Τρίτη, 10 Νοέμβριος 2020 16:47

Ντέρμπι "αιωνίων" και "διαβολοεβδομάδα" μέσα στον Νοέμβριο

Γράφτηκε από τον

Ντέρμπι "αιώνιων" Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός, διαβολοεβδομάδα στην EuroLeague και Ολυμπιακός - Σίτι περιλαμβάνει μεταξύ άλλων το πρόγραμμα των 266 αγώνων στην καραντίνα για όλους τους φιλάθλους που μένουν στο σπίτι.

Ο κορονοϊός βρίσκεται σε έξαρση και συνεχίζει να ταλαιπωρεί ολόκληρο τον πλανήτη. Όπως σε πολλές χώρες, έτσι και στην Ελλάδα, αναγκαζόμαστε να μπούμε σε καθολικό, οριζόντιο lockdown τουλάχιστον για τον επόμενο μήνα, ώστε να μπει ένα "φρένο" στην διασπορά του COVID-19.

Πλέον, για το επόμενο διάστημα μένουμε σπίτι μας, αλλά με μία ουσιαστική διαφορά σε σχέση με την προηγούμενη καραντίνα. Τα μεγάλα αθλητικά events δεν μπαίνουν στον πάγο και συνεχίζονται κανονικά. Έτσι, θα μπορούμε να απολαύσουμε τις αγαπημένες μας ομάδες και αθλητές σε Ελλάδα και εξωτερικό και με αυτόν τον τρόπο να γεμίσουμε τον χρόνο μας και να περάσουμε καλύτερα κατά το Lockdown.

Το Sport24.gr συγκέντρωσε και παρουσιάζει στο... πιάτο σας το πρόγραμμα του επόμενο μήνα σε ποδόσφαιρο και μπάσκετ. Όπως μπορεί να διαπιστώσει κανείς το μενού είναι πλούσιο σε Super League Interwetten, Champions και Europa League, Nations League, Basket League, EuroLeague και στα εθνικά πρωταθλήματα.

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ
Τετάρτη 11 Νοεμβρίου

Αλβανία - Κόσοβο, φιλικό, COSMOTE SPORT 2HD (17:00)

Τουρκία - Κροατία, φιλικό, COSMOTE SPORT 1HD (19:45)

Αλβανία - Γιβραλτάρ, φιλικό, COSMOTE SPORT 5HD (20:00)

Δανία - Σουηδία, φιλικό, COSMOTE SPORT 9HD (20:30)

Ελλάδα - Κύπρος, φιλικό, Open TV (21:45)

Γερμανία - Τσεχία, φιλικό, COSMOTE SPORT 3 HD (21:45)

Ολλανδία - Ισπανία, φιλικό, COSMOTE SPORT 2 HD (21:45)

Ιταλία - Εσθονία, φιλικό, COSMOTE SPORT 4HD (21:45)

Πορτογαλία - Ανδόρα, φιλικό, COSMOTE SPORT 8HD (21:45)

Βέλγιο - Ελβετία, φιλικό, COSMOTE SPORT 7HD (21:45)

Πολωνία - Ουκρανία, φιλικό, COSMOTE SPORT 6HD (21: 45)

Γαλλία - Φινλανδία, φιλικό, COSMOTE SPORT 5HD (22:10)

Πέμπτη 12 Νοεμβρίου

Γεωργία - Βόρεια Μακεδονία, Προκριματικά Euro, COSMOTE SPORT 7 HD (19:00)

Ουγγαρία - Ισλανδία, Προκριματικά Euro, COSMOTE SPORT 3 HD (21:45)

Βόρεια Ιρλανδία - Σλοβακία, Προκριματικά Euro, COSMOTE SPORT 2 HD (21:45)

Σερβία - Σκωτία, Προκριματικά Euro, COSMOTE SPORT 1 HD (21:45)

Σάββατο 14 Νοεμβρίου

Μάλτα - Ανδόρα, Nations League, COSMOTE SPORT 2 HD (16:00)

Σαν Μαρίνο - Γιβραλτάρ, Nations League, COSMOTE SPORT 3 HD (16:00)

Λετονία - Νησιά Φερόε, Nations League, COSMOTE SPORT 3 HD (19:00)

Αζερμπαϊτζάν - Μαυροβούνιο, Nations League, COSMOTE SPORT 2 HD (19:00)

Κύπρος - Λουξεμβούργο, Nations League, COSMOTE SPORT 1 HD (19:00)

Γερμανία - Ουκρανία, Nations League, COSMOTE SPORT 7 HD (21:45)

Ελβετία - Ισπανία, Nations League, COSMOTE SPORT 2 HD (21:45)

Πορτογαλία - Γαλλία, Nations League, COSMOTE SPORT 1 HD (21:45)

Σουηδία - Κροατία, Nations League, COSMOTE SPORT 3 HD (21:45)

Κυριακή 15 Νοεμβρίου

Βόρεια Μακεδονία - Εσθονία, Nations League, COSMOTE SPORT 3 HD (16:00)

Σλοβακία - Σκωτία, Nations League, COSMOTE SPORT 2 HD (16:00)

Αλβανία - Καζακστάν, Nations League, COSMOTE SPORT 7 HD (19:00)

Λευκορωσία - Λιθουανία, Nations League (19:00)

Γεωργία - Αρμενία, Nations League (19:00)

Ολλανδία - Βοσνία, Nations League, COSMOTE SPORT 2 HD (19:00)

Τουρκία - Ρωσία, Nations League, COSMOTE SPORT 8 HD (19:00)

Βουλγαρία - Φινλανδία, Nations League (19:00)

Ουαλία - Ιρλανδία, Nations League, COSMOTE SPORT 3 HD (19:00)

Μολδαβία - Ελλάδα, Nations League, OPEN TV/COSMOTE SPORT 1 HD (21:45)

Σλοβενία - Κόσοβο, Nations League, COSMOTE SPORT 4 HD (21:45)

Βέλγιο - Αγγλία, Nations League, COSMOTE SPORT 2 HD (21:45)

Δανία - Ισλανδία, Nations League, COSMOTE SPORT 5 HD (21:45)

Ιταλία - Πολωνία, Nations League, COSMOTE SPORT 3 HD (21:45)

Αυστρία - Βόρεια Ιρλανδία, Nations League, COSMOTE SPORT 7 HD (21:45)

Ρουμανία - Νορβηγία, Nations League, COSMOTE SPORT 9 HD (21:45)

Ουγγαρία -Σερβία, Nations League, COSMOTE SPORT 8 HD (21:45)

Τσεχία - Ισραήλ, Nations League (21:45)

Τρίτη 17 Νοεμβρίου

Ανδόρα - Λετονία, Nations League (21:45)

Μάλτα - Νησιά Φερόε, Nations League (21:45)

Γιβραλτάρ - Λίχτενσταϊν, Nations League (21:45)

Λουξεμβούργο - Αζερμπαϊτζάν, Nations League (21:45)

Μαυροβούνιο - Κύπρος, Nations League (21:45)

Ισπανία - Γερμανία, Nations League (21:45)

Ελβετία - Ουκρανία, Nations League (21:45)

Κροατία - Πορτογαλία, Nations League (21:45)

Γαλλία - Σουηδία, Nations League (21:45)

Τετάρτη 18 Νοεμβρίου

Αλβανία - Λευκορωσία, Nations League (17:00)

Καζακστάν - Λιθουανία, Nations League (17:00)

Αρμενία - Βόρεια Μακεδονία, Nations Leage (19:00)

Γεωργία - Εσθονία, Nations League (19:00)

Ελλάδα - Σλοβενία, Nations League (21:45)

Κόσοβο - Μολδαβία, Nations League (21:45)

Βέλγιο - Δανία, Nations League (21:45)

Αγγλία - Ισλανδία, Nations League (21:45)

Βοσνία - Ιταλία, Nations League (21:45)

Πολωνία - Ολλανδία, Nations League (21:45)

Αυστρία - Νορβηγία, Nations League (21:45)

Βόρεια Ιρλανδία - Ρουμανία, Nations League (21:45)

Ουγγαρία - Τουρκία, Nations League (21:45)

Σερβία - Ρωσία, Nations League (21:45)

Τσεχία - Σλοβακία, Nations League (21:45)

Ισραήλ - Σκωτία, Nations League (21:45)

Ιρλανδία - Βουλγαρία, Nations League (21:45)

Ουαλία - Φινλανδία, Nations League (21:45)

Παρασκευή 20 Νοεμβρίου

Ρεν - Μπορντό, Ligue 1 (20:00)

Μονακο - Παρί, Ligue 1 (22:00)

Οσασούνα - Ουέσκα, La Liga (22:00)

Σάββατο 21 Νοεμβρίου

Νιούκαστλ - Τσέλσι, Premier League (14:30)

Λεβάντε - Έλτσε, La Liga (15:00)

Λαμία - Αστέρας, Super League Interwetten (15:00)

Κροτόνε - Λάτσιο, Serie A (16:00)

Χόφενχαϊμ - Στουργκάρδη, Bundesliga (16:30)

Μπίλεφελντ - Λεβερκούζεν, Bundesliga (16:30)

Μπάγερν - Βέρντερ, Bundesliga (16:30)

Γκλάντμπαχ - Άουγκσμπουργκ, Bundesliga (16:30)

Σάλκε - Βόλφσμπουργκ, Bundesliga (16:30)

Άστον Βίλα - Μπράιτον, Premier League (17:00)

Μπέρνλι - Κρίσταλ Πάλας, Premier League (17:00)

Φούλαμ - Έβερτον, Premier League (17:00)

Λίβερπουλ - Λέστερ, Premier League (17:00)

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Γουέστ Μπρομ, Premier League (17:00)

Γουλβς - Σαουθάμπτον, Premier League (17:00)

Βιγιαρεάλ - Ρεάλ Μαδρίτης, La Liga (17:15)

Ατρόμητος - Απόλλων Σμύρνης, Super League Interwetten (17:15)

Μπρεστ - Σεντ Ετιέν, Ligue 1 (18:00)

Σπέτσια - Αταλάντα, Serie A (19:00)

Τότεναμ - Μάντσεστερ Σίτι, Premier League (19:30)

Σεβίλλη - Θέλτα, La Liga (19:30)

Άιντραχτ - Λειψία, Bundesliga (19:30)

Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός, Super League Interwetten (19:30)

Χέρτα - Ντόρτμουντ, Bundesliga (21:30)

Γιουβέντους - Κάλιαρι, Serie A (21:45)

Λιόν - Νις, Ligue 1 (22:00)

Ατλέτικο - Μπαρτσελόνα, La Liga (22:00)

Κυριακή 22 Νοεμβρίου

Φιορεντίνα - Μπενεβέντο, Serie A (13:30)

Ναντ - Μετς, Ligue 1 (14:00)

Έιμπαρ - Χετάφε, La Liga (15:00)

ΑΕΚ - ΑΕΛ, Super League Interwetten (15:00)

Σέφιλντ - Γουέστ Χαμ, Premier League (16:00)

Ντιζόν - Λανς, Ligue 1 (16:00)

Μοντπελιέ - Στρασμπουργκ, Ligue 1 (16:00)

Ρεμς - Νιμ, Ligue 1 (16:00)

Ελλάς Βερόνα - Σασουόλο, Serie A (16:00)

Ίντερ - Τορίνο, Serie A (16:00)

Ρόμα - Πάρμα, Serie A (16:00)

Σαμπντόρια - Μπολόνια, Serie A (16:00)

Φράιμπουργκ - Μάιντς, Bundesliga (16:30)

Καντίθ - Ρεάλ Σοθιεδάδ, La Liga (17:15)

Παναιτωλικός - Άρης, Super League Interwetten (17:15)

Ανζέρ - Λιόν, Ligue 1 (18:00)

Λιντς - Άρσεναλ, Premier League (18:30)

Ουντινέζε - Τζένοα, Serie A (19:00)

Κολονία - Ουνιόν Βερολίνου, Bundesliga (19:00)

Γρανάδα - Βαγιαδολίδ, La Liga (19:30)

ΠΑΟΚ - ΠΑΣ Γιάννινα, Super League Interwetten (19:30)

Νάπολι - Μίλαν, Serie A (21:45)

Λιλ - Λοριάντ, Ligue 1 (22:00)

Αλαβές - Βαλένθια, La Liga (22:00)

Δευτέρα 23 Νοεμβρίου

Βόλος - ΟΦΗ, Super League Interwetten (19:30)

Μπιλμπάο - Μπέτις, La Liga (22:00)

Τρίτη 24 Νοεμβρίου

Κράσνονταρ - Σεβίλλη, Champions League (19:55)

Ρεν - Τσέλσι, Champions League (19:55)

Ντόρτμουντ - Μπριζ, Champions League (22:00)

Λάτσιο - Ζενίτ, Champions League (22:00)

Ντιναμό Κιέβου - Μπαρτσελόνα, Champions League (22:00)

Γιουβέντους - Φερεντσβάρος, Champions League (22:00)

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Μπασάκσεχιρ, Champions League (22:00)

Παρί - Λειψία, Champions League (22:00)

Τετάρτη 25 Νοεμβρίου

Αστέρας - Απόλλων Σμύρνης, Super League Interwetten (17:15)

Γκλάντμπαχ - Σαχτάρ, Champions League (19:55)

Ολυμπιακός - Μάντσεστερ Σίτι, Champions League (19:55)

Ατλέτικο - Λοκομοτίβ, Champions League (22:00)

Μπάγερν - Ζάλτσμπουργκ, Champions League (22:00)

Ίντερ - Ρεάλ, Champions League (22:00)

Μαρσέιγ - Πόρτο, Champions League (22:00)

Άγιαξ - Μίντιλαντ, Champions League (22:00)

Λίβερπουλ - Αταλάντα, Champions League (22:00)

Πέμπτη 26 Νοεμβρίου

ΤΣΣΚΑ Σόφιας - Γιούνγκ Μπόις, Europa League (19:55)

Μόλντε - Άρσεναλ, Europa League (19:55)

ΑΕΚ - Ζόρια, Europa League (19:55)

Μπράγκα - Λέστερ, Europa League (19:55)

Λιλ - Μίλαν, Europa League (19:55)

Σπάρτα Πράγας - Σέλτικ, Europa League (19:55)

Μακάμπι Τελ Αβίβ - Βιγιαρεάλ, Europa League (19:55)

Κάραμπαγκ - Σίβασπορ, Europa League (19:55)

ΛΑΣΚ - Άντβερπ, Europa League (19:55)

ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Φέγενορντ, Europa League (19:55)

Βόλφσμπεργκερ - Ντιναμό Ζάγκρεμπ, Europa League (19:55)

Σλόβαν Λίμπερετς - Χόφενχαϊμ, Europa League (19:55)

Γάνδη - Ερυθρός Αστέρας, Europa League (19:55)

Κλουζ - Ρόμα, Europa League (22:00)

Νταντάλκ - Ραπίντ Βιέννης, Europa League (22:00)

Λεβερκούζεν - Μπερ Σεβά, Europa League (22:00)

Νις - Σλάβια Πράγας, Europa League (22:00)

Ρέιντζερς - Μπενφίκα, Europa League (22:00)

Σταντάρ Λιέγης - Λεχ Πόζναν, Europa League (22:00)

Γρανάδα - Ομόνοια, Europa League (22:00)

Αϊντχόφεν - ΠΑΟΚ, Europa League (22:00)

Αλκμάαρ - Σοθιεδάδ, Europa League (22:00)

Νάπολι - Ριέκα, Europa League (22:00)

Τότεναμ - Λουντογκόετς, Europa League (22:00)

Παρασκευή 27 Νοεμβρίου

Βόλφσμποργκ - Βέρντερ Βρέμης, Bundesliga (21:30)

Στρασμπούρ - Ρεν, Ligue 1 (22:00)

Σάββατο 28 Νοεμβρίου

Μπράιτον - Λίβερπουλ, Premier League (14:30)

Σασουόλο - Ίντερ, Serie A (16:00)

Ουνιόν Βερολίνου - Άιντραχτ, Bundesliga (16:30)

Ντόρτμπουντ - Κολονία, Bundesliga (16:30)

Άουγκσμπουργκ - Φράιμπουργκ, Bundesliga (16:30)

Λειψία - Μπίλεφελντ, Bundesliga (16:30)

Στουγκάρδη - Μπάγερν, Bundesliga (16:30)

Κρίσταλ Πάλας - Νιούκαστλ, Premier League (17:00)

Μάντσεστερ Σίτι - Μπέρνλι, Premier League (17:00)

Γουέστ Μπρομ - Σέφιλντ, Premier League (17:00)

ΑΕΛ - Ατρόμητος, Super League Interwetten (17:15)

Άρσεναλ - Γουλβς, Premier League (18:00)

Λέστερ - Φούλαμ, Premier League (18:00)

Μαρσέιγ - Ναντ, Ligue 1 (18:00)

Μπενεβέντο - Γιουβέντους, Serie A (19:00)

Έβερτον - Λιντς, Premier League (19:30)

Γκλάντμπαχ - Σάλκε, Bundesliga (19:30)

Άρης - Ολυμπιακός, Super League Interwetten (19:30)

Αταλάντα - Βερόνα, Serie A (21:45)

Παρί - Μπορντό, Ligue 1 (22:00)

Κυριακή 29 Νοεμβρίου

Λάτσιο - Ουντινέζε, Serie A (13:30)

Λιόν - Ρεμς, Ligue 1 (14:00)

Παναθηναϊκός - Παναιτωλικός, Super League Interwetten (15:00)

Σαουθάμπτον - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, Premier League (16:00)

Μονακό - Νιμ, Ligue 1 (16:00)

Λοριάν - Μοντπελιέ, Ligue 1 (16:00)

Μετς - Μπρεστ, Ligue 1 (16:00)

Λανς - Ανζέρς, Ligue 1 (16:00)

Μπολόνια - Κροτόνε, Serie A (16:00)

Μίλαν - Φιορεντίνα, Serie A (16:00)

Λεβερκούζεν - Χέρτα, Bundesliga (16:30)

ΟΦΗ - ΠΑΣ Γιάννινα, Super League Interwetten (17:15)

Λαμία - ΠΑΟΚ, Super League Interwetten (17:15)

Νις - Ντιζόν, Ligue 1 (18:00)

Τσέλσι - Τότεναμ, Premier League (18:30)

Κάλιαρι - Σπέτσια, Serie A (19:00)

Μάιντς - Χόφενχαϊμ, Bundesliga (19:00)

Αστέρας - ΑΕΚ, Super League Interwetten (19:30)

Νάπολι - Ρόμα, Serie A (22:00)

Σεντ Ετιέν - Λιλ, Ligue 1 (22:00)

Δευτέρα 30 Νοεμβρίου

Τορίνο - Σαμπντόρια, Serie A (19:30)

Τζένοα - Πάρμα, Serie A (21:45)

Γουέστ Χαμ - Άστον Βίλα, Premier League (22:00)

ΜΠΑΣΚΕΤ
Τρίτη 10 Νοεμβρίου

Άρης - Ηρακλής, Basket League (17:00, EΡΤ Sports)

Περιστέρι - Ρίγα BCL (19:30, EΡΤ Sports)

Τετάρτη 11 Νοεμβρίου

Ζενίτ - Ολίμπια Μιλάνο, EuroLeague (19:00, Novasports2HD)

ΑΕΚ - Τσμόκι Μινσκ BCL (19:30, EΡΤ Sports)

Προμηθέας - Τρέντο, Eurocup (19:30, Novasports1HD)

Βιλερμπάν - Ερυθρός Αστέρας, EuroLeague (21:45, Novasports3HD)

Πέμπτη 12 Νοεμβρίου

ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Μπασκόνια, EuroLeague (19:00, Novasports2HD)

Ολυμπιακός - Άλμπα Βερολίνου, EuroLeague (21:00, Novasports1HD)

Μακάμπι Τελ Αβίβ - Κάουνο Ζαλγκίρις, EuroLeague (21:05, Novasports3HD)

Μπαρτσελόνα - Φενέρμπαχτσε, EuroLeague (22:00, Novasports2HD)

Παρασκευή 13 Νοεμβρίου

Χίμκι - Ολίμπια Μιλάνο, EuroLeague (17:30, Novasports1HD)

Ερυθρός Αστέρας - Ρεάλ Μαδρίτης, EuroLeague (20:00, Novasports3HD)

Παναθηναϊκός - Αναντολού Εφές, EuroLeague (21:00, Novasports2HD)

Μπάγερν Μονάχου - Βαλένθια, EuroLeague (21:30, Novasports4HD)

Βιλερμπάν - Ζενίτ, EuroLeague (21:45, Novasports1HD)

Σάββατο 14 Νοεμβρίου

Κολοσσός Ρόδου - Λαύριο, Basket League (16:00)

Περιστέρι - Χαρίλαος Τρικούπης, Basket League (17:00,EΡΤ Sports)

ΠΑΟΚ - Λάρισα, Basket League (18:00)

ΑΕΚ - Προμηθέας, Basket League (19:30, EΡΤ Sports)

Κυριακή 15 Νοεμβρίου

Ιωνικός - Ηρακλής, Basket League (17:00, EΡΤ Sports)

Άρης - Παναθηναϊκός, Basket League (18:00)

Τρίτη 17 Νοεμβρίου

Ζενίτ - Χίμκι, EuroLeague (19:00)

ΑΕΚ - Σολέ BCL (19:30)

Αναντολού Εφές - Μπάγερν, EuroLeague (19:30)

Ζαλγκίρις - ΤΣΣΚΑ Μόσχας, EuroLeague (20:00)

Μπασκόνια - Φενέρμπαχτσε, EuroLeague (21:30)

Βαλένθια - Παναθηναϊκός, EuroLeague (22:00)

Τετάρτη 18 Νοεμβρίου

Προμηθέας - Μπούρσασπορ, Eurocup (19:30)

Ρεάλ Μαδρίτης - Μακάμπι Τελ Αβίβ, EuroLeague (19:30)

Άλμπα Βερολίνου - Βιλερμπάν, EuroLeague (21:00)

Ολίμπια Μιλάνο - Ερυθρός Αστέρας, EuroLeague (21:45)

Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός, EuroLeague (22:00)

Πέμπτη 19 Νοεμβρίου

Χίμκι - Αναντολού Εφές, EuroLeague (19:00)

Μπασκόνια - Παναθηναϊκός, EuroLeague (21:30)

Μπάγερν - ΤΣΣΚΑ Μόσχας, EuroLeague (21:30)

Παρασκευή 20 Νοεμβρίου

Άλμπα Βερολίνου - Ζενίτ, EuroLeague (21:00)

Ολίμπια Μιλάνο - Ζαλγκίρις, EuroLeague (21:45)

Βιλερμπάν - Ολυμπιακός, EuroLeague (21:45)

Μπαρτσελόνα - Ερυθρός Αστέρας, EuroLeague (22:00)

Ρεάλ Μαδρίτης - Φενέρμπαχτσε, EuroLeague (22:00)

Βαλένθια - Μακάμπι Τελ Αβίβ, EuroLeague (22:00)

Σάββατο 21 Νοεμβρίου

Λαύριο - Ιωνικός, Basket League (17:00)

Ηρακλής - Περιστέρι, Basket League (17:00)

Λάρισα - Άρης, Basket League (17:00)

Προμηθέας - ΠΑΟΚ, Basket League (17:00)

Χαρίλαος Τρικούπης - ΑΕΚ, Basket League (19:30)

Κυριακή 22 Νοεμβρίου

Παναθηναϊκός - Κολοσός, Basket League (17:00)

Δευτέρα 23 Νοεμβρίου

Μπασκόνια - Ζενίτ, EuroLeague (18:30)

Πέμπτη 26 Νοεμβρίου

ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Ρεάλ Μαδρίτης, EuroLeague (19:00)

Ολυμπιακός - Μπασκόνια, EuroLeague (21:00)

Μακάμπι Τελ Αβίβ - Ολίμπια Μιλάνο, EuroLeague (21:05)

Παρασκευή 27 Νοεμβρίου

Φενέρμπαχτσε - Βαλένθια, EuroLeague (19:45)

Παναθηναϊκός - Μπάγερν, EuroLeague (21:00)

Βιλερμπάν - Μπαρτσελόνα, EuroLeague (21:45).

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ