Τρίτη, 05 Οκτώβριος 2021 22:26

Το πρόγραμμα του νοτίου ομίλου της Super League 2

Γράφτηκε από τον

Εκτός έδρας θα ξεκινήσει το πρωτάθλημα της Super League 2 η “Μαύρη Θύελλα” η οποία στην πρεμιέρα του Νοτίου Ομίλου θα φιλοξενηθεί από τα Χανιά, όπως προέκυψε από την κλήρωση της Τρίτης.

Το πρώτο εντός έδρας παιχνίδι των Μεσσήνιων θα είναι την 2η αγωνιστική με αντίπαλο τον Λεβαδειακό. Οσον αφορά τη σέντρα, στο διοικητικό συμβούλιο που προηγήθηκε της κλήρωσης αποφασίστηκε πως η Super League 2 θα ξεκινήσει στις 17 Οκτωβρίου και όχι την προσεχή Κυριακή 10 Οκτωβρίου, όπως αρχικά είχε ανακοινωθεί. Από εκεί και πέρα, Δόξα Δράμας, Καβάλα και Ασπρόπυργος θα έχουν προθεσμία μέχρι τις 12/10 να βρουν λύση με τα δελτία τους, ενώ έπειτα από ψηφοφορία που έγινε ο Ολυμπιακός Βόλου θα αγωνίζεται στο Βόρειο όμιλο και ο Καραϊσκάκης στον Νότιο.

Αναλυτικά το πρόγραμμα του Νοτίου Ομίλου της Super League 2 έχει ως εξής:

1η αγωνιστική
Κηφισιά – Ρόδος
Αστέρας Βλαχιώτη – Ηρόδοτος
Ιεράπετρα – Παναθηναϊκός Β
Καλλιθέα – Επισκοπή
Λεβαδειακός – Καραϊσκάκης
Χανιά - Καλαμάτα
Εργοτέλης – Αιγάλεω
Διαγόρας – ΑΕΚ Β

2η αγωνιστική
Ηρόδοτος – Κηφισιά
Παναθηναϊκός Β - Αστέρας Βλαχιώτη
Επισκοπή – Ιεράπετρα
Καραϊσκάκης – Καλλιθέα
Καλαμάτα – Λεβαδειακός
Αιγάλεω – Χανιά
ΑΕΚ Β - Εργοτέλης
Ρόδος – Διαγόρας

3η αγωνιστική
Κηφισιά – Παναθηναϊκός Β
Αστέρας Βλαχιώτη - Επισκοπή
Ιεράπετρα – Καραϊσκάκης
Καλλιθέα – Καλαμάτα
Λεβαδειακός – Αιγάλεω
Χανιά – ΑΕΚ Β
Εργοτέλης – Διαγόρας
Ρόδος – Ηρόδοτος

4η αγωνιστική
Επισκοπή – Κηφισιά
Παναθηναϊκός Β - Ηρόδοτος
Εργοτέλης – Ρόδος
Διαγόρας – Χανιά
ΑΕΚ Β - Λεβαδειακός
Αιγάλεω – Καλλιθέα
Καλαμάτα – Ιεράπετρα
Καραϊσκάκης – Αστέρας Βλαχιώτη

5η αγωνιστική
Κηφισιά – Καραϊσκάκης
Αστέρας Βλαχιώτη – Καλαμάτα
Ιεράπετρα – Αιγάλεω
Καλλιθέα – ΑΕΚ Β
Λεβαδειακός – Διαγόρας
Χανιά – Εργοτέλης
Ρόδος – Παναθηναϊκός Β
Ηρόδοτος – Επισκοπή

6η αγωνιστική
Καλαμάτα – Κηφισιά
Καραϊσκάκης – Ηρόδοτος
Επισκοπή - Παναθηναϊκός Β
Χανιά – Ρόδος
Εργοτέλης – Λεβαδειακός
Διαγόρας – Καλλιθέα
ΑΕΚ Β - Ιεράπετρα
Αιγάλεω – Αστέρας Βλαχιώτη

7η αγωνιστική
Κηφισιά – Αιγάλεω
Αστέρας Βλαχιώτη – ΑΕΚ Β
Ιεράπετρα – Διαγόρας
Καλλιθέα – Εργοτέλης
Λεβαδειακός – Χανιά
Ρόδος – Επισκοπή
Παναθηναϊκός Β - Καραϊσκάκης
Ηρόδοτος – Καλαμάτα

8η αγωνιστική
ΑΕΚ Β - Κηφισιά
Αιγάλεω – Ηρόδοτος
Καλαμάτα – Παναθηναϊκός Β
Καραϊσκάκης – Επισκοπή
Λεβαδειακός – Ρόδος
Χανιά – Καλλιθέα
Εργοτέλης – Ιεράπετρα
Διαγόρας – Αστέρας Βλαχιώτη

9η αγωνιστική
Κηφισιά – Διαγόρας
Αστέρας Βλαχιώτη – Εργοτέλης
Ιεράπετρα – Χανιά
Καλλιθέα – Λεβαδειακός
Ρόδος – Καραϊσκάκης
Επισκοπή – Καλαμάτα
Παναθηναϊκός Β - Αιγάλεω
Ηρόδοτος – ΑΕΚ Β

10η αγωνιστική
Εργοτέλης – Κηφισιά
Διαγόρας – Ηρόδοτος
ΑΕΚ Β - Παναθηναϊκός Β’
Αιγάλεω – Επισκοπή
Καλαμάτα – Καραϊσκάκης
Καλλιθέα – Ρόδος
Λεβαδειακός – Ιεράπετρα
Χανιά – Αστέρας Βλαχιώτη

11η αγωνιστική
Κηφισιά – Χανιά
Αστέρας Βλαχιώτη – Λεβαδειακός
Ιεράπετρα – Καλλιθέα
Ρόδος – Καλαμάτα
Καραϊσκάκης – Αιγάλεω
Επισκοπή – ΑΕΚ Β
Παναθηναϊκός Β - Διαγόρας
Ηρόδοτος – Εργοτέλης

12η αγωνιστική
Λεβαδειακός – Κηφισιά
Χανιά – Ηρόδοτος
Εργοτέλης – Παναθηναϊκός Β
Διαγόρας – Επισκοπή
ΑΕΚ – Καραϊσκάκης
Αιγάλεω – Καλαμάτα
Ιεράπετρα – Ρόδος
Καλλιθέα – Αστέρας Βλαχιώτη

13η αγωνιστική
Κηφισιά – Καλλιθέα
Αστέρας Βλαχιώτη – Ιεράπετρα
Ρόδος – Αιγάλεω
Καλαμάτα – ΑΕΚ Β
Καραϊσκάκης – Διαγόρας
Επισκοπή – Εργοτέλης
Παναθηναϊκός Β - Χανιά
Ηρόδοτος – Λεβαδειακός

14η αγωνιστική
Ιεράπετρα – Κηφισιά
Καλλιθέα – Ηρόδοτος
Λεβαδειακός - Παναθηναϊκός Β
Χανιά – Επισκοπή
Εργοτέλης – Καραϊσκάκης
Διαγόρας – Καλαμάτα
ΑΕΚ Β - Αιγάλεω
Αστέρας Βλαχιώτη – Ρόδος

15η αγωνιστική
Κηφισιά – Αστέρας Βλαχιώτη
Ρόδος – ΑΕΚ Β
Αιγάλεω – Διαγόρας
Καλαμάτα – Εργοτέλης
Καραϊσκάκης - Χανιά
Επισκοπή – Λεβαδειακός
Παναθηναϊκός Β - Καλλιθέα
Ηρόδοτος - Ιεράπετρα

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ