Δευτέρα, 05 Ιούλιος 2021 12:30

Γ’ ΕΘΝΙΚΗ – ΑΓΩΝΕΣ ΜΠΑΡΑΖ: Η Αναγέννηση Καρδίτσας εξασφάλισε την άνοδο - Διπλό Πανιωνίου στη Ζάκυνθο

Η Αναγέννηση Καρδίτσας από τον 1ο όμιλο των αγώνων μπαράζ ήταν η κερδισμένη της χθεσινής αγωνιστικής καθώς στο ρεπό της εξασφάλισε την άνοδο στην Super Leaugue 2 και μαθηματικά.

Η Αναγέννηση περιμένει πλέον την τελευταία αγωνιστική του 1ου ομίλου, κόντρα στον αδιάφορο πλέον Διαγόρα για να δει εάν θα τερματίσει πρώτη ή δεύτερη στην κατάταξη.
Στο κόλπο έμεινε ο Ορφέας που άντεξε στη Μηχανιώνα και θα παίξει «τελικό» με το Καναλάκι.
Σε ό,τι αφορά τον 2ο όμιλο, ο Πανιώνιος εκμεταλλεύτηκε την γκέλα του Ηρόδοτου, πήρε το διπλό στη Ζάκυνθο σε ένα επεισοδιακό παιχνίδι και θα παίξει τα ρέστα του με την Κηφισιά.
Οσον αφορά το ματς της Ζακύνθου, η ομάδα της Νέας Σμύρνης με αντεπίθεση στο δεύτερο ημίχρονο, ξεπέρασε το εμπόδιο της ομώνυμης ομάδας που αναδείχθηκε πρωταθλήτρια στον 9ο όμιλο της Γ’ εθνικής, επικρατώντας με 2-1 παρουσία του Κωνσταντίνου Τσακίρη στις εξέδρες.
Το σκορ άνοιξε ο Πίσπας στο 52′, ενώ ένα λεπτό πριν ο Γροντής είχε δοκάρι. Στο 75’ ο Νίνο έγραψε το 0-2, για να μειώσει 1-2 η Ζάκυνθος στο 97’ με τον Καψάσκη.
Με τη νίκη αυτή ο Πανιώνιος μπήκε δυνατά στο κόλπο της ανόδου στη Super League 2 και θα τα παίξει όλα για όλα με την Κηφισιά την προσεχή Τετάρτη.
Αξίζει να σημειωθεί ότι το παιχνίδι ήταν άκρως επεισοδιακό με ένταση στο ημίχρονο, αλλά και προσωρινή διακοπή μετά το πρώτο τέρμα του Πανιωνίου λόγω έντονων αντιδράσεων των γηπεδούχων.