Τρίτη, 09 Μάρτιος 2021 15:46

ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ: Σκόραραν Σιόβας και Παυλίδης

Ο Δημήτρης Σιόβας και ο Βαγγέλης Παυλίδης «βρήκαν δίχτυα» για την Ουέσκα και την Βίλεμ, αντίστοιχα, όμως καμία από τις ομάδες των Ελλήνων διεθνών δεν κατάφερε να νικήσει.

Παράλληλα, ο Ορέστης Καρνέζης έπαιξε 90 λεπτά μετά από μεγάλο χρονικό διάστημα, καθώς αγωνίσθηκε για το κύπελλο Γαλλίας με την Λιλ, ενώ ο Θάνος Πέτσος σκόραρε για λογαριασμό της Τιρόλ, όμως το γκολ που σημείωσε, ακυρώθηκε. Αναλυτικά η παρουσία των Ελλήνων «λεγεωνάριων», οι οποίοι αγωνίζονται στο εξωτερικό στα ματς του
Σαββατοκύριακου, έχει ως εξής:
ΑΓΓΛΙΑ:
Κώστας Τσιμίκας (Λίβερπουλ): Είδε από τον πάγκο την εντός έδρας ήττα από την Φούλαμ με 1-0.
ΙΤΑΛΙΑ:
Κώστας Μανωλάς (Νάπολι): Είδε από τον πάγκο την εντός έδρας νίκη επί της Μπολόνια με 3-1.
Μπάμπης Λυκογιάννης (Κάλιαρι): Βασικός (αντικαταστάθηκε στο (90`+3` από τον Τσέρι) στην εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 με την Σαμπντόρια. Παρατηρήθηκε με κίτρινη κάρτα.
Γιώργος Κυριακόπουλος (Σασουόλο): Βασικός (90 λεπτά) στην εκτός έδρας ήττα με 2-0 από την Ουντινέζε.
Νίκος Μιχελής (Μίλαν): Εκτός αποστολής.
Βασίλης Ζαγαρίτης (Πάρμα): Εκτός αποστολής.
ΙΣΠΑΝΙΑ
Δημήτρης Σιόβας (Ουέσκα): Βασικός (90 λεπτά) στην εντός έδρας ήττα με 4-3 από την Θέλτα. Στο 14ο λεπτό ισοφάρισε προσωρινά για την ομάδα του.
ΓΕΡΜΑΝΙΑ
Κώστας Σταφυλίδης (Χοφενχάιμ): Εκτός αποστολής.
Δημήτρης Λημνιός (Κολωνία): Αντικατέστησε στο 71` τον Γιάκομπς στην εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Βέρντερ Βρέμης.
Κωνσταντίνος Μαυροπάνος (Στουτγκάρδη): Βασικός (αντικαταστάθηκε στο 69` από τον Καραθόρ) στην εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Αϊντραχτ Φρανκφούρτης.
ΓΑΛΛΙΑ
Ορέστης Καρνέζης (Λιλ): Βασικός (90 λεπτά) στην εκτός έδρας νίκη με 3-1 επί της Γκαζελέκ Αζαξιό για το κύπελλο.
Παναγιώτης Ρέτσος (Σεντ Ετιέν): Δεν είχε αγωνιστικές υποχρεώσεις.

ΣΚΩΤΙΑ
Βασίλης Μπάρκας (Σέλτικ): Είδε από τον πάγκο την εκτός έδρας «λευκή» ισοπαλία με την Νταντί Γιουνάϊτεντ.

ΠΟΛΩΝΙΑ
Κώστας Τριανταφυλλόπουλος (Πογκόν): Είδε από τον πάγκο την εντός έδρας ήττα με 1-0 από την Λεχ Πόζναν.
Γιάννης Μασούρας (Γκόρνικ): Βασικός (90 λεπτά) στην εκτός έδρας «λευκή» ισοπαλία με την Βίσλα Κρακοβίας.

Στέφανος Ευαγγέλου (Γκόρνικ): Αντικατέστησε στο 68` τον Κόϊ στην εκτός έδρας «λευκή» ισοπαλία με την Βίσλα Κρακοβίας.

ΚΥΠΡΟΣ
Μιχάλης Μανιάς (Ανόρθωση): Είδε από τον πάγκο την εκτός έδρας ισοπαλία χωρίς τέρματα με την Ομόνοια.
Νίκος Καλτσάς (Ανόρθωση): Αντικατέστησε στο 82` τον Χαμπαρτζουμιάν στην εκτός έδρας ισοπαλία χωρίς τέρματα με την Ομόνοια.
Γιώργος Γκαλίτσιος (Ανόρθωση): Βασικός (90 λεπτά) στην εκτός έδρας ισοπαλία χωρίς τέρματα με την Ομόνοια.
Σπύρος Ρισβάνης (Ανόρθωση): Βασικός (90 λεπτά) στην εκτός έδρας ισοπαλία χωρίς τέρματα με την Ομόνοια.
Χάρης Μαυρίας (Ομόνοια): Εκτός αποστολής.
ΣΟΥΗΔΙΑ
Γιάννης Ανέστης (Γκέτεμποργκ): Βασικός (90 λεπτά) στην εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Νόρκεπινγκ για το κύπελλο.
ΜΟΛΔΑΒΙΑ
Δημήτρης Κολοβός (Σερίφ Τιρασπόλ): Βασικός (αντικαταστάθηκε στο 46` από τον Γκράτζε) στην εντός έδρας νίκη επί της Ντιναμό Τιρασπόλ με 7-0. Στο 41ο λεπτό σημείωσε το τρίτο γκολ της ομάδας του.
ΟΛΛΑΝΔΙΑ
Γιώργος Γιακουμάκης (Φένλο): Εκτός αποστολής.
Χρήστος Δώνης (Φένλο): Βασικός (αντικαταστάθηκε στο 80` από τον Σφίνκελς στην εκτός έδρας ήττα από την Φέγενορντ με 6-0.
Τάσος Δώνης (Φένλο): Εκτός αποστολής.
Βαγγέλης Παυλίδης (Βίλεμ): Βασικός (αντικαταστάθηκε στο 90`+2` από τον Πίτερς) στην εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Τβέντε. Στο 81ο λεπτό ισοφάρισε για τον ομάδα του.
Τζέιμς Ευμορφίδης (Βάαλβαϊκ): Εκτός αποστολής.
Κωνσταντίνος Λάμπρου (Βάαλβαϊκ): Βασικός (90 λεπτά) στην εντός έδρας ήττα από την Ουτρέχτη με 2- 1.
Παντελής Χατζηδιάκος (Αλκμααρ): Βασικός (90 λεπτά) στην εκτός έδρας ήττα με 2-1 από την Φίτεσε.
Λάζαρος Ρότα (Φορτούνα Σιτάρντ): Είδε από τον πάγκο την εντός έδρας ήττα από την Αϊντχόφεν με 3-1.
Δημήτρης Εμμανουηλίδης (Φορτούνα Σιτάρντ): Αντικατέστησε στο 83` τον Σεμέδο στην εντός έδρας ήττα με 3-1 από την Αϊντχόφεν.

ΒΕΛΓΙΟ:
Στέργος Μαρίνος (Σαρλερουά): Εκτός αποστολής.

ΔΑΝΙΑ
Κάρλος Ζέκα (Κοπεγχάγη): Βασικός (90 λεπτά) στην εκτός έδρας ήττα με 2-1 από την Μπρόντμπι.
Μάριος Οικονόμου (Κοπεγχάγη): Εκτός αποστολής.

ΑΥΣΤΡΙΑ

Ταξιάρχης Φούντας (Ραπίντ Βιέννης): Βασικός (αντικαταστάθηκε στο 88` από τον Ριτσμάγερ) στην εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 με την Αούστρια Βιέννης.
Θάνος Πέτσος (Τιρόλ): Βασικός (αντικαταστάθηκε στο 86` από τον Χάγκερ) στην εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Στουρμ Γκρατς. Στο 64ο λεπτό σκόραρε, αλλά το γκολ του ακυρώθηκε.

ΡΟΥΜΑΝΙΑ
Αρης Σοϊλέδης (Στεάουα Βουκουρεστίου): Εκτός αποστολής.

ΚΡΟΑΤΙΑ
Κυριάκος Παπαδόπουλος (Λοκομοτίβα Ζάγκρεμπ): Βασικός (90 λεπτά) στην εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 με την Σλάβεν Μπελούπο. Παρατηρήθηκε με κίτρινη κάρτα.
ΟΥΓΓΑΡΙΑ
Γιώργος Κουτρουμπής (Ουϊπεστ): Εκτός αποστολής.

ΤΟΥΡΚΙΑ
Δημήτρης Κολοβέτσιος (Καϊσερισπόρ): Βασικός (90 λεπτά) στην εκτός έδρας νίκη με 3-1 επί της Χαταγιασπόρ.
Στέλιος Κίτσιου (Ανκαραγκουτσού): Βασικός (90 λεπτά) στην εκτός έδρας νίκη με 1-0 επί της Καραγκιουμρούκ.
Αλέξανδρος Κατράνης (Χαταγιασπόρ): Αντικατέστησε στο 63` τον Μπουπενζά, στην εντός έδρας ήττα με 3-1 από την Καϊσερισπόρ.
Δημήτρης Χατζηϊσαϊας (Ριζεσπόρ): Δεν είχε αγωνιστικές υποχρεώσεις.