Σάββατο, 17 Οκτώβριος 2020 14:31

Β' ΤΟΠΙΚΗ: Το πρόγραμμα της δεύτερης αγωνιστικής

Γράφτηκε από τον

Με πολλά γκολ και αναβολές, ξεκίνησε το περασμένο Σαββατοκύριακο το πρωτάθλημα της Β' τοπικής, το οποίο διεξάγεται σε τρεις ομίλους.

Αυτό το τριήμερο, μιας και υπάρχει αγώνας και τη Δευτέρα, θα γίνει η δεύτερη αγωνιστική στην
τελευταία κατηγορία της ΕΠΣ Μεσσηνίας. Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων και οι διαιτητές έχουν
ως εξής:

1ος όμιλος
Σάββατο
Πατίστα – ΑΠΣ Αρις
Γήπεδο Δυτικής Παραλίας, 3.30 μ.μ.
Καυκάς, Μπαρδής, Καραμπέτσος
Κεραυνός – Λέικα
Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”.6.30 μ.μ.
Σταυρόπουλος, Ταβουλαρέας, Λιανός
Κυριακή
Θύελλα Παραλίας – ΠΑΟΚ
Γήπεδο Δυτικής Παραλίας
Γεωργαντάς, Δ. Ρηγοπούλου, Γιαλικάρης, Β. Ρηγοπούλου
Παναθηναϊκός Καλαμάτας – Αίαντας
Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”
Ψηλοπαναγιώτης, Κουρτέσης, Τσίρμπας
Δαναός – Ικαρος
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ
Ταβουλαρέας, Καμάι, Γιαλικάρης
Ρεπό: Πράσινα Πουλιά
* Ολα τα ματς θα ξεκινήσουν στις 3.30 μ.μ. εκτός από το Θύελλα Παραλίας – ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκός
– Αίαντας (11 π.μ.).

2ος όμιλος
Σάββατο
Κυπάρισσος – Θύελλα Μερόπης
Γήπεδο Κυπαρισσίας
Η. Νικολόπουλος, Παναγιωτόπουλος, Α. Μιχαλόπουλος
Ερμής Καλαμάτας – Νίκη Πλάτης
Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”
Μπασιλάρης, Γ. Μιχαλόπουλος, Χαρμπούτ
Ολυμπιακός Διαβολιτσίου – Διαγόρας Κοπανακίου
Γήπεδο “Καπετάν Βασίλης”
Η. Μπουρίκας, Αντωνόπουλος, Χαλκιαδάκη

Κυριακή
Παπαφλέσσας Αμφειας – Πανευαϊκός

Γήπεδο Σπερχογείας
Ταβουλαρέας, Φωτόπουλος, Κακαβάς
Αστέρας Βαλύρας – Ατρόμητος Πλατύ
Γήπεδο Βαλύρας
Η. Νικολόπουλος, Γιαννέτσος, Αράπης
Ρεπό: Ασπρόχωμα
* Ολα τα ματς θα ξεκινήσουν στις 3.30 μ.μ. εκτός από το Παπαφλέσσας Αμφειας – Πανευαϊκός (11 π.μ.)

3ος όμιλος

Σάββατο
Βλαχόπουλο – Καλλιθέα
Γήπεδο Βλαχόπουλου
Σκόρδος, Χ. Μπουρίκας, Γιαννέτσος
Α.Ο. Φοινικούντας – Δόξα Καλαμάτας
Γήπεδο Μεθώνης
Αράπης, Μαλαπάνη, Αγγελόπουλος
Νέστωρ Πύλου – Μεσσηνιακός
Γήπεδο Πύλου
Βαμβακάς, Γιαλλικάρης, Τζιούβελης
Στενωσιά – Ακαδημία Πάμισος
Γήπεδο Σουληναρίου
Κουρτέσης, Γαϊτάνης, Π. Νικολόπουλος
Δευτέρα
Νέδουσα – Α.Ε. Γαργαλιάνων
Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”
Αράπης, Π. Νικολόπουλος, Μιχαλόπουλος
* Ολα τα ματς θα ξεκινήσουν στις 3.30 μ.μ. εκτός από το Νέδουσα – Α.Ε. Γαργαλιάνων (5.30 μ.μ.).

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ