Κυριακή, 25 Οκτώβριος 2020 17:52

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Μόνη πρώτη η Εράνη, “5 στα 5” ο ΑΟΚ – Ολα τα αποτελέσματα

Μόνη στην κορυφή της Α’ τοπικής έμεινε η Εράνη που κέρδισε με πολύ άγχος και γκολ του Βλαχόπουλου στο 90’ την Μεθώνη με σκορ 1-0!

Ετσι οι Φιλιατρινοί προπορεύονται με 16 βαθμούς και έναν βαθμό λιγότερο έχει η Κυπαρισσία που έχει κάνει και το ρεπό της. Ο ΑΟΚ κέρδισε στο Τριφυλιακό ντέρμπι με 3-1 το Καλό Νερό, με οδηγό και πάλι τον Θανάση Αντωνόπουλο που πέτυχε άλλα δύο γκολ. Ετσι η Κυπαρισσία έκανε το απόλυτο με 5 στα 5 και είναι μόνη δεύτερη.
Σπουδαίο διπλό πήρε η Κορώνη στο Μελιγαλά επί του Εθνικού με 2-0, με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, ενώ την πρώτη της νίκη σημείωσε η Χώρα που επικράτησε με 2-1 της Σπερχογείας. Το νικητήριο γκολ του Παπαφλέσσα πέτυχε ο Μπάρκας με πέναλτι στο τελευταίο δεκάλεπτο.
Λευκή ισοπαλία είχαμε στην Πύλο μεταξύ του Τσικλητήρα και της Ομόνοιας, με τους γηπεδούχους να συνεχίζουν δίχως νίκη στο πρωτάθλημα.
Στην Α1 τοπική ισόπαλο με σκορ 2-2 έληξε το ντέρμπι κορυφής μεταξύ της Λογγάς και της Θύελλας Χαρακοπιού. Στο γήπεδο των Σφαγείων η Αναγέννηση Παραλίας έκαμψε με 2-1 την αντίσταση του Ηρακλή Καλαμάτας που έχασε και πέναλτι! Στο “Γ. Λουκαρέας” το Δώριο με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά νίκησε με 3-1 τον Ολυμπιακό Καλαμάτας.