Δευτέρα, 01 Νοέμβριος 2021 16:09

ΜΕΘΩΝΗ – Α.Ε. ΜΑΝΗΣ 1-2: Πρόκριση με γκολ του Τζανετέα στο 84’

Ενα γκολ του Γιάννη Τζανετέα στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης έκρινε την πρόκριση υπέρ της Μάνης στο χθεσινό παιχνίδι με τον ΑΟΜ που έγινε στο γήπεδο της Μεθώνης...

Η Α.Ε. Μάνης επικράτησε με 2-1 και προκρίθηκε στους “16” του Κυπέλλου Μεσσηνίας, εκεί που θα αντιμετωπίσει εντός έδρας το νικητή από το ζευγάρι Εράνη – Διαβολίτσι.

Στο 23’ ο Μουστάκας με ωραίο σουτ έξω από την περιοχή άνοιξε το σκορ και έκανε το 0-1 για την ομάδα του Τάκη Δρούγα.
Η απάντηση για τη Μεθώνη ήρθε λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 30’ με τον Σούλα που ισοφάρισε σε 1-1.
Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 60’ το σουτ του Γιαννή για τους φιλοξενούμενους σταμάτησε στο δοκάρι.
Στο 72’ η Μάνη κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Γεωργίκου, όμως ο Χελάς νικήθηκε από τον Μίντζηρα από τη άσπρη βούλα και το 1-1 παρέμεινε.
Στο 84’ όμως οι Μανιάτες πέτυχαν το νικητήριο γκολ με προβολή του Τζανετέα ύστερα από εκτέλεση κόρνερ και με το τελικό 1-2 πήραν το εισιτήριο για την επόμενη φάση.
Διαιτητής ήταν ο Σκόρδος, με βοηθούς τους Αντωνόπουλο και Σταυρόπουλο.
ΜΕΘΩΝΗ: Μίντζηρας, Μπούρδος, Παυλόγιαννης, Κουτίβας, Τζάνε, Πεϊδης, Ζόμπολος, Τσέλιος, Χρόνης (77’ Τρυφωνόπουλος), Καγιανάς, Σούλα.
Α.Ε. ΜΑΝΗΣ: Αντωνόπουλος, Γιαννής, Τζανετέας, Κλουβάτος, Γεωργίκος, Μουστάκας, Δουρούμης, Μπέρμπερη, Χελάς (90’ Αναστασίου), Πουλάκος (77’ Κοντός), Αλεξανδρόπουλος.