Δευτέρα, 11 Οκτώβριος 2021 12:35

Α1 ΤΟΠΙΚΗ: Εκαναν το “2 στα 2” Ηρακλής Καλαμάτας και Ολυμπιακός Καλαμάτας

Δύο καλαματιανές ομάδες, ο Ηρακλής και ο Ολυμπιακός, έκαναν το “2 στα 2” και βρίσκονται στην κορυφή της Α1 τοπικής μετά τις δύο πρώτες αγωνιστικές.

Ο Ηρακλής επικράτησε με ανατροπή 2-1 του Δωρίου και διπλασίασε τις νίκες του στο “Π. Μπαχράμης”. Ο Δωριέας προηγήθηκε στο πρώτο μέρος με τον Βεσέλι, όμως η ομάδα του Αρη Γαλανόπουλου γύρισε... τούμπα το ματς στο δεύτερο. Σκόρερ ήταν οι Βαϊτσης και Γκρίτζαλης, με τον τελευταίο να σκοράρει κατά της τέως ομάδας του!

Ο Ολυμπιακός νίκησε το Σάββατο με 3-1 τον Αστέρα Αρφαρών.
Σκόρερ για την ομάδα του Μιλτιάδη Μαυροειδή ήταν οι Καρούμπας, Δασκαλάκης και Κάρδαρης, ενώ για τον Αστέρα μείωσε ο Π. Καπόγλης.
Η ΑΕ Λογγά και η ΑΕΚ Καλαμάτας έμειναν στο 1-1 χθες, με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται με τον Ομέρι στο πρώτο μέρος και τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν στο δεύτερο με τον Κοντούλη.
Σπουδαίο διπλό πήρε η Ράχη επί του Νέου Αρι με σκορ 2-1!

Τέλος ο Χιώτης από το Νέο Αρι

Μάλιστα αυτό ήταν το τελευταίο ματς του προπονητή Πέτρου Χιώτη στον πάγκο του Νέου Αρι.
Η καλαματιανή ομάδα προηγήθηκε στο 33’ με τον Γεωργιόπουλο, όμως ο Νέος Αρις ισοφάρισε στο τελευταίο δεκάλεπτο με τον Κωνσταντόπουλο.
Η Ράχη πέτυχε το νικητήριο γκολ στις καθυστερήσεις με τον Παλιά και ενώ αγωνιζόταν από το 90’ με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Πολίτη!
Στο ματς αυτό είχαμε δεκάλεπτη διακοπή στο δεύτερο ημίχρονο λόγω έντονης βροχόπτωσης, ενώ προβλήματα με την κακοκαιρία υπήρξαν και σε άλλα ματς της κατηγορίας.
Νίκη με ανατροπή πέτυχε και ο Πανιώνιος Καλαμάτας επί της Αναγέννησης Παραλίας... Η “Μπάρτσα” έκανε το 1-0 στο πρώτο ημίχρονο με τον Σταθόπουλο, όμως ο Πανιώνιος έφτασε στην ανατροπή στο δεύτερο με τέρματα των Γιάνναρη και Καλόμαλου.
Πρώτο τρίποντο για την Θύελλα Χαρακοπιού και μάλιστα στην Κυπαρισσία
επί του τοπικού Ηρακλή με 3-0, χάρις σε δύο γκολ του Αντωνίου και ένα του Σκαφιδά.