Πέμπτη, 24 Σεπτέμβριος 2020 16:29

Super League 2: Το πρόγραμμα του πρωταθλήματος

Γράφτηκε από τον

Πραγματοποιήθηκε σήμερα Πέμπτη η κλήρωση του πρωταθλήματος της Super League 2 για την περίοδο 2020-21.

Το πρωτάθλημα θα πραγματοποιηθεί σε δύο φάσεις και θα ξεκινήσει στις 24 Οκτωβρίου. 

Η πρώτη θα είναι η κανονική διάρκεια με 22 αγωνιστικές, ενώ η δεύτερη θα περιλαμβάνει 10 ακόμα παιχνίδια των πλέι οφ και πλέι άουτ.

Στα πλέι οφ θα συμμετάσχουν οι ομάδες που θα τερματίσουν στις θέσεις 1-6, ενώ στα πλέι άουτ αυτές που θα βρεθούν στις θέσεις 7-12.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:
1η αγωνιστική – 12η αγωνιστική
ΑΕ Καραϊσκάκης-Λεβαδειακός
Ιεράπετρα-Διαγόρας
Χανιά-Δόξα Δράμας
Παναχαϊκή-Τρίκαλα
Εργοτέλης-Ιωνικός
Απόλλων Λάρισας-Ξάνθη

2η αγωνιστική – 13η αγωνιστική
Ιεράπετρα-ΑΕ Καραϊσκάκης
Λεβαδειακός-Χανιά
Διαγόρας-Παναχαϊκή
Δόξα Δράμας-Εργοτέλης
Τρίκαλα-Απόλλων Λάρισας
Ξάνθη-Ιωνικός

3η αγωνιστική – 14η αγωνιστική
ΑΕ Καραϊσκάκης-Χανιά
Παναχαϊκή-Ιεράπετρα
Εργοτέλης-Λεβαδειακός
Απόλλων Λάρισας-Διαγόρας
Ξάνθη-Δόξα Δράμας
Ιωνικός-Τρίκαλα

4η αγωνιστική – 15η αγωνιστική
Παναχαϊκή-ΑΕ Καραϊσκάκης
Χανιά-Εργοτέλης
Ιεράπετρα-Απόλλων Λάρισας
Λεβαδειακός-Ξάνθη
Διαγόρας-Ιωνικός
Τρίκαλα-Δόξα Δράμας

5η αγωνιστική – 16η αγωνιστική
ΑΕ Καραϊσκάκης-Εργοτέλης
Απόλλων Λάρισας-Παναχαϊκή
Ξάνθη-Χανιά
Ιωνικός-Ιεράπετρα
Τρίκαλα-Λεβαδειακός
Δόξα Δράμας-Διαγόρας

6η αγωνιστική – 17η αγωνιστική
Απόλλων Λάρισας-ΑΕ Καραϊσκάκης
Εργοτέλης-Ξάνθη
Παναχαϊκή-Ιωνικός
Χανιά-Τρίκαλα
Ιεράπετρα-Δόξα Δράμας
Λεβαδειακός-Διαγόρας

7η αγωνιστική – 18η αγωνιστική
ΑΕ Καραϊσκάκης-Ξάνθη
Ιωνικό-Απόλλων Λάρισας
Τρίκαλα-Εργοτέλης
Δόξα Δράμας- Παναχαϊκή
Διαγόρας-Χανιά
Λεβαδειακός- Ιεράπετρα

8η αγωνιστική – 19η αγωνιστική
Ιωνικός-ΑΕ Καραϊσκάκης
Ξάνθη-Τρίκαλα
Απόλλων Λάρισας-Δόξα Δράμας
Εργοτέλης-Διαγόρας
Παναχαϊκή-Λεβαδειακός
Χανιά-Ιεράπετρα

9η αγωνιστική – 20η αγωνιστική
ΑΕ Καραϊσκάκης-Τρίκαλα
Δόξα Δράμας-Ιωνικός
Διαγόρας-Ξάνθη
Λεβαδειακός-Απόλλων Λάρισας
Ιεράπετρα-Εργοτέλης
Χανιά-Παναχαϊκή

10η αγωνιστική – 21η αγωνιστική
Δόξα Δράμας-ΑΕ Καραϊσκάκης
Τρίκαλα-Διαγόρας
Ιωνικός-Λεβαδειακός
Ξάνθη-Ιεράπετρα
Απόλλων Λάρισας-Χανιά
Εργοτέλης-Παναχαϊκή

11η αγωνιστική – 22η αγωνιστική
Διαγόρας-ΑΕ Καραϊσκάκης
Λεβαδειακός-Δόξα Δράμας
Ιεράπετρα-Τρίκαλα
Χανιά-Ιωνικός
Παναχαϊκή-Ξάνθη
Εργοτέλης-Απόλλων Λάρισας.

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ