Δευτέρα, 07 Σεπτέμβριος 2020 19:52

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΑΡΑΛΙΑΣ - ΝΕΟΣ ΑΡΙΣ 1-3: Τα γρήγορα γκολ έκαναν τη διαφορά (φωτό)

Με το... δεξί μπήκε στη νέα σεζόν ο Νέος Αρις, καθώς επικράτησε το Σάββατο με 3-1 της Αναγέννησης Παραλίας σε νοκ - άουτ ματς για το κύπελλο Μεσσηνίας.

Ο Νέος Αρις πέτυχε δύο γκολ στο γήπεδο της Δυτικής Παραλίας, πριν καν συμπληρωθεί το 20λεπτο και "καθάρισε" ουσιαστικά την πρόκριση.

Μόλις στο 2ο λεπτό ο Ντίλι άθελά του έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 0-1 και στο 17' ο Καραβατάς σημείωσε το 0-2.

Στο 63' ο Κυριόπουλος ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 0-3, με την Αναγέννηση να μειώνει στο τελικό 1-3 με τον Κουτσουδάκη στο 69'.

Το ματς διαιτήτευσε ο Πλακογιάννης με βοηθούς τους Αράπη και Μπαρδή.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΑΡΑΛΙΑΣ: Σταθόπουλος, Ντέρτζια, Κουρούσιας (72’ Γιαννακόπουλος), Μέτσο, Σωτηράκος, Σταθόπουλος, Χαρμπούτ, Ηλιόπουλος (89’ Σταθάκης), Καρμπαλιώτης, Ντίλι (63’ Κουτσουδάκης), Ξυδέας.

ΝΕΟΣ ΑΡΙΣ: Βασιλόπουλος, Λάσκαρης, Κατσιμαγκλής, Μπαστακός, Σαρρής, Αναστασόπουλος, Σκαλιώτης (87’ Παπαγιαννόπουλος), Καραβατάς (75’ Τσιριγώτης), Πατσιώτης (60’ Κυριόπουλος), Μαρκόπουλος, Δρακουλάκος.