Δευτέρα, 23 Ιούνιος 2014 15:37

Με τη φινλανδική Ροβανιέμι κληρώθηκε ο Αστέρας Τρίπολης

Γράφτηκε από τον

 Στο χωριό του Αϊ Βασίλη στη Φινλανδία, στο Ροβανιέμι, θα κυνηγήσει την πρόκριση στον τρίτο γύρο του Europa League, ο Αστέρας Τρίπολης, καθώς η κληρωτίδα ανέδειξε αντιπαλό του την RoPS Rovaniemi.

Η πρώτη αναμέτρηση θα γίνει στις 17 Ιουλίου στο γήπεδο «Θόδωρος Κολοκοτρώνης» και η ρεβάνς μία εβδομάδα αργότερα, στις 24 Ιουλίου, στη Φινλανδία.

Α΄ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ (οι πρώτες αναμετρήσεις θα διεξαχθούν στις 3 Ιουλίου και οι αγώνες ρεβάνς στις 10/7)

1. Σιόνι Μπόλνισι (Γεωργία) - Φλαμουρτάρι (Αλβανία)

2. FC Τιράσπολ (Μολδαβία) - Ίντερ Μπακού (Αζερμπαϊτζάν)

3. Χιμπέρνιανς FC (Μάλτα) - Σπαρτάκ Τρνάβα (Σλοβακία)

4. UE Σαντ Τζούλια (Ανδόρα) - Τσουκαρίτσκι (Σερβία)

5. Κόπερ (Σλοβενία) - Τσέλικ Νίκσιτς (Μαυροβούνιο)

6. FK Τούρνοβο (ΠΓΔΜ) - Τσιχούρα Σατσχέρε (Γεωργία)

7. FC Σιράκ (Αρμενία) - Σαχτέρ Καραγκάντι (Καζακστάν)

8. Γκαμπάλα FK (Αζερμπαϊτζάν) - Σιρόκι Μπρίγεγκ (Βοσνία/Ερζεγοβίνη)

9. Ντιοσγκιόρι (Ουγγαρία) - Μπιρκιρκάρα (Μάλτα)

10. Βαντούζ (Λιχτενστάιν) - Κόλετζ Γιουρόπα (Γιβραλτάρ)

11. Βέρις Κισινάου (Μολδαβία) - Λίτεξ Λόβετς (Βουλγαρία)

12. UE Σάντα Κολόμα (Ανδόρα) - Μέταλουργκ Σκοπίων (ΠΓΔΜ)

13. Καϊράτ Αλμάτι (Καζακστάν) - Κουκέσι (Αλβανία)

14. Φολγκόρε (Σαν Μαρίνο) - Μπούντουτσνοστ Ποντγκόριτσα (Μαυροβούνιο)

15. RNK Σπλιτ (Κροατία) - FC Μίκα (Αρμενία)

16. Μπότεφ Πλόβντιβ (Βουλγαρία) - Λιμπερτάς (Σαν Μαρίνο)

17. FK Λόβτσεν (Μαυροβούνιο) - Ζελέζνιτσαρ (Βοσνία/Ερζεγοβίνη)

18. Σκεντίγια (ΠΓΔΜ) - Ζίμπρου Κισινάου (Μολδαβία)

19. Σλιέμα Γουόντερερς (Μάλτα) - Φερεντσβάρος (Ουγγαρία)

20. FC Πιούνικ (Αρμενία) - FC Αστάνα (Καζακστάν)

21. Ρούνταρ Βελένιε (Σλοβενία) - KF Λάτσι (Αλβανία)

22. Ντιφερντάνζ (Λουξεμβούργο) - FK Ατλάντας (Λιθουανία)

23. Βάασα (Φινλανδία) - Μπρομαποϊκάρνα (Σουηδία)

24. B36 Τόρσαβν (Νησιά Φαρόε) - Λίνφιλντ (Βόρεια Ιρλανδία)

25. Φραμ Ρέικιαβικ (Ισλανδία) - Νόμε Κάλιου (Εσθονία)

26. Ρόζενμποργκ (Νορβηγία) - Γέλγκαβα (Λετονία)

27. Ντέρι Σίτι (Ιρλανδία) - Αμπερίστγουιθ (Ουαλία)

28. Αμπερντίν (Σκοτία) - Νταουγκάβα Ρίγα (Λετονία)

29. Τάρτου FC Σάντος (Εσθονία) - Τρόμσο (Νορβηγία)

30. Κρουσέιντερς (Βόρεια Ιρλανδία) - FK Εκράνας (Λιθουανία)

31. Στιάρναν (Ισλανδία) - Μπάνγκορ Σίτι (Ουαλία)

32. Ζενές Ες (Λουξεμβούργο) - Ντάνταλκ (Ιρλανδία)

33. Μιλικόσκι (Φινλανδία) - Φουγκλαφιόρντουρ (Νησιά Φαρόε)

34. Χαφναρφιόρντουρ (Ισλανδία) - Γκλέναβον FC (Βόρεια Ιρλανδία)

35. Σιλαμάε Κάλεβ (Εσθονία) - Χόνκα (Φινλανδία)

36. FK Μπάνγκα (Λιθουανία) - Σλίγκο Ρόβερς (Ιρλανδία)

37. Βίκινγκουρ (Νησιά Φαρόε) - Νταουγκάβα Νταουγκάβπιλς (Λετονία)

38. Γκέτεμποργκ (Σουηδία) - Φόλα Ες (Λουξεμβούργο)

39. Χάουγκεσουντ (Νορβηγία) - Μπρόουτον FC (Ουαλία)

 

Β΄ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ (οι πρώτες αναμετρήσεις θα διεξαχθούν στις 17 Ιουλίου και οι αγώνες ρεβάνς στις 24/7)

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (ΕΛΛΑΔΑ) - Ροβανιέμι (Φινλανδία)

Γκιόρι Έτο (Ουγγαρία) - Νικητής 38

Νέμαν Γκρόντνο (Λευκορωσία) - Νικητής 34

Νικητής 4 - Γκρέντιχ (Αυστρία)

Νικητής 28 - Γκρόνινγκεν (Ολλανδία)

Νικητής 14 - Ομόνοια (Κύπρος)

Νικητής 22 - Νικητής 7

Νικητής 27 - Σαχτιόρ Σολιγκόρσκ (Λευκορωσία)

Νικητής 16 - Ζανκτ Πέλτεν (Αυστρία)

Μόλντε (Νορβηγία) - Γκόριτσα (Σλοβενία)

Χάποελ Μπέερ Σεβά (Ισραήλ) - Νικητής 15

Κλουζ (Ρουμανία) - Γιαγκόντινα (Σερβία)

Μπούρσασπορ (Τουρκία) - Νικητής 6

Μλάντα Μπόλεσλαβ (Τσεχία) - Νικητής 8

FK Σαράγεβο (Βοσνία/Ερζεγοβίνη) - Νικητής 39

Ρουχ Χορζόφ (Πολωνία) - Νικητής 10

Νικητής 17 - Νικητής 12

Σλόβαν Λίμπερετς (Τσεχία) - Κόζιτσε (Σλοβακία)

Μάδεργουελ (Σκοτία) - Νικητής 31

Νέφτσι Μπακού (Αζερμπαϊτζάν) - Νικητής 5

Λουκέρνη (Ελβετία) - Σεντ Τζόνστον (Σκοτία)

Ζούλτε Βάρεγκεμ (Βέλγιο) - Ζάβισα Μπίντγκος (Πολωνία)

Χάποελ Τελ Αβίβ (Ισραήλ) - Νικητής 20

Χάιντουκ Σπλιτ (Κροατία) - Νικητής 32

Νικητής 25 - Λεχ Πόζναν (Πολωνία)

Νικητής 37 - Νικητής 29

Νικητής 3 - Ζεσταφόνι (Γεωργία)

Νικητής 24 - ΑΪΚ Στοκχόλμης (Σουηδία)

Νικητής 21 - Ζόρια Λουγκάνσκ (Ουκρανία)

Νικητής 35 - Κράσνονταρ (Ρωσία)

Τρέντσιν (Σλοβακία) - Βοϊβοντίνα (Σερβία)

Νικητής 13 - Έσμπιεργκ (Δανία)

Ντιναμό Μινσκ (Λευκορωσία) - Νικητής 33

Πετρολούλ Πλοϊέστι (Ρουμανία) - Νικητής 1

Νικητής 30 - Νικητής 23

Ριέκα (Κροατία) - Νικητής 19

Νικητής 26 - Νικητής 36

ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία) - Νικητής 18

Νικητής 11 - Νικητής 9

Έλφσμποργκ (Σουηδία) - Νικητής 2 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ