Τρίτη, 20 Οκτώβριος 2020 11:50

Β’ ΤΟΠΙΚΗ: Η εικόνα της δεύτερης αγωνιστικής

Γράφτηκε από τον

Με τα παιχνίδια της δεύτερης αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Β’ τοπικής Μεσσηνίας.

Για μία ακόμα αγωνιστική στον πρώτο όμιλο είχαμε πολλά γκολ (22), ενώ μεγάλα σκορ σημειώθηκαν και στους άλλους δύο ομίλους. Ακόμα βέβαια είναι νωρίς για να εξαχθούν ασφαλή συμπεράσματα για τη δυναμικότητα των ομάδων, ενώ εκκρεμούν και εξ αναβολής αναμετρήσεις. Η ταυτότητα της δεύτερης αγωνιστικής έχει ως εξής:

1ος όμιλος

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
(2η αγωνιστική)
Πατίστα – ΑΠΣ Αρις 6-2
Κεραυνός – Λέικα 3-2
Δαναός – Ικαρος 5-0
Θύελλα Παραλίας – ΠΑΟΚ 2-0
Παναθηναϊκός Καλαμάτας – Αίαντας 2-0
Ρεπό: Πράσινα Πουλιά

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Πατίστα 12-3 6
. Δαναός 10-3 6
. Κεραυνός 6-3 6
4. Θύελλα Παραλίας 4-2 4
5. Παναθηναϊκός Καλαμάτας 2-0 3
6. Αίαντας 2-4 1
7. Λέικα 2-3 0
. Πράσινα Πουλιά 3-5 0
. ΑΠΣ Αρις 2-6 0
. ΠΑΟΚ 1-5 0
. Ικαρος 1-11 0
* Εκκρεμεί το ματς Λέικα – ΑΠΣ Αρις

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(24-25 Οκτωβρίου)
ΑΠΣ Αρις – Δαναός
Πατίστα – Κεραυνός
Αίαντας – ΠΑΟΚ
Λέικα – Θύελλα Παραλίας
Πράσινα Πουλιά – Παναθηναϊκός Καλαμάτας
Ρεπό: Ικαρος

2ος όμιλος

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
(2η αγωνιστική)
Κυπάρισσος – Θύελλα Μερόπης 0-6
Ερμής Καλαμάτας – Νίκη Πλάτης 3-1
Ολυμπιακός Διαβολιτσίου – Διαγόρας Κοπανακίου 1-3
Παπαφλέσσας Αμφειας – Πανευαϊκός 0-3 (α.α)
Αστέρας Βαλύρας – Ατρόμητος Πλατύ 2-1
Ρεπό: Ασπρόχωμα

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Ερμής Καλαμάτας 5-2 6
2. Θύελλα Μερόπης 7-1 4
. Αστέρας Βαλύρας 3-2 4
4. Πανευαϊκός 3-0 3
. Ατρόμητος Πλατύ 4-2 3
. Διαγόρας Κοπανακίου 4-3 3
. Κυπάρισσος 36 3
8. Ολυμπιακός Διαβολιτσίου 1-3 0
. Παπαφλέσσας Αμφειας 0-3 0
. Ασπρόχωμα 0-3 0
. Νίκη Πλάτης 1-6 0
* Εκκρεμεί το ματς Πανευαϊκός – Ολυμπιακός Διαβολιτσίου

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(24-25 Οκτωβρίου)
Ατρόμητος Πλατύ – Κυπάρισσος

Νίκη Πλάτης – Ολυμπιακός Διαβολιτσίου
Αστέρας Βαλύρας – Ερμής Καλαμάτας
Ασπρόχωμα – Παπαφλέσσας Αμφειας
Πανευαϊκός – Διαγόρας Κοπανακίου
Ρεπό: Θύελλα Μερόπης

3ος όμιλος

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
(2η αγωνιστική)
Βλαχόπουλο – Καλλιθέα 2-1
Α.Ο. Φοινικούντας – Δόξα Καλαμάτας 1-2
Νέστωρ Πύλου – Μεσσηνιακός 0-4
Στενωσιά – Ακαδημία Πάμισος 2-1
Νέδουσα Αλαγονίας– Α.Ε. Γαργαλιάνων 3-2

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Νέδουσα Αλαγονίας 6-2 6
. Βλαχόπουλο 4-2 6
. Δόξα Καλαμάτας 3-1 6
4. Πανευαικός 4-1 3
. Στενωσιά 3-3 3
. Καλλιθέα 2-2 3
7. Α.Ε. Γαργαλιάνων 2-3 1
. Α.Ο. Φοινικούντας 1-2 1
9. Ακαδημία Πάμισος 1-5 0
. Νέστωρ Πύλου 0-5 0

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
(24-25 Οκτωβρίου)
Νέστωρ Πύλου – Α.Ο. Φοινικούντας
Μεσσηνιακός – Βλαχόπουλο
Καλλιθέα – Στενωσιά
Ακαδημία Πάμισος – Α.Ε. Γαργαλιάνων
Δόξα Καλαμάτας - Νέδουσα

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ