Κυριακή, 24 Φεβρουάριος 2013 14:25

Στο 96' έσωσε το βαθμό η Καλαμάτα, 1-1 με Πανηλειακό

Στο 96' ο Αντώνης Ψυχογιόπουλος με μια προσωπική προσπάθεια και εξαιρετικό σουτ έσωσε τον βαθμό για την Μαύρη Θύελλα καθώς ισοφάρισε σε 1-1. Ο Πανηλειακός είχε χάσει μοναδική ευκαιρία να πετύχει το 0-2 στο 93', όταν είχε δοκάρι με τον Π. Καραχάλιο. Συνολικά, η εμφάνιση της Καλαμάτας ήταν κακή για ακόμη ένα παιχνίδι. Η ισοπαλία είναι αρνητικό αποτέλεσμα για την Μεσσηνιακή ομάδα, ωστόσο με βάση την εικόνα του αγώνα πρέπει να είναι ευχαριστημένη.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

96' 1-1 τελικό

96' γκοοοοοοολλ 1-1

93' Δοκάρι ο Π. Καραχάλιος για τον Πανηλειακό. Πέρασε τον Γεωργιόπουλο και στο τετατετ πλάσαρε στο κάθετο δοκάρι.

91' Κάτι είπε προς την εξέδρα ο Κυριακίδης κατά την αποχώρηση του και ξεσήκωε τον κόσμο.

90' Τέσσερα λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.

88' Απευθείας κόκκινη στον Τσιμικλή για εκτός φάσης χτύπημσ στον Κυριακίδη. Αποβάλλεται με β' κίτρινη και ο Κυριακίδης, γιατί στην συνέχεια έσπρωξε τον Ηλιόπουλο. Με δέκα παίκτες συνεχίζουν οι δύο ομάδες.

86' Κίτρινη στον Αθανασόπουλο

83' Πάμε για το τέλος, δεν φαίνεται να μπορει να κάνει κάτι η Καλαμάτα.

81' Κάθισε αναγκαστικά στα γκολπόστ ο Κοψαχείλης αν και φαίνεται πως πονάει στο πόδι.

80' Τραυματίστηκε ο Κοψαχείλης, να δούμε αν μπορεί να συνεχίσει γιατί έχουν γίνει όλες οι αλλαγές...

77' Κίτρινη στον Βλαχόπουλο.

76' κίτρινη στον Κυριακίδη.

74' Βγαίνει ο Αλ. Καραχάλιος και μπαίνει ο Σωτηρόπουλος.

71' Τρίτη αλλαγή η Καλαμάτα, ο Γεωργιόπουλος στην θέση του Σαραντόπουλου.

70' Κίτρινη στον Αλ. Καραχάλιο.

69' Ο Π. Καραχάλιος μπήκε στην περιοχή, ελίχθηκε και έκανε το σουτ, όμως κόντραρε σωτήρια ο Καντούτσης.

67' Ο Τρίψας στη θέση του Τσόπελα.

63' Ο Βασίλεφ αντί του Γκαλίν ο οποίος αποδοκιμάστηκε κατά την έξοδο του.

61' Η πιο μεγάλη ευκαιρία του αγώνα χάθηκε για την Καλαμάτα. Μετά από φάση διαρκείας στην περιοχή, η μπάλα στρώθηκε στον Νουχάνοβιτς που μόνος από το ύψος του πέναλτι σούταρε ψηλά άουτ.

59' Κακή η Καλαμάτα, παρότι φαίνεται πως το κέντρο της άμυνας του Πανηλειακού έχει πρόβλημα, δεν περνά καθόλου στην περιοχή η μπάλα.

58' Ο Σαραντόπουλος έκανε μια καλή προσπάθεια αλλά αντί να κόψει την μπάλα στον Γκαλίν σούταρε (άουτ) μόνος του και είχαμε τις πρώτες αποδοκιμασίες από την εξέδρα...

55' Τίποτα αξιόλογο στο ξεκίνημα του β' μέρους, ελέγχει το ματς ο Πανηλειακός.

50' Κίτρινη στον Καντούτση.

46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες καθώς και ο Ηλιόπουλος τελικά συνεχίζει κανονικά.

45' Σε ένα κακό ματς, ο Πανηλειακός εκμεταλλεύτηκε μια αδράνεια στην άμυνα της Καλαμάτας, η οποία σε ένα ακόμη ματς δεν μπόρεσε να κρατήσει το μηδέν. Τα πράγματα πλέον είναι πολύ δύσκολα για τους Μεσσήνιους που θα πρέπει να ανέβουν κατακόρυφα σατην επανάληψη αν θέλουν να πάρουν κάτι από το παιχνίδι.

45' Τελείωσε το πρώτο ημίχρονο, 0-1 ο Πανηλειακός.

45' Τραυματίστηκε ο Κώστας Ηλιόπουλος και μάλλον δεν μπορεί να συνεχίσει.

44' Σε άλλο ματς Ρούβας - Αχαρναϊκός 1-1

42' Πολλά λάθη από τους παίκτες της Καλαμάτας που χάνουν εύκολα τη μπάλα και δεν μπορούν να πλησιάσουν με αξιώσεις την αντίπαλη εστία.

33' Ο Αλ. Καραχάλιος από αριστερά έβγαλε μια κοφτή πάσα στην περιοχή, ο Βλαχόπουλος βρέθηκε αμαρκάριστος και με κοντινό πλασέ πέτυχε το 0-1. Μια αδράνεια στην άμυνα πλήρωσε ξανά η Καλαμάτα.

33' 0-1

28' Σε άλλο ματς του ομίλου Φωστήρας - Γλυφάδα 1-0.

23' Ο Σαραντόπουλος έκανε την σέντρα - σουτ από δεξιά, ο Γκαλίν πετάχτηκε στην πορεία της μπάλας που κατέληξε στα δίχτυα. Ο Γκαλίν, που ήταν οφσάιτ, δεν ακούμπησε τη μπάλα, όμως ο βοηθός θεώρησε ότι εμπόδισε τον τερματοφύλακα και έτσι τον υπέδειξε οφσάιτ και ακύρωσε το γκολ. Ακολούθησε έντονες διαμαρτυρίες και κίτρινη στον Τσόπελα.

23' Ακυρώθηκε γκολ της Καλαμάτας...

20' Συμπληρώθηκε το πρώτο 20λεπτο, μέτριο το ματς, πάντα στο 0-0.

16' Από μια κίτρινη σε Σκαρλάτο και Τομαρά και τα πνεύματα ηερμούν ξανά...

16' Ενταση μεταξύ των παικτών στο γήπεδο...

13' Δυναμική η εξέδρα της Καλαμάτας σήμερα προσπαθεί να σπρώξει τους παίκτες της ομάδας στη νίκη. Να σημειωθεί πως στο γήπεδο δεν βρίσκονται οπαδοί του Πανηλειακού καθώς δεν τους δόθηκαν εισιτήρια.

13' Ανέβηκε στα τελευταία λεπτά η Καλαμάτα και πήρε την υπεροχή.

9' Πρώτη καλή φάση για την Καλαμάτα, ο Ηλιόπουλος μπήκε στην περιοχή από αριστερά όμως το διαγώνιο σουτ που έκανε έστειλε τη μπάλα άουτ.

8' Πιο επιθετικά μπήκε στο ματς ο Πανηλειακός που έχει σύμμαχο και τον αέρα.

6' Πρώτο σουτ στο ματς από τον Π. Καραχάλιο για τον Πανηλειακό, η μπάλα περίπου ένα μέτρο άουτ.

5' Ο ισχυρός αέρας είναι υπέρ του Πανηλειακού στο πρώτο ημίχρονο.

4' Η Καλαμάτα έχει για πρώτη φορά στον πάγκο της σήμερα τους Νίκο Κακαλέτρη και Τάκη Σακελλαρόπουλο.

2' Περίπου 1.500 θεατές αυτή τη στιγμή στο γήπεδο, ενώ στα εκδοτήρια υπάρχει ουρά καθώς βρίσκεται αρκετός κόσμος που μπαίνει τώρα στο γήπεδο.

1' Ξεκίνησε το παιχνίδι στο Δημοτικό Στάδιο.

2.56 μ.μ. Οι ομάδες μπαίνουν στο γήπεδο, όλα έτοιμα για τη σέντρα.

η 11άδα του Πανηλειακού... Αθανασόπουλος, Κούλος, Σαραμαντάς (86' Λούγκος), Κολόκας, Σταματέας, Κυριακίδης, Τομαράς (65' Θεοδωρόπουλος), Π. Καραχάλιος, Βλαχόπουλος, Αλ. Καραχάλιος (74' Σωτηρόπουλος), Αποστολόπουλος.

2.45 μ.μ. Συνεχίζεται η προσέλευση των φιλάθλων ενώ οι ομάδες αποσύρθηκαν στα αποδυτήρια για να ετοιμαστούν για την σέντρα.

H άδα της Καλαμάτας.... Κοψαχείλης, Τσόπελας (67' Τρίψας), Σκαρλάτος, Καντούτσης, Ψυχογιόπουλος, Τσιμικλής, Νουχάνοβιτς, Πούτση, Σαραντόπουλος (71' Γεωργιόπουλος), Ηλιόπουλος, Γκαλίν (64' Βασίλεφ)

Στις 3 μ.μ. θα ξεκινήσει στο Δημοτικό Στάδιο της Καλαμάτας το ντέρμπι της Γ' εθνικής ανάμεσα στην Μαύρη Θύελλα και τον Πανηλειακό, για την εξέλιξη του οποίου θα σας ενημερώνουμε λεπτό προς λεπτό.

Αυτή τη στιγμή οι ομάδες έχουν βγει για ζέσταμα ενώ στιε εξέδρες βρίσκονται ήδη περίπου 300 φίλαθλοι.

Το παιχνίδι θα διαιτητεύσει ο Δημήτρης Ψυχούλας από την Εύβοια. Βοηθοί του θα είναι ο Φίλος από την Εύβοια και ο Τριαντάφυλλο από την Αρκαδία.