Κυριακή, 26 Σεπτέμβριος 2021 18:01

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΑΣ: Πρόκριση στα πέναλτι για την Καλαμάτα κόντρα στην Ιεράπετρα!

Την πρόκριση στην γ' φάση του Κυπέλλου Ελλάδας πήρε πριν λίγο η "Μαύρη Θύελλα" στην Κρήτη απέναντι στην Ιεράπετρα...

Η ομάδα της Καλαμάτας κατάφερε στη διαδικασία των πέναλτι να χαμογελάσει και να πάρει το εισιτήριο της πρόκρισης. Η κανονική διάρκεια του αγώνα έληξε 0-0, σε ένα 90λεπτο δίχως πολλές συγκινήσεις. Στην παράταση όμως οι δύο ομάδες ήταν πιο δραστήριες και έτσι σημειώθηκαν δύο γκολ. Αρχικά στο 95' ο Αντερέγκεν με κοντινό πλασέ έκανε το 1-0, δίνοντας προβάδισμα στην ομάδα του Στάικου Βεργέτη. Ομως η "Μαύρη Θύελλα" δεν τα παράτησε και κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση στο 115' με κεφαλιά του Τσελεπίδη, που έκανε το 1-1 και έστειλε το ματς στα πέναλτι. Εκεί η Μεσσηνιακή ομάδα ήταν πιο εύστοχη και με σκορ 4-3 πήρε την πρόκριση, με τον Σκεντεράι να ευστοχεί στο τελευταίο πέναλτι, ενώ δύο πέναλτι έπιασε ο γκολκίπερ Ταϊρης!

Αναλυτικό ρεπορτάζ στην "Ελευθερία της Δευτέρας"