Σάββατο, 05 Απρίλιος 2014 10:20

Β' ΤΟΠΙΚΗ: Ξεκαθαρίζουν πολλά για Α1 και παραμονή, το πρόγραμμα της προτελευταίας αγωνιστικής και οι βαθμολογίες

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Τα παιχνίδια της προτελευταίας αγωνιστικής θα διεξαχθούν σήμερα και αύριο στο πρωτάθλημα της Β' τοπικής, όπου θα ξεκαθαρίσουν πολλά τόσο στη μάχη για την Α1 όσο και για την παραμονή στον 2ο όμιλο. Να θυμίσουμε ότι πρωταθλητές των δύο ομίλων έχουν αναδειχθεί ήδη το Ασπρόχωμα και ο Ακρίτας Κορώνης, ο οποίος μάλιστα θα κάνει φιέστα στο εντός έδρας παιχνίδι με τον Απόλλωνα Πεταλιδίου.


Όσον αφορά την άνοδο στην Α1 όμως τα πράγματα είναι περίπλοκα και στους δύο ομίλους (στην Α1 οδηγεί και η 7η θέση), με πάρα πολλές ομάδες να φλερτάρουν με τις προνομιούχες θέσεις.
Όσοι δεν καταφέρουν τελικά να πάνε στην Α1 θα μείνουν στην Β' τοπική, ενώ οι δύο τελευταίες ομάδες κάθε ομίλου θα υποβιβαστούν στην Γ' τοπική.
Το πρόγραμμα έχει ως εξής:

Β' ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

Σάββατο
Α.Ε. Αβίας - Μικρομάνη
Γήπεδο Κάμπου, 5 μ.μ.
Πλακογιάννης, Τσοπανάκης, Παναγιωτόπουλος
Νέος Αρις - ΑΠΣ Αρις
Γήπεδο Αριος, 5 μ.μ.
Σκόρδος, Ταβουλαρέας, Τσέλο
Ασπρόχωμα - Αμφεια
Γήπεδο Ασπροχώματος, 5 μ.μ.
Ζαρακοβίτης, Τσουκάλη, Ρέκκας
Βαλύρα - Δόξα
Γήπεδο Βαλύρας, 5 μ.μ.
Κουτσαναστάσης, Αντωνόπουλος, Π. Ηλιόπουλος
Πανθουριακός - Ηρακλής Κυπ.
Γήπεδο Σπερχογείας, 5 μ.μ.
Καστανάς, Μπασιλάρης, Σωτηρόπουλος

Κυριακή
Κεραυνός - Μάνεση
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 8 μ.μ.
Καστανάς, Γαλακούτης, Κοντογιάννης
Ρεπό: Ηρακλής Καλαμάτας

2ος όμιλος

Σάββατο
Ολυμπιακός Αν. - Βέργα
Γήπεδο Μεσσήνης, 5 μ.μ.
Καρβούνης, Τσουλάκος, Γιαννέας
Αίας - Καλλιθέα
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 5 μ.μ.
Τουρλομούσης, Γιαννακλής, Μανιατέας
Χανδριναϊκός - Μιλτιάδης
Γήπεδο Σουληναρίου, 5 μ.μ.
Κυριακόπουλος, Παλλαδινός, Αγγελακάκης

Κυριακή
Λογγά - Βλαχόπουλο
Γήπεδο Λογγάς, 5 μ.μ.
Γκούμας, Τσουλάκος, Γιαννακλής
Πατίστα - Πανιώνιος
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 5 μ.μ.
Ζαρακοβίτης, Τσουκάλη, Ρέκκας
Κορώνη - Πεταλίδι
Γήπεδο Κορώνης, 5 μ.μ.
Τουρλομούσης, Β. Γιαννέτσος, Αγγελακάκης
Παναθηναϊκός - Χώρα
Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 5 μ.μ.
Πλακογιάννης, Γιαννέας, Τσοπανάκης

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΩΝ ΔΥΟ ΟΜΙΛΩΝ

1ος όμιλος
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(σε 24 αγώνες)
1. Ασπρόχωμα    68-22    58
2. Πανθουριακός    64-19    49
3. Κεραυνός    53-27    41
4. Ηρακλής Καλ.    41-32    38
5. Α.Ε. Αβίας    32-20    34
-. Αμφεια    37-24    34
7. Νέος Αρις    41-26    33
-. Μικρομάνη    31-24    33
9. Μάνεση    34-51    23
10. Ηρακλής Κυπ.    21-29    20
11. Βαλύρα     24-54    18
12. Δόξα    24-45    13
13. ΑΠΣ Αρις    13-110    1
• Με -2 βαθμούς ξεκίνησε το πρωτάθλημα ο Αστέρας Βαλύρας
• Η Νίκη Πλάτης έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα

2ος όμιλος
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(σε 24 αγώνες)
1. Κορώνη    64-33    56
2. Χανδριναϊκός    60-27    47
3. Μιλτιάδης    27-30    41
4. Αίας    44-32    39
5. Βλαχόπουλο    38-40    35
6. Χώρα    39-38    34
7. Πατίστα    30-42    33
8. Πεταλίδι    54-43    32
9. Παναθηναϊκός    46-54    31
10. Πανιώνιος    37-47    28
11. Καλλιθέα    44-55    27
12. Βέργα    45-54    23
13. Λογγά     42-62    22
-. Ολυμπιακός Αν.    30-43    22


  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ