Τρίτη, 08 Σεπτέμβριος 2020 14:11

Γ' Εθνική: Εκτός έδρας ξεκινούν Διαβολίτσι και Πάμισος - Το πλήρες πρόγραμμα (βίντεο)

Γράφτηκε από τον

 

Στις 11 Οκτωβρίου θα ξεκινήσει τελικά το πρωτάθλημα της Γ’ εθνικής, το οποίο θα διεξαχθεί σε 10 ομίλους.

Ο Α.Ο. Διαβολιτσίου και ο Πάμισος βρίσκονται στον 9ο όμιλο και στην πρεμιέρα θα ταξιδέψουν σε Αίγιο και Ζάκυνθο, αντίστοιχα.

Ο ΑΟΔ θα αντιμετωπίσει τον Παναιγιάλειο και η ομάδα της Μεσσήνης τον νεοφώτιστο Εθνικό Σκουλικάδου.

Ο Πάμισος θα βρεθεί μάλιστα και τη δεύτερη αγωνιστική στη Ζάκυνθο, για να αντιμετωπίσει αυτή τη φορά το Τσιλιβή.  Την ίδια αγωνιστική το Διαβολίτσι θα παίξει στο “Καπετάν Βασίλης” με τη Ζάκυνθο!

Το πρώτο εντός έδρας παιχνίδι για τους Νησιώτες είναι με τη Βάρδα την 3η αγωνιστική. Να σημειωθεί ότι στη χθεσινή κλήρωση που έγινε στα γραφεία της ΕΠΟ Διαβολίτσι και Πάμισος πήραν κλειδάριθμο για να μην παίξουν την ίδια αγωνιστική εντός έδρας, όπως επίσης και η Ζάκυνθος με το Τσιλιβή και ο Αίας Γαστούνης με τη Βάρδα.

Το πρωτάθλημα θα ξεκινήσει, όπως προαναφέραμε στις 11 Οκτωβρίου και θα τελειώσει στις 18 Απριλίου.

Η πρεμιέρα καθυστερεί λόγω του ότι  δεν έχει ξεκαθαρίσει το τοπίο για την Super League 2 και την Football League.

Ετσι η προκήρυξη της Γ’ εθνικής παραμένει σε εκκρεμότητα και θα ανακοινωθεί τις πρώτες μέρες του Οκτωβρίου.

Ο πρόεδρος Επιτροπής Διοργανώσεων Παναγιώτης Δημητρίου ανέφερε ακόμα  ότι η ΕΠΟ προσπαθεί για να έχουν κόσμο τα γήπεδα στην Γ’ Εθνική. Θυμίζουμε πως ήδη διέρρευσε κυβερνητικό πλάνο για φιλάθλους από την 3η αγωνιστική της Super League.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων του 9ου ομίλου έχει ως εξής;

 

1η αγωνιστική

Παναιγιάλειος – ΑΟ Διαβολιτσίου

Ζάκυνθος – Διαγόρας Βραχνέικων

Θύελλα Πατρών – ΠΑΟ Βάρδας

Αίας Γαστούνης – Αχαϊκή

Παλληξουριακός – ΑΟ Τσιλιβή

Εθνικός Σκουλικάδου – Πάμισος

Ρεπό: Ναυπακτιακός Αστέρας

 

2η αγωνιστική

Ναυπακτιακός Αστέρας – Παναιγιάλειος

ΑΟ Διαβολιτσίου – Ζάκυνθος

Διαγόρας Βραχνέικων – Αίας Γαστούνης

ΠΑΟ Βάρδας – Παλληξουριακός

Αχαϊκή – Εθνικός Σκουλικάδου

ΑΟ Τσιλιβή– Πάμισος

Ρεπό: Θύελλα Πατρών

 

3η αγωνιστική

Παναιγιάλειος – Ζάκυνθος

Θύελλα Πατρών – Ναυπακτιακός Αστέρας

Αίας Γαστούνης – ΑΟ Διαβολιτσίου

Εθνικός Σκουλικάδου – Διαγόρας Βραχνέικων

Πάμισος – ΠΑΟ Βάρδας

ΑΟ Τσιλιβή– Aχαϊκή

Ρεπό: Παλληξουριακός

 

 

4η αγωνιστική

Θύελλα Πατρών – Παναιγιάλειος

Ζάκυνθος – Αίας Γαστούνης

Ναυπακτιακός Αστέρας – Παλληξουριακός

ΑΟ Διαβολιτσίου – Εθνικός Σκουλικάδου

Διαγόρας Βραχνέικων – ΑΟ Τσιλιβή

ΠΑΟ Βάρδας – Αχαϊκή

Ρεπό: Πάμισος

 

 

5η αγωνιστική

Παναιγιάλειος – Αίας Γαστούνης

Παλληξουριακός – Θύελλα Πατρών

Εθνικός Σκουλικάδου – Ζάκυνθος

Πάμισος – Ναυπακτιακός Αστέρας

ΑΟ Τσιλιβή – ΑΟ Διαβολιτσίου

ΠΑΟ Βάρδας – Διαγόρας Βραχνέικων

Ρεπό: Αχαϊκή

 

 

6η αγωνιστική

Παλληξουριακός – Παναιγιάλειος

Αίας Γαστούνης – Εθνικός Σκουλικάδου

Θύελλα Πατρών – Πάμισος

Ζάκυνθος – ΑΟ Τσιλιβή

Ναυπακτιακός Αστέρας – Αχαϊκή

ΑΟ Διαβολιτσίου– ΠΑΟ Βάρδας

Ρεπό: Διαγόρας Βραχνέικων

 

7η αγωνιστική

Παναιγιάλειος –Εθνικός Σκουλικάδου

Πάμισος – Παλληξουριακός

ΑΟ Τσιλιβή –Αίας Γαστούνης

Αχαϊκή – Θύελλα Πατρών

ΠΑΟ Βάρδας – Ζάκυνθος

Διαγόρας Βραχνέικων – Ναυπακτιακός Αστέρας

Ρεπό: ΑΟ Διαβολιτσίου

 

 

8η αγωνιστική

Πάμισος – Παναιγιάλειος

Εθνικός Σκουλικάδου – ΑΟ Τσιλιβή

Παλληξουριακός – Αχαϊκή

Αίας Γαστούνης – ΠΑΟ Βάρδας

Θύελλα Πατρών – Διαγόρας Βραχνέικων

Ναυπακτιακός Αστέρας – ΑΟ Διαβολιτσίου

Ρεπό: Ζάκυνθος

 

 

9η αγωνιστική

Παναιγιάλειος – ΑΟ Τσιλιβή

Αχαϊκή – Πάμισος

ΠΑΟ Βάρδας – Εθνικός Σκουλικάδου

Διαγόρας Βραχνέικων – Παλληξουριακός

ΑΟ Διαβολιτσίου – Θύελλα Πατρών

Ζάκυνθος – Ναυπακτιακός Αστέρας

Ρεπό: Αίας Γαστούνης

 

10η αγωνιστική

Αχαϊκή –Παναιγιάλειος

ΑΟ Τσιλιβή – ΠΑΟ Βάρδας

Πάμισος – Διαγόρας Βραχνέικων

Παλληξουριακός – ΑΟ Διαβολιτσίου

Αίας Γαστούνης – Ναυπακτιακός Αστέρας

Θύελλα Πατρών – Ζάκυνθος

Ρεπό: Εθνικός Σκουλικάδου

 

11η αγωνιστική

Παναιγιάλειος – ΠΑΟ Βάρδας

Διαγόρας Βραχνέικων – Αχαϊκή

ΑΟ Διαβολιτσίου – Πάμισος

Ναυπακτιακός Αστέρας – Εθνικός Σκουλικάδου

Ζάκυνθος –Παλληξουριακός

Αίας Γαστούνης – Θύελλα Πατρών

Ρεπό: ΑΟ Τσιλιβή

 

 

12η αγωνιστική

Διαγόρας Βραχνέικων – Παναιγιάλειος

Αχαϊκή – ΑΟ Διαβολιτσίου

ΑΟ Τσιλιβή –Ναυπακτιακός Αστέρας

Πάμισος – Ζάκυνθος

Εθνικός Σκουλικάδου – Θύελλα Πατρών

Παλληξουριακός – Αίας Γαστούνης

Ρεπό: ΠΑΟ Βάρδας

 

13η αγωνιστική

ΑΟ Διαβολιτσίου– Διαγόρας Βραχνέικων

Ναυπακτιακός Αστέρας – ΠΑΟ Βάρδας

Ζάκυνθος – Αχαϊκή

Θύελλα Πατρών – ΑΟ Τσιλιβή

Αίας Γαστούνης – Πάμισος

Εθνικός Σκουλικάδου – Παλληξουριακός

Ρεπό: Παναιγιάλειος

 

Δείτε ολόκληρη την κλήρωση στο ακόλουθο βίντεο:

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ