Σάββατο, 03 Οκτώβριος 2020 19:57

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Νέα νίκη ο Απόλλωνας, νέα γκέλα ο Πανθουριακός

Με δύο παιχνίδια άνοιξε σήμερα Σάββατο η 3η αγωνιστική της Α' τοπικής...

Ο Απόλλωνας Καλαμάτας πετυχαίνοντας και τα δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, επικράτησε με 2-0 του Ολυμπιακού Ανάληψης και έκανε το 3 στα 3, οδηγώντας την κούρσα στην πρώτη κατηγορία. Αξίζει να σημειωθεί πως η ομάδα της Μεσσήνης έμεινε με πολλά παράπονα από τη διαιτησία. Στο γήπεδο του Μεσσηνιακού ο Πανθουριακός δεν κατάφερε να νικήσει ούτε την 3η αγωνιστική, μένοντας στο 2-2 με την Χώρα! Μάλιστα ο Παπαφλέσσας που κατέκτησε τον πρώτο του βαθμό, λίγο έλειψε να πάρει και το διπλό αφού ανέτρεψε το εις βάρος του 1-0, με δύο γκολ στο β' ημίχρονο, αλλά το συγκρότημα του Αντώνη Μαυρέα ισοφάρισε 2-2 με γκολ στο τελευταίο 10λεπτο (οι φιλοξενούμενοι φώναξαν έντονα για επιθετικό φάουλ). Πρεμιέρα είχαμε στην Α1 τοπική με τρεις αναμετρήσεις, όπου ξεχώρισε το εντυπωσιακό διπλό του Πανιωνίου στην Κυπαρισσία επί του Ηρακλή και το... αγγλικό σκορ στο ματς Δώριο - Α.Ε. Λογγάς 3-4!