Κυριακή, 11 Μάιος 2014 16:29

Επεισοδιακή ήττα (1-0) της Καλαμάτας στο Μεσολόγγι, έχασε και ο Μεσσηνιακός (0-2) από Παναργειακό

Επεισοδιακή ήττα με 1-0 γνώρισε τελικά η "Μαύρη Θύελλα" στο Μεσολόγγι.

* Λίγο μετά τις 7 και μετά από διακοπή περίπου 20 λεπτών ο αγώνας ξεκίνησε και πάλι. Πληροφορίες από το Μεσολόγγι αναφέρουν ότι ο άνθρωπος της "Μαύρης Θύελλας" που φέρεται να επιτέθηκε στον δήμαρχο Μεσολογγίου έχει ήδη οδηγηθέι στο αυτόφωρο.

Στο Μεσολόγγι υπάρχει ακόμα διακοπή. Στο επεισόδιο δεν ήταν τελικά ο Γκόφας, αλλά άνθρωπος της Καλαμάτας με τις πληροφορίες να αναφέρουν ότι οδηγείται στο αυτόφωρο  επειδή χτύπησε τον δήμαρχο του Μεσολογγίου.

Τελειώνει το ματς Μεσσηνιακός - Παναργειακός 0-2.

92' Από πολύ κοντά ο Χελάς δεν μπόρεσε να μειώσει το σκορ για το Μεσσηνιακό.

90' Σε αντεπίθεση ο Παναργειακός, ο Κουτσοδήμος από αριστερά έδωσε έτοιιμο γκολ στον Καρούτη που από κοντά κάνει το 0-2 και σφραγίζει τη νίκη των φιλοξενούμενων.

85' Ενταση στο Μεσολόγγι, μετά το γκολ φέρεται να υπήρχε επεισόδιο του προπονητή της Καλαμάτας Μίλτου Γκόφα με το δήμαρχο του Μεσολογγίου και το ματς έχει διακοπεί.

84' Αλλαγή για τους φιλοξενούμενους ο Καρούτης στη θέση του Σιώκου.

81' Μόνος ο Κάπλατζης μέσα στην περιοχή σούταρε άουτ από το κάθετο. Ο Παναργειακός βρίσκει εύκολα χώρους πλέον και απειλεί, ενώ ο Μεσσηνιακός δεν μπορεί να βρει διαδρόμους για την αντίπαλη εστία.

78' Αλλαγή για το Μεσσηνιακό ο Πουλάκος στη θέση του Κουρεντζή.

77' Αλλαγή για τον Παναργειακό, ο Μπίτζης στη θέση του Σπανού.

75'  Το Μεσολόγγι κάνει το 1-0 με πέναλτι του Δενδρινού, το οποίο κέρδισε ο Μιχαλόπουλος από τον Κωνσταντόπουλο.

Στενεύουν τα χρονικα΄περιθώρια για το Μεσσηνιακό, ενώ στο Μεσολόγγι ανοίγουν το σκορ οι γηπεδούχοι.

73' Δεύτερη αλλαγή για το Μεσσηνιακό ο Μερκούρης στη θέση του Ταχματζίδη.

70' Σουτ Ταχματζίδη μέσα από την περιοχή η μπάλα άουτ

66' Αλλαγή για το Μεσσηνιακό ο Τσουκάλης στη θέση του Νινιού.

64'  Σουτ Αργυρόπουλου έξω από την περιοχή η μπάλα άουτ από το κάθετο δοκάρι

62' Σέντρα - σουτ Νινιού από δεξιά άουτ από το οριζόιντιο

60' Μεσολόγγι - Καλαμάτα 0-0 χωρίς κάποια από τις δύο ομάδες να ξεχωρίζει στο δεύτερο μέρος.

59' Πρώτη αλλαγή για τον Παναργειακό, ο Κουτσοδήμος στη θέση του Τριμπόνια.

58' Σέντρα Αργυρόπουλου, ο Μπεγέτης δεν βρήκε όπως θα ήθελε την μπάλα απέναντι από τον γκολκίπερ και η μπάλα πέρασε άουτ από το κάθετο δοκάρι.

55' Ο Σιώκος μπήκε από αριστερά μέσα στην περιοχή σούταρε και ο Κυριακόπουλος απέκρουσε

Από το... πουθενά ο Μεσσηνιακός βρίσκεται πίσω στο σκορ και τα πράγματα γίνονται εξαιρετικά δύσκολα.

47' Σέντρα Κάπλατζη από δεξιά, ο Νινιός αψυχολόγητα βρίσκει την μπάλα με το χέρι και ο διαιτητής έδειξε το σημείο του πέναλτι και κίτρινη κάρτα στον ποδοσφαιριστή των γηπεδούχων. Ο Σπανός εκτελεί το πέναλτι και γράφει το 0-1.

Θυμίζουμε ότι ο Μεσσηνιακός θέλει μόνο νίκη για να ελπίζει σε παραμονή στη Γ' εθνική, ενώ και η Καλαμάτα θέλει το διπλό για να ελπίζει ότι θα πάρει τη 2η θέση.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο και στα δύο γήπεδα.

Ημίχρονο Μεσολόγγι- - Καλαμάτα 0-0

Ημίχρονο 0-0 Μεσσηνιακός - Παναργειακός.

44' 0-0 και στο Μεσολόγγι με τους γηπεδούχους να έχουν μια καλή στιγμή στο 42' με το σουτ του Θεοδωρίδη.

42' Από λάθος του Κουρεντζή, ο Παναργειακός βγήκε στην αντεπίθεση, ο Παπαϊωάννου σούταρε και ο Κυριακόπουλος έδιωξε σωτήρια σε κόρνερ.

38' Από μπαλιά του Λουμπαρδέα, η άμυνα του Μεσσηνιακού κόλλησε και ο Σιώκος βρέθηκε με την μπάλα μέσα στην περιοχή, αλλά σούταρε άουτ από το κάθετο.

30' Mεσσηνιακός - Παναργειακός 0-0, Μεσολόγγι - Καλαμάτα 0-0

28' Σουτ Ταχματζίδη, η μπάλα στην πάνω πλευρά του δοκαριού.

22' Φάουλ Σιώκου έδιωξε ο Κυριακόπουλος

21' Πρώτη κίτρινη κάρτα στο ματς του Μεσσηνιακού. Την αντικρίζει ο Μπεγέτης για φάουλ στον Σπανό.

Ο Μεσσηνιακός έχει επίσης την κατοχή της μπάλας με τον Παναργειακό να περιμένει στο μισό γήπεδο.

Στο Μεσολόγγι η Καλαμάτα έχει την κατοχή της μπάλας, αλλά με εξαίρεση ένα σουτ του Μαρτίνου στο 8' δεν έχει απειλήσει.

Συμπληρώσαμε 10 λεπτά. Το 0-0 παραμένει τόσο στο Μεσολόγγι, όσο και στο γήπεδο "Στ. Παπαδόπουλος".

Πρώτη επιθετική ενέργεια για το Μεσσηνιακό. Σέντρα Ταχματζίδη από αριστερά κεφαλιά Σπανού άουτ.

Σέντρα και στα δύο παιχνίδια.

Οι συνθέσεις των ομάδων στο ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ - ΚΑΛΑΜΑΤΑ

ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ Δουλιώτης, Θεοδωρίδης, Ανυφαντής, Καβαλάρης, Λίτσος, Δενδρινός, Μιχαλόπουλος, Αρώνης, Τσιούνης, Σαραντόπουλος, Μεταξούλης.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ Κολοβούρης, Μαρτίνος, Τριανταφυλλάκης, Καντούτσης, Κωνσταντόπουλος, Ζαχαρόπουλος, Ηλιόπουλος, Μπελεβέτης, Αθανασόπουλος, Πούτσης, Καλαντζής.

Οι συνθέσεις των ομάδων στο ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ

ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ Κυριακόπουλος, Νινιός, Κουρέας, Κουρεντζής, Μπιμπίρης, Μπεγέτης, Αργυρόπουλος, Ταχματζίδης, Σπανός, Τσουλάκος, Χελάς.

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ Κατσαούνης, Ζίου, Φλώρος, Μαυρομάτης, Παπαϊωάννου, Ισούφι, Τριμπόνιας, Λουμπαρδέας, Σπανός, Σιώκος, Κάπλαντζης.

Στις 5μ.μ. θα ξεκινήσουν οι αναμετρήσεις της Καλαμάτας και του Μεσσηνιακού κόντρα σε Μεσολόγγι και Παναργειακό, αντίστοιχα. Για τους αγώνες θα υπάρχει συνεχής ενημέρωση.