Πέμπτη, 10 Απρίλιος 2014 19:34

ΕΠΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Το πρόγραμμα των πρωταθλημάτων τζούνιορ και πορτζούνιορ

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
ΕΠΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Το πρόγραμμα των πρωταθλημάτων τζούνιορ και πορτζούνιορ

Πρωταθλήματα Τζούνιορ και Προτζούνιορ διοργανώνει η ΕΠΣ Μεσσηνίας την περίοδο του Πάσχα, με τους αγώνες να γίνονται στο Αθλητικό Κέντρο της Ενωσης στον Κορδία. Στο Τουρνουά Τζούνιορ μετέχουν 20 ομάδες και στο Προτζούνιορ 14 ομάδες. Το πρωτάθλημα Προτζούνιορ θα διεξαχθεί 14, 16 και 17 Απριλίου (δηλαδή τη Μεγάλη Εβδομάδα) και συμμετέχουν ποδοσφαιριστές που έχουν γεννηθεί τα έτη 2005 και 2006.


Το πρωτάθλημα Τζούνιορ θα διεξαχθεί μετά την Κυριακή του Πάσχα, δηλαδή 22,23,24 και 25 Απριλίου και συμμετέχουν ποδοσφαιριστές που έχουν γεννηθεί τα έτη 2003 και 2004.
Η κλήρωση έγινε την περασμένη Δευτέρα και το πρόγραμμα των αγώνων έχει ως εξής:


ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΡΟΤΖΟΥΝΙΟΡ

1η αγωνιστική
Μ. Δευτέρα 14/4
Ολυμπιακός Καλ. - Πανθουριακός (4 μ.μ.)
Αίας (1) - Ομόνοια (4 μ.μ.)
Τέλλος Άγρας - Ερμής Καλ. (5 μ.μ.)
Πράσινα Πουλιά - Πάμισος (5 μ.μ.)
Ηρακλής Καλ - Αιθαία (6 μ.μ.)
Λογγά - Αναγέννηση (6 μ.μ.)
Σπερχόγεια - Αίας (7 μ.μ.)

2η αγωνιστική
Μ. Τετάρτη 16/4
Αιθαία - Σπερχόγεια (4 μ.μ.)
Ερμής Καλ. - Πράσινα Πουλιά (4 μ.μ.)
Λογγά - Ηρακλής Καλ. (5 μ.μ.)
Αναγέννηση - Ολυμπιακός Καλ. (5 μ.μ.)
Αίας - Τέλλος Άγρας (6 μ.μ.)
Ομόνοια - Πάμισος (6 μ.μ.)
Πανθουριακός - Αίας (1) (7 μ.μ.)

3η αγωνιστική
Μ. Πέμπτη 17/4
Πράσινα Πουλιά - Αίας (4 μ.μ.)
Ομόνοια - Ερμής (4 μ.μ.)
Τέλλος Άγρας - Αιθαία (5 μ.μ.)
Πάμισος - Πανθουριακός (5 μ.μ.)
Ηρακλής Καλ. - Σπερχόγεια (6 μ.μ.)
Ολυμπιακός Καλ. - Λογγά (6 μ.μ.)
Αίας (1) - Αναγέννηση (7 μ.μ.)

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΖΟΥΝΙΟΡ

1η αγωνιστική
Τρίτη 22/4
Θησέας Καλ. Αίας (4 μ.μ.)
Μάνη - Ομόνοια (4 μ.μ.)
Απόλλωνας - Ηρακλής Καλ. (4 μ.μ.)
Σπερχόγεια - Ολυμπιακός Καλ. (5 μ.μ.)
Αστέρας Αρφαρών - Πάμισος (5 μ.μ.)
Δαναός - Τέλλος Άγρας (5 μ.μ.)
Πατίστα - Χώρα (6 μ.μ.)
Λογγά - Αναγέννηση (6 μ.μ.)
Αίας (1) - Δόξα (6 μ.μ.)
Καλαμάτα - Πράσινα Πουλιά (7 μ.μ.)

2η αγωνιστική
Τετάρτη 23/4
Αστέρας Αρφαρών - Σπερχόγεια (4 μ.μ.)
Πάμισος - Θησέας (4 μ.μ.)
Αίας - Απόλλωνας (4 μ.μ.)
Ολυμπιακός Καλ. - Χώρα (5 μ.μ.)
Τέλλος Άγρας - Μάνη (5 μ.μ.)
Ομόνοια - Πατίστα (5 μ.μ.)
Ηρακλής Καλ. - Λογγά (6 μ.μ.)
Δαναός - Αίας (1) (6 μ.μ.)
Αναγέννηση - Πράσινα Πουλιά (6 μ.μ.)
Δόξα - Καλαμάτα (7 μ.μ.)

3η αγωνιστική
Πέμπτη 24/4
Αίας (1) - Ομόνοια (4 μ.μ.)
Πράσινα Πουλιά - Ηρακλής Καλ. (4 μ.μ.)
Καλαμάτα - Δαναός (4 μ.μ.)
Απόλλωνας - Πάμισος (5 μ.μ.)
Πατίστα - Τέλλος Άγρας (5 μ.μ.)
Λογγά - Αίας (5 μ.μ.)
Σπερχογεία - Χωρά (6 μ.μ.)
Θησέας - Αστέρας Αρφαρών (6 μ.μ.)
Μάνη - Ολυμπιακός Καλ. (6 μ.μ.)
Δόξα - Αναγέννηση (7 μ.μ.)

4η αγωνιστική
Παρασκευή 25/4
Θησέας - Σπερχογεία (4 μ.μ.)
Ολυμπιακός Καλ. - Πατίστα (4 μ.μ.)
Ομόνοια - Καλαμάτα (4 μ.μ.)
Χώρα - Μάνη (5 μ.μ.)
Αστέρας Αρφαρών - Απόλλωνας (5 μ.μ.)
Πάμισος - Λογγά (5 μ.μ.)
Τέλλος Άγρας - Αίας (6 μ.μ.)
Ηρακλής Καλ - Δόξα (6 μ.μ.)
Δαναός - Αναγέννηση (6 μ.μ.)
Αίας (1) - Πράσινα Πουλιά (7 μ.μ.)



  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ