Σάββατο, 10 Οκτωβρίου 2020 18:38

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Ισοπαλίες σε Χώρα και Κάμπο

Δράση και στις τρεις τοπικές κατηγορίες της Μεσσηνίας περιελάμβανε το σημερινό πρόγραμμα.

Στην Α’ τοπική είχαμε δύο ισοπαλίες σε Κάμπο και Χώρα. Στον Κάμπο Αβία και Ομόνοια μετά από ένα συναρπαστικό ματς αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 3-3. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 2-0 στο ημίχρονο, όμως η καλαματιανή ομάδα, όπως και με το Μελιγαλά, γύρισε το ματς στο δεύτερο σε 2-3. Ομως η Αβία βρήκε τον τρόπο να ισοφαρίσει σε 3-3 και να πάρει τον δεύτερο βαθμό της στο πρωτάθλημα! Στη Χώρα η ομώνυμη ομάδα έμεινε στο 1-1 με τον Ακρίτα Κορώνης και παραμένει δίχως νίκη μετά από τέσσερις αγωνιστικές.
Και τα δύο γκολ μπήκαν στο πρώτο ημίχρονο από τον Αγγελο Τσέρτο, που έβαλε πρώτα αυτογκόλ και ύστερα σκόραρε για το 1-1!
Στην Α1 τοπική διεξήχθησαν δύο παιχνίδια σε Κορώνη και Αρφαρά. Η Θύελλα Χαρακοπιού έκανε το 2 στα 2 επικρατώντας του Ηρακλή Καλαμάτας με 2-0, ενώ Αστέρας Αρφαρών και ΑΕΚ Καλαμάτας έμειναν στο 1-1.