Δευτέρα, 26 Οκτώβριος 2020 14:55

Α1 ΤΟΠΙΚΗ: Συνεχίζουν τρεις ομάδες μαζί στην κορυφή

Ισόπαλο με σκορ 2-2 έληξε το ντέρμπι της 3ης αγωνιστικής στην Α1 τοπική μεταξύ της Λογγάς και της Θύελλας Χαρακοπιού.

Ετσι οι δύο ομάδες συνεχίζουν μαζί στην κορυφή της βαθμολογίας, μαζί και με την Ράχη που έμεινε κι αυτή στο ισόπαλο 2-2 με την ΑΕΚ Καλαμάτας.
Η νεοφώτιστη ομάδα προηγήθηκε νωρίς με 2-0, όμως η ΑΕΚ έφτασε στην ισοφάριση στις καθυστερήσεις με γκολ του Α. Καλογερόπουλου και ενώ έπαιζε με 9 παίκτες (με 10 έπαιζε η Ράχη).
Σπουδαίο διπλό πήρε το Δώριο στο “Γ. Λουκαρέας” επί του Ολυμπιακού Καλαμάτας με 3-1, πετυχαίνοντας δύο γκολ στα τελευταία λεπτά.
Στο γήπεδο των Σφαγείων η Αναγέννηση Παραλίας ήταν η νικήτρια στο καλαματιανό ντέρμπι με τον Ηρακλή με 2-1. Σημειωτέον πως οι φιλοξενούμενοι έχασαν πέναλτι με το σκορ στο 1-1.
Στα Αρφαρά ο τοπικός Αστέρας επικράτησε με 3-0 του Πανιωνίου Καλαμάτας, ενώ εύκολο πέρασμα είχε ο Νέος Αρις από την Κυπαρισσία επί του Ηρακλή.