Τρίτη, 03 Νοέμβριος 2020 15:11

Α’ ΤΟΠΙΚΗ: Της... ανατροπής στην 7η αγωνιστική - "Γύρισαν" τα μισά ματς!

Η αγωνιστική των... ανατροπών ήταν η 7η στην Α’ τοπική Μεσσηνίας, καθώς στα μισά παιχνίδια οι ομάδες που βρέθηκαν πίσω στο σκορ κέρδισαν!

Ο λόγος για τον Ολυμπιακό Ανάληψης, τον Πανθουριακό, την Κυπαρισσία και τον Τέλλο Αγρα, με τους “ερυθρόλευκους” να σημειώνουν την πιο εντυπωσιακή ανατροπή. Ο Ολυμπιακός βρέθηκε να χάνει 2-0 στο ημίχρονο με τέρματα που δέχτηκε στο 3’ και στο 33’. Σε διάστημα 20 λεπτών όμως στο δεύτερο μέρος, έφερε τούμπα την αναμέτρηση, σκοράροντας στο 55’, στο 61’ και στο 75’. Αυτή ήταν και η πρώτη εκτός επιτυχία μετά από τρεις ήττες. Στο γήπεδο του Μεσσηνιακού, ο Πανθουριακός είδε την Ομόνοια να προηγείται μόλις στο πρώτο λεπτό, αλλά γύρισε το ματς. Πήρε ψυχολογία με την ισοφάριση στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου και έκανε το 2-1 στο 50’. Οι φιλοξενούμενοι απάντησαν στο 60’ (2-2), αλλά η ομάδα της Θουρίας βρήκε δύο ακόμα τέρματα στο 70’ και στο 75’ για το τελικό 4-2. Στον Κάμπο η Α.Ε. Μάνης άνοιξε το σκορ στο 6’, όμως η Κυπαρισσία που έχει μόνο νίκες στα ματς που έχει δώσει, συνέχισε το εντυπωσιακό σερί και ανέτρεψε το σκηνικό με τέρματα στο 38’ και στο 61’. Η τέταρτη ανατροπή σημειώθηκε στους Γαργαλιάνους. Ο Εθνικός Μελιγαλά πήρε προβάδισμα στο σκορ στο 28’ και οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 28’ και πέτυχαν το νικητήριο γκολ στο 70’. Μερική ανατροπή είχαμε στην Καλλιθέα. Ο Ακρίτας Κορώνης προηγήθηκε στο 12’ , ο Απόλλωνας γύρισε το ματς στο 30’ και στο 55’ και οι τυπικά γηπεδούχοι έφεραν στο 66’ το ματς στην ισοπαλία.