Πέμπτη, 10 Δεκέμβριος 2020 17:03

ΓΙΟΥΡΟΠΑ ΛΙΓΚ: Φινάλε στην Ευρώπη για ΠΑΟΚ και ΑΕΚ

Γράφτηκε από τον

Η έκτη και τελευταία αγωνιστική θα διεξαχθεί σήμερα στους 12 ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ.

ΠΑΟΚ και ΑΕΚ έχασαν την περασμένη αγωνιστική και τις μαθηματικές ελπίδες για να συνεχίσουν στη διοργάνωση και σήμερα θα παίξουν μόνο για την ιστορία τους και τους βαθμούς. Ο “Δικέφαλος” του Βορρά θα υποδεχτεί στις 7.55 στην Τούμπα τη Γρανάδα που έχει εξασφαλίσει την πρόκριση και θέλει την πρώτη θέση του ομίλου. Στις 10 μ.μ. η Ενωση μετά και την ήττα στο πρωτάθλημα από τον Παναθηναϊκό που προκάλεσε γκρίνια στο εσωτερικό της, δοκιμάζεται στην Αγγλία από τη Λέστερ που βγαίνει πρώτη με ίδιο ή καλύτερο αποτέλεσμα από την Μπράγκα.
Αναλυτικά το πρόγραμμα έχει ως εξής:

1ος όμιλος
ΤΣΣΚΑ Σόφιας-Ρόμα
Γιουνγκ Μπόις-Κλουζ
H βαθμολογία
1, Ρόμα 13
2, Γιουνγκ Μπόις 7
3. Κλουζ 5
4, ΤΣΣΚΑ Σόφιας 2

2ος όμιλος
Ντάνταλκ- Άρσεναλ
Ραπίντ Βιέννης- Μόλντε
Η βαθμολογία
1, Άρσεναλ 15
2, Μόλντε 9
3, Ραπίντ Βιέννης 6
4, Ντάνταλκ 0

3ος όμιλος
Λεβερκούζεν- Σλάβια Πράγας
Χάποελ Μπερ Σέβα- Νις
Η βαθμολογία
1, Σλάβια Πράγας 12
-. Λεβερκούζεν 12
3, Χάποελ Μπερ Σέβα 3
-. Νις 3

4ος όμιλος
Σταντάρ Λιέγης- Μπενφίκα
Λεχ Πόζναν- Ρέιντζερς
Η βαθμολογία
1.Ρέιντζερς 11
-. Μπενφίκα 11

3. Λεχ Πόζναν 3
-. Σταντάρ Λιέγης 3

5ος όμιλος
Αϊντχόφεν- Ομόνοια
ΠΑΟΚ- Γρανάδα
Η βαθμολογία
1.Γρανάδα 10
2. Αϊντχόφεν 9
3. ΠΑΟΚ 5
4. Ομόνοια 4

6ος όμιλος
Νάπολι-Σοσιεδάδ
Ριέκα-Άλκμααρ
Η βαθμολογία
1. Νάπολι 10
2. Αλκμααρ 8
-. Σοσιεδάδ 8
4. Ριέκα 1

7ος όμιλος
Μπράγκα- Ζόρια
Λέστερ- ΑΕΚ
Η βαθμολογία
1. Λέστερ 10
-. Μπράγκα 10
3. Ζόρια 6
4. ΑΕΚ 3

8ος όμιλος
Σπάρτα Πράγας-Μίλαν
Σέλτικ- Λιλ
Η βαθμολογία
1, Λιλ 11
2. Μίλαν 10
3. Σπάρτα Πράγας 6
4. Σέλτικ 1

9ος όμιλος
Μακάμπι Τελ Αβίβ-Σίβασπορ
Βιγιαρεάλ-Καραμπάχ
Η βαθμολογία
1. Βιγιαρεάλ 13
2. Μακάμπι Τελ Αβίβ 8
3. Σίβασπορ 6
4. Καραμπάχ 1

10ος όμιλος
Τότεναμ- Αντβέρπ

Λουντογκόρετς- ΛΑΣΚ Λιντς
Η βαθμολογία
1. Αντβέρπ 12
2. Τότεναμ 10
3. ΛΑΣΚ Λιντς 7
4. Λουντογκόρετς 0

11ος όμιλος
Βόλφσμπεργκερ-Φέγενορντ
Ντιναμό Ζάγκρεμπ-ΤΣΣΚΑ Μόσχας

Η βαθμολογία
1. Ντιναμό Ζάγκρεμπ 11
2. Βόλφσμπεργκερ 7
3. Φέγενορντ 5
4. ΤΣΣΚΑ Μόσχας 3

12ος όμιλος
Σλόβαν Λίμπερετς-Ερυθρός Αστέρας
Χοφενχάιμ-Γάνδη
Η βαθμολογία
1.Χοφενχάιμ 13
2. Ερυθρός Αστέρας 10
3. Σλόβαν Λίμπερετς 6
4. Γάνδη 0

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ