Σάββατο, 10 Οκτώβριος 2020 14:31

Σέντρα στη Β' τοπική με αναβολές

Γράφτηκε από τον

Μετά την Α' και την Α1 τοπική, ήρθε η ώρα να ξεκινήσει και το πρωτάθλημα της Β' τοπικής Μεσσηνίας.

Ενα πρωτάθλημα που θα διεξαχθεί σε τρεις ομίλους. Συνολικά το Σαββατοκύριακο θα γίνουν 12 αναμετρήσεις, καθώς αναβλήθηκαν οι αγώνες Λέικα - ΑΠΣ Αρις για τον 1ο όμιλο, Πανευαϊκός - Ολυμπιακός Διαβολιτσίου για τον 2ο όμιλο, ενώ στο Ασπρόχωμα - Κυπάρισσος, επίσης για το δεύτερο όμιλο, δεν ορίστηκαν διαιτητές και προφανώς ο αγώνας δεν θα διεξαχθεί. Να σημειωθεί ότι η ομάδα του Πανευαϊκού ζήτησε από την Ενωση να αναβληθεί το σημερινό παιχνίδι με τον Ολ. Διαβολιτσίου, όπως και έγινε, διότι δύο παίκτες της ομάδας έχουν συμπτώματα κορονοϊού και θα υποβληθούν σε τεστ.
Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων και οι διαιτητές έχουν ως εξής:

1ος όμιλος
Σάββατο

Ικαρος – Πατίστα
Γήπεδο Δυτικής Παραλίας, 4 μ.μ.
Ταβουλαρέας, Α. ΜΙχαλόπουλος, Αγγελόπουλος
Κυριακή
Αίαντας – Θύελλα Παραλίας
Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 11 π.μ.
Μπασιλάρης, Π. Νικολόπουλος, Καραμπέτσος
ΠΑΟΚ – Κεραυνός
Γήπεδο Ασπροχώματος, 11 π.μ.
Κομπιλίρης, Γιαννέτσος, Παναγιωτόπουλος
Πράσινα Πουλιά - Δαναός
Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 4 π.μ.
Σταυρόπουλος, Α. Μιχαλόπουλος, Χαρμπούτ
Ρεπό: Παναθηναϊκός Καλαμάτας

2ος όμιλος

Σάββατο
Διαγόρας Κοπανακίου – Ερμής
Γήπεδο Κοπανακίου
Βαμβακάς, Α. Μοχαλόπουλος, Αγγελόπουλος
Νίκη Πλάτης – Ατρόμητος Πλατύ
Νέο γήπεδο Φιλιατρών
Γεωργαντάς, Καμάι, Γιαλλικάρης
Θύελλα Μερόπης – Αστέρας Βαλύρας
Γήπεδο Μελιγαλά
Σταυρόπουλος, Ε. Τσαούση, Κουταβάς
Ρεπό: Παπαφλέσσας Αμφειας
* Ολα τα ματς θα ξεκινήσουν στις 4 μ.μ.

3ος όμιλος
Σάββατο

Στενωσιά – Βλαχόπουλο
Γήπεδο Σουληναρίου
Η. Μπουρίκας, Βανικιώτης, Γαϊτάνης
Α.Ε. Γαργαλιάνων – Α.Ο. Φοινικούντας
Γήπεδο Γαργαλιάνων
Καυκάς, Αράπης, Κακαβάς
Καλλιθέα – Νέστωρ Πύλου
Γήπεδο Καλλιθέας
Τσουλάκος, Σ. Τσαούση, Καραμπέτσος
Δόξα Καλαμάτας -Μεσσηνιακός
Γήπεδο Σπερχογείας
Κουρτέσης, Ταβουλαρέας, Παναγιωτόπουλος
Κυριακή
Ακαδημία Πάμισος – Νέδουσα
Γήπεδο Αγίου Νικολάου Μεσσήνης
Βαμβακάς, Τσουκάλη, Ρηγοπούλου
* Ολα τα ματς θα ξεκινήσουν στις 4 μ.μ. εκτός από το Ακαδημία Πάμισος – Νέδουσα (11 π.μ.).

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ