Παρασκευή, 22 Οκτώβριος 2021 11:01

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Τα βλέμματα σε Μεσσήνη και Κορώνη

Γράφτηκε από τον

Το ντέρμπι κορυφής του πρώτου ομίλου ανάμεσα στον δεύτερο (μαζί με τον Πανθουριακό) Πάμισο και τον πρώτο Απόλλωνα ξεχωρίζει στην 4η αγωνιστική της Α’ τοπικής.

Τα βλέμματα στρέφονται και στην Κορώνη εκεί όπου ο τοπικός Ακρίτας θα φιλοξενήσει την Κυπαρισσία. Οι γηπεδούχοι με τρεις νίκες (όλες με 1-0) φιγουράρουν μόνοι στην πρώτη θέση και βρίσκονται στο +5 από την Κυπαρσσία.

Αμφότερα τα ματς θα διεξαχθούν την Κυριακή στις 3.30 το μεσημέρι, όπως και η πλειοψηφία των αγώνων.
Το μοναδικό ματς στην Α’ τοπική που διεξάγεται αύριο είναι αυτό του Τσικλητήρα Πύλου με τη Μεθώνη.
Στην Α1 τοπική ο πρωτοπόρος Ηρακλής Καλαμάτας θα φιλοξενήσει την Κυριακή, την τέταρτη της βαθμολογίας ΑΕΚ Καλαμάτας, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής.
Δράση θα έχουμε το Σαββατοκύριακο και στη Β’ τοπική, που ξεκινά με δύο εβδομάδες καθυστέρηση.
Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων σε όλες τις κατηγορίες έχει ως εξής:

Α’ ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

Κυριακή

Α.Ε. Μάνης – Εθνικός Μελιγαλά
Γήπεδο Κάμπου
Σπερχογεία – Πανθουριακός
Γήπεδο Σπερχογείας
Ομόνοια – Α.Ε. Αβίας
Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”
Πάμισος – Απόλλωνας Καλαμάτας
Γήπεδο Μεσσήνης
Ρεπό: Ολυμπιακός Ανάληψης

2ος όμιλος

Σάββατο

Τσικλητήρας Πύλου – Μεθώνη
Γήπεδο Σουληναρίου

Κυριακή

Καλό Νερό – Απόλλωνας Πεταλιδίου
Γήπεδο Κυπαρισσίας
Ακρίτας Κορώνης – Κυπαρισσία
Γήπεδο Κορώνης
Παπαφλέσσας Χώρας – Εράνη 0-3 (α.α.)
Ρεπό: Τέλλος Αγρας
* Ολα τα ματς θα ξεκινήσουν στις 3.30 μ.μ.


Α1 ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο

Αναγέννηση Παραλίας – ΠΑΣ Ράχη
Γήπεδο Δυτικής Παραλίας
Ηρακλής Κυπαρισσίας – Νέος Αρις
Γήπεδο Κυπαρισσίας
Θύελλα Χαρακοπιού – Αστέρας Αρφαρών
Γήπεδο Κορώνης
Πανιώνιος Καλαμάτας – Δώριο
Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”

Κυριακή

Α.Ε. Λογγάς – Ολυμπιακός Καλαμάτας
Γήπεδο Λογγάς
Ηρακλής Καλαμάτας – ΑΕΚ Καλαμάτας
Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”
* Ολα τα ματς θα ξεκινήσουν στις 3.30 μ.μ, εκτός από το Ηρακλής Καλαμάτας – ΑΕΚ Καλαμάτας (6.30 μ.μ.)

Β’ ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

Σάββατο

ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός Καλαμάτας
Γήπεδο Ασπροχώματος, 3.30 μ.μ.

Κυριακή

ΑΠΣ Αρις – Πράσινα Πουλιά
Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 11 π.μ.
Ικαρος – Δαναός
Γήπεδο Δυτικής Παραλίας, 11 π.μ.
Αίαντας – Ερασιτέχνες Καλαμάτας
Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 12 μ.
Λέικα – Θύελλα Παραλίας
Γήπεδο Λεϊκων “Ι. Καρτσωνας”, 3.30 μ.μ.
* Δεν έχει οριστεί τα ματς Πατίστα - Κεραυνός

2ος όμιλος

Σάββατο

Διαγόρας Κοπανακίου – Κυπάρισσος
Γήπεδο Κοπανακίου, 3.30 μ.μ.

Κυριακή
Ολυμπιακός Διαβολιτσίου – Ερμής, 3.30 μ.μ.
* Δεν έχουν οριστεί τα ματς Ασπρόχωμα – Νίκη Πλάτης, Πανευαϊκός -Αστέρας Βαλύρας, Παπαφλέσσας Αμφειας – Ατρόμητος Πλατύ και το γήπεδο στο Ολυμπιακός Διαβολιτσίου - Ερμης
3ος όμιλος

Σάββατο

Μιλτιάδης – Νέστωρ Πύλου
Γήπεδο Γαργαλιάνων
Μεσσηνιακός – Α.Ε. Γαργαλιάνων
Γήπεδο Μεσσηνιακού
Ακαδημία Πάμισος – Βλαχόπουλο
Γήπεδο Αγίου Νικολάου Μεσσήνης

Κυριακή

Στενωσιά – Φοινικούντα
Γήπεδο Σουληναρίου
Καλλιθέα – Νέδουσα
Γήπεδο Καλλιθέας
* Ολα τα ματς θα ξεκινήσουν στις 3.30 μ.μ.

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ