Κυριακή, 24 Φεβρουάριος 2013 21:04

Δυσκόλεψε η υπόθεση παραμονή για την Εράνη

Την ήττα γνώρισε η Εράνη το απόγευμα στα Βραχνέϊκα, όπου έχασε από τον τοπικό Διαγόρα με 2-0.
Η Φιλιατρινή ομάδα, είχε καλή παρουσία στο παιχνίδι και δικαιούταν ένα θετικό αποτέλεσμα, σύμφωνα και με τις ευκαιρίες που είχε. Ομως οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που έβαλαν τη μπάλα στα δίχτυα δύο φορές μέσα σε τρία λεπτά και πήραν τους τρεις πόντους.
Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο με την Εράνη να χάνει μια καλή ευκαιρία για να προηγηθεί. Ηταν στο 40' όταν ο Καραπετιάν βγήκε τετ-α-τετ με Λιούρδη, τον πέρασε έκανε το πλασέ σε κενή εστία, αλλά πρόλαβε αμυντικός και έδιωξε λίγο πριν τη γραμμή του τέρματος και γλίτωσε την ομάδα του από σίγουρο γκολ.
Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι ευτύχησαν στην πρώτη φάση που δημιούργησαν να σκοράρουν. Η Εράνη αποσυντονίστηκε για λίγα λεπτά και αυτό είχε αποτέλεσμα να δεχτεί μετά από τρία λεπτά και δεύτερο γκολ. Στη συνέχεια ανέβασε την απόδοση της και προσπάθησε να φτάσει σε κάποιο γκολ και να διεκδικήσει ένα θετικό αποτέλεσμα, όμως δεν τα κατάφερε, αφού οι παίκτες της παρά τις προσπάθειες τους δεν βρήκαν το δρόμο προς τα δίχτυα.
Το σκορ άνοιξε στο 47' ο Ανδρεόπουλος με κεφαλιά. Τρία λεπτά μετά ο ίδιος παίκτης σούταρε από καλή θέση απέκρουσε ο Αθανασόπουλος, οι αμυντικοί δεν κατάφεραν να την αποκακρύνουν και ο Ανδρεόπουλος με κεφαλιά την έστειλε στα δίχτυα, πετυχαίνοντας το 2-0. Στο 84' ο Κόλλιας βγήκε μόνος απέναντι στον Λιούρδη, έκανε το σουτ για να αποκρούσει σωτήρια ο τερματοφύλακας του Διαγόρα.
Η ήττα αυτή σίγουρα δυσκολεύει την προσπάθεια της Εράνης για να διεκδικήσει την παραμονή της στην κατηγορία. Οι ελπίδες υπάρχουν και θα πρέπει όλοι οι παίκτες να κάνουν την προσπάθεια τους σε όλα τα παιχνίδια, για να μπορέσει η ομάδα τους να σωθεί.
ΔΙΑΓΟΡΑΣ: Λιούρδης, Αγγελάτος, Αβραμόπουλος, Αμπατζής, Βογιατζής, Βασσουράς, Τσούντος, Αθανασόπουλος, Νάτσης (77' Λάζαρης), Σχοινάς (87' Λαζανάς), Ανδρεόπουλος (85' Μυλωνάς).
ΕΡΑΝΗ: Αθανασόπουλος Αντωνόπουλος (75' Διονυσόπουλος), Διαμαντόπουλος, Ανδρώνης, Καραμπετιάν (61' Σταθόπουλος), Κώτσος, Μανδραπηλιάς, Αλεβίζος, Σπυρόπουλος, Κόλλιας, Παναγόπουλος.