Τρίτη, 03 Νοέμβριος 2020 13:07

Β’ ΤΟΠΙΚΗ: Πατίστα, Ερμής και Δόξα έκαναν το 4 στα 4

Γράφτηκε από τον

Την τέταρτη νίκη τους σε ισάριθμες αναμετρήσεις σημείωσαν Πατίστα, Ερμής και Δόξα Καλαμάτας και φιγουράρουν στην κορυφή των ομίλων τους στη Β’ τοπική.

Στον α’ όμιλο, ο Πατίστα νίκησε 1-0 τη Θύελλα Παραλίας και αποσπάστηκε δύο βαθμούς από το Δαναό που αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με τον Κεραυνό.
Στον δεύτερο όμιλο, ο Ερμής Καλαμάτας επικράτησε με 5-2 εκτός έδρας του Κυπάρισσου και οδηγεί με 12 βαθμούς την κούρσα. Ακολουθεί με εννέα βαθμούς ο Διαγόρας Κοπανακίου που νίκησε 3-0 τη Νίκη Πλάτης. Στον τρίτο όμιλο, η Δόξα νίκησε με το ευρύ 4-0 εκτός την Α.Ε. Γαργαλιάνων και έχει το απόλυτο. Στη δεύτερη θέση με 9 βαθμούς ισοβαθμούν ο Μεσσηνιακός με το Βλαχόπουλο.
Οι “πράσινοι” επικράτησαν εκτός με 5-0 της Στενωσιάς και το Βλαχόπουλο εντός με 4-2 του Α.Ο. Φοινικούντας.
Η ταυτότητα της τέταρτης αγωνιστικής έχει ως εξής:

1ος όμιλος
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
(4η αγωνιστική)
ΠΑΟΚ – Λέικα 0-5
Πράσινα Πουλιά – Αίαντας 0-3
Παναθηναϊκός Καλαμάτας – Ικαρος 7-2
Θύελλα Παραλίας – Πατίστα 0-1
Δαναός – Κεραυνός 1-1
Ρεπό: ΑΠΣ Αρις

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(σε 4 αγώνες)
1. Πατίστα 14-3 12
2. Δαναός 17-5 10
3. Παναθηναϊκός Καλαμάτας 10-2 9
4. Κεραυνός 7-5 7
-. Αίαντας 11-4 7
6. Λέικα 10-5 6
7. Θύελλα Παραλίας 6-6 4
8. Πράσινα Πουλιά 3-9 0
. ΑΠΣ Αρις 3-12 0
. ΠΑΟΚ 1-16 0
. Ικαρος 3-18 0
* Εκκρεμεί το ματς Λέικα – ΑΠΣ Αρις

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Πατίστα – ΠΑΟΚ
Αίαντας – Λέικα
ΑΠΣ Αρις – Παναθηναϊκός Καλαμάτας
Ικαρος – Πράσινα Πουλιά
Δαναός – Θύελλα Παραλίας
Ρεπό: Κεραυνός

2ος όμιλος

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
(4η αγωνιστική)
Ασπρόχωμα – Πανευαϊκός 0-3 (α.α.)
Παπαφλέσσας Αμφειας – Θύελλα Μερόπης 0-3 (α.α.)
Διαγόρας Κοπανακίου – Νίκη Πλάτης 3-0
Ολυμπιακός Διαβολιτσίου – Αστέρας Βαλύρας 2-1
Κυπάρισσος – Ερμής Καλαμάτας 2-5
Ρεπό: Ατρόμητος Πλατύ


Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(σε 4 αγώνες)
1. Ερμής Καλαμάτας 12-5 12
2. Διαγόρας Κοπανακίου 11-5 9
3. Θύελλα Μερόπης 10-1 7
4. Ατρόμητος Πλατύ 12-4 6
-. Πανευαϊκός 8-4 6
6. Αστέρας Βαλύρας 5-6 4
7. Νίκη Πλάτης 7-10 3
-. Ολυμπιακός Διαβολιτσίου 4-10 3
. Κυπάρισσος 7-19 3
10. Παπαφλέσσας Αμφειας 0-6 0
. Ασπρόχωμα 0-6 0
* Εκκρεμεί το ματς Πανευαϊκός – Ολυμπιακός Διαβολιτσίου

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Ατρόμητος Πλατύ – Παπαφλέσσας Αμφειας
Κυπάρισσος – Ολυμπιακός Διαβολιτσίου
Θύελλα Μερόπης – Ασπρόχωμα
Αστέρας Βαλύρας – Διαγόρας Κοπανακίου
Πανευαϊκός – Νίκη Πλάτης
Ρεπό: Ερμής Καλαμάτας

3ος όμιλος
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
(4η αγωνιστική)
Α.Ε. Γαργαλιάνων – Δόξα Καλαμάτας 0-4
Νέδουσα – Νέστωρ Πύλου 0-1
Στενωσιά – Μεσσηνιακός 0-5
Καλλιθέα – Ακαδημία Πάμισος 6-0
Βλαχόπουλο – Α.Ο. Φοινικούντας 4-2

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Δόξα Καλαμάτας 8-1 12
2. Μεσσηνιακός 12-3 9
. Βλαχόπουλο 10-7 9
4. Καλλιθέα 9-3 7
5. Νέστωρ Πύλου 3-5 6
-. Νέδουσα 6-4 6
7. Στενωσιά 4-9 4
8. Ακαδημία Πάμισος 6-14 3
9. Α.Ε. Γαργαλιάνων 5-12 1
. Α.Ο. Φοινικούντας 3-8 1


Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Νέστωρ Πύλου – Α.Ε. Γαργαλιάνων
Ακαδημία Πάμισος – Δόξα Καλαμάτας
Α.Ο. Φοινικούντας – Στενωσιά
Μεσσηνιακός – Καλλιθέα
Νέδουσα - Βλαχόπουλο

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ