Δευτέρα, 12 Οκτώβριος 2020 15:27

ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑ – ΤΣΙΚΛΗΤΗΡΑΣ ΠΥΛΟΥ 8-0: Νέα εντυπωσιακή νίκη!

Παίζοντας εκπληκτικό ποδόσφαιρο και χωρίς να βρει καμία αντίσταση η Κυπαρισσία συνέτριψε χθες με 8-0 τον Τσικλητήρα Πύλου, κάνοντας παράλληλα το “3 στα 3” στην Α’ τοπική.

Ο ΑΟΚ έχει το απόλυτο μετά από τρεις αγωνιστικές, έχοντας βάλει 17 γκολ, ενώ δεν έχει παραβιαστεί ακόμη η εστία του!

Από την άλλη ο Τσικλητήρας Πύλου που έπαιξε δίχως τους Πανταζόπουλο και Ιλιάζι, πραγματοποίησε κακή εμφάνιση και υπέστη μια από τις πιο βαριές ήττες στις ιστορίες του.

Για την ομάδα της Πύλου ντεμπούτο στον πάγκο έκανε ο Μιχάλης Ζάγκος.

Στο πρώτο μέρος οι γηπεδούχοι μπήκαν με το πόδι πατημένο στο γκάζι και πριν το 20λεπτο είχαν βάλει τρία γκολ...

Στο 9’ ο Παναγόπουλος με πλασέ μέσα από την περιοχή έκανε το 1-0, ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο Κωνσταντόπουλος έγραψε το 2-0 ύστερα από κάθετη πάσα του Αντωνόπουλου.

Στο 19’ έγινε το 3-0 μετά από σέντρα του Ανδρουτσή και πλασέ του Σκοτζάι.

Οι φιλοξενούμενοι στο 35’ πέτυχαν γκολ με τον Κοτσοβό, όμως ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Στο δεύτερο μέρος οι “κυανόλευκοι” δεν έκοψαν ταχύτητα και σημείωσαν άλλα πέντε τέρματα.

Στο 59’ ο Αντωνόπουλος έκανε το 4-0 με κοντινό πλασέ, ενώ στο 65’ ήταν η σειρά του Παναγόπουλου να γράψει με σουτ το 5-0.

Στο 70’ ο Αντωνόπουλος με σουτ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 6-0 και στο 75’ με αυτογκόλ ο Καρδάσης (μετά από σουτ του Κωνσταντόπουλου) έκανε το 7-0.

Το τελικό 8-0 διαμόρφωσε ο Χ. Μπουτσικάκης στο 85’ με σουτ.

Για τους νικητές δύο δοκάρια είχε ο Αντωνόπουλος.

Διαιτητής ήταν ο Ψηλοπαναγιώτης, με βοηθούς τον Τσοπανάκη και την Ε. Τσαούση.

ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑ: Παππάς, Ανδρουτσής (65’ Κοσμόπουλος), Καπλάνης (60’ Ζαφείρης), Μιτρόφ, Π. Μπουτσικάκης, Σπυρόπουλος, Κατσιώλης (60’ Μαρκόπουλος), Αντωνόπουλος, Σκοτζάι (65’ Χ. Μπουτσικάκης), Παναγόπουλος (65’ Διονυσόπουλος), Κωνσταντόπουλος.

ΤΣΙΚΛΗΤΗΡΑΣ ΠΥΛΟΥ: Σαρρής, Γεωργιάδης, Καρδάσης, Σεφεράσι, Δημόπουλος, Σπ. Κοτσοβός (75’ Β. Κοτσοβός), Καραμπάτσος, Κωσ. Μεμά, Κικ.Μέμα, Σούλα (65’ Ζίου), Ράλλης (86’ Ζάνο).