Δευτέρα, 26 Ιούλιος 2021 21:54

Το πρόγραμμα της Super League, εντός έδρας ξεκινούν οι μεγάλοι

Γράφτηκε από τον

Χωρίς το μεγάλο ντέρμπι θα ξεκινήσει το πρωτάθλημα της Super League για τη σεζόν 2021/2022, καθώς βάσει των κλειδαρίθμων που δόθηκαν στην αποψινή  κλήρωση, δεν υπάρχει μεγάλο ματς στις πρώτες τέσσερις αγωνιστικές.


Στο νέο πρωτάθλημα της κορυφαίας επαγγελματικής κατηγορίας της χώρας θα συμμετέχουν 14 ομάδες, εκ των οποίων και ο Ιωνικός, που επιστρέφει στα μεγάλα σαλόνια, ως ο πρωταθλητής της Super League 2.
Το πρωτάθλημα θα κάνει σέντρα το Σάββατο 21 Αυγούστου, ενώ η «αυλαία» της κανονικής περιόδου θα πέσει την Κυριακή 6 Μαρτίου.
Αναλυτικά το πρόγραμμα του πρωταθλήματος της κορυφαίας επαγγελματικής κατηγορίας.

1η αγωνιστική (21- 22 Αυγούστου)
ΑΕΚ- Ιωνικός
Άρης- ΟΦΗ
Βόλος - Λαμία
Ολυμπιακός - Ατρόμητος
Παναθηναϊκός - Απόλλων Σμύρνης
Παναιτωλικός - Αστέρας Τρίπολης
ΠΑΟΚ - ΠΑΣ Γιάννινα

2η αγωνιστική (28-29 Αυγούστου)
ΠΑΣ Γιάννινα - Παναθηναϊκός
Απόλλων Σμύρνης - Βόλος
Αστέρας Τρίπολης - ΠΑΟΚ
Ατρόμητος - Παναιτωλικός
Ιωνικός - Άρης
ΟΦΗ - ΑΕΚ
Λαμία - Ολυμπιακός

3η αγωνιστική (11-12 Σεπτεμβρίου)
ΑΕΚ - Λαμία
Άρης - Παναθηναϊκός
Βόλος - Ατρόμητος
Ιωνικός - ΠΑΣ Γιάννινα
Ολυμπιακός - Απόλλων Σμύρνης
ΟΦΗ - Αστέρας Τρίπολης
Παναιτωλικός - ΠΑΟΚ

 

4η αγωνιστική (18-19 Σεπτεμβρίου)
ΠΑΣ Γιάννινα - ΟΦΗ
Απόλλων Σμύρνης - Ιωνικός
Αστέρας Τρίπολης - Ολυμπιακός

Ατρόμητος - Άρης
Παναθηναϊκός - Βόλος
ΠΑΟΚ - ΑΕΚ
Λαμία - Παναιτωλικός

5η αγωνιστική (25-26 Σεπτεμβρίου)
Άρης - Απόλλων Σμύρνης
Ατρόμητος - ΠΑΣ Γιάννινα
Βόλος - Αστέρας Τρίπολης
Ιωνικός - Λαμία
Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός
ΟΦΗ - ΠΑΟΚ
Παναιτωλικός - ΑΕΚ

6η αγωνιστική (2-3 Οκτωβρίου)
ΑΕΚ - Ατρόμητος
ΠΑΣ Γιάννινα - Ολυμπιακός
Απόλλων Σμύρνης - Αστέρας Τρίπολης
Παναθηναϊκός - Ιωνικός
Παναιτωλικός - ΟΦΗ
ΠΑΟΚ - Βόλος
Λαμία - Άρης

7η αγωνιστική (16-17 Οκτωβρίου)
Απόλλων Σμύρνης - ΠΑΣ Γιάννινα
Άρης - Παναιτωλικός
Αστέρας Τρίπολης - Παναθηναϊκός
Ατρόμητος - Ιωνικός
Βόλος - ΑΕΚ
Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ
ΟΦΗ - Λαμία

8η αγωνιστική (23-24 Οκτωβρίου)
ΑΕΚ - Άρης
ΠΑΣ Γιάννινα - Αστέρας Τρίπολης
Ιωνικός - Βόλος
Παναθηναϊκός - ΟΦΗ
Παναιτωλικός - Ολυμπιακός
ΠΑΟΚ - Απόλλων Σμύρνης
Λαμία - Ατρόμητος

9η αγωνιστική (30-31 Οκτωβρίου)
ΠΑΣ Γιάννινα - Παναιτωλικός
Απόλλων Σμύρνης - ΑΕΚ
Αστέρας Τρίπολης - Λαμία
Βόλος - Άρης
Ολυμπιακός - Ιωνικός
ΟΦΗ - Ατρόμητος
Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ

10η αγωνιστική (6 & 7 Νοεμβρίου)
ΑΕΚ - Ολυμπιακός
Άρης - ΠΑΣ Γιάννινα
Ατρόμητος - ΠΑΟΚ
Βόλος - ΟΦΗ
Ιωνικός - Αστέρας Τρίπολης
Παναιτωλικός - Απόλλων Σμύρνης
Λαμία – Παναθηναϊκός

11η αγωνιστική (20 & 21 Νοεμβρίου)
ΠΑΣ Γιάννινα - ΑΕΚ
Απόλλων Σμύρνης - Λαμία
Αστέρας Τρίπολης - Ατρόμητος
Ολυμπιακός - Βόλος
ΟΦΗ - Ιωνικός
Παναθηναϊκός - Παναιτωλικός
ΠΑΟΚ – Άρης

12η αγωνιστική (27 & 28 Νοεμβρίου)
ΑΕΚ - Παναθηναϊκός
Άρης - Αστέρας Τρίπολης
Ατρόμητος - Απόλλων Σμύρνης
Βόλος - Παναιτωλικός
Ιωνικός - ΠΑΟΚ
ΟΦΗ - Ολυμπιακός
Λαμία - ΠΑΣ Γιάννινα

13η αγωνιστική (4 & 5 Δεκεμβρίου)
ΠΑΣ Γιάννινα - Βόλος
Απόλλων Σμύρνης - ΟΦΗ
Αστέρας Τρίπολης - ΑΕΚ
Ολυμπιακός - Άρης
Παναθηναϊκός - Ατρόμητος
Παναιτωλικός - Ιωνικός
ΠΑΟΚ - Λαμία

* Στο δεύτερο γύρο τα ζευγάρια αντιστρέφονται

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ