Τετάρτη, 24 Νοέμβριος 2021 10:38

“ΜΑΥΡΗ ΘΥΕΛΛΑ”: Για μια νέα αρχή στην Αρτα με Καραϊσκάκη

Γράφτηκε από τον

Μια νέα αρχή θα προσπαθήσει να κάνει η “Μαύρη Θύελλα” στο σημερινό ματς με τον Καραϊσκάκη στην Αρτα, στο πλαίσιο της εμβόλιμης αγωνιστικής (4ης) του νοτίου ομίλου της Super League 2.

Η ομάδα της Καλαμάτας έχει ξεκινήσει άσχημα το πρωτάθλημα με δύο ήττες από ΑΕΚ Β’ και Παναθηναϊκό Β’ και θεωρείται επιβεβλημένο να κάνει... σεφτέ στη βαθμολογική συγκομιδή στο σημερινό ματς.
Απέναντι της θα βρει μια ομάδα που έχει μια εκτός έδρας νίκη και δύο ήττες μέχρι στιγμής στο πρωτάθλημα και θεωρείται από τις ομάδες που θα παλέψουν για την παραμονή στην κατηγορία.
Πρωταρχικός στόχος της ομάδας του Νίκου Αναστόπουλου είναι η νίκη για να πάρει και ψυχολογία για τη συνέχεια του πρωταθλήματος.
Μια συνέχεια που περιλαμβάνει το προσεχές Σαββατοκύριακο το εντός έδρας ματς με τον πάντα υπολογίσιμο Εργοτέλη.
Πάντως και η ισοπαλία δεν πρέπει να θεωρείται αποτυχία για την Μεσσηνιακή ομάδα, από τη στιγμή που παίζει μακριά από την έδρα της και προέρχεται από δύο άσχημα αποτελέσματα.

20 παίκτες στην αποστολή

Η αναμέτρηση θα διεξαχθεί στο Δημοτικό Στάδιο Αγίων Αναργύρων Αρτας και θα ξεκινήσει στις 3 το μεσημέρι.
Ο προπονητής της Καλαμάτας Νίκος Αναστόπουλος πήρε 20 παίκτες στην αποστολή, η οποία αναχώρησε χθες για την Αρτα εν όψει του σημερινού αγώνα. Η αποστολή είναι η εξής: Ταϊρης, Καπούταγλης, Μαβινγκά, Μπακαγιόκο, Μπούνας, Τσαγακαλίδης, Κωνσταντινόπουλος, Μόζερ, Παπατόλιος, Παυλίδης, Αναστασόπουλος, Ματέτους, Τάτος, Σκεντεράι, Μαρκόφσκι, Λουκίνας, Κόκκορης, Νάνι, Ασαμόα και Φελίπε.
Η Ανδρομάχη Τσιοφλίκη από τη Λάρισα θα διαιτητεύσει το ματς του Καραϊσκάκη με την Καλαμάτα στην Αρτα. Βοηθοί θα είναι οι Καραλής και Καλαμπόκης από Ηλεία και Αιτωλοακαρνανία, αντίστοιχα.

Το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων της 4ης αγωνιστικής και οι διαιτητές στον 2ο όμιλο της Super League 2 έχουν ως εξής:

Τετάρτη, 3 μ.μ.

Καραϊσκάκης-Καλαμάτα
Τσιοφλίκη (Λάρισας), Καραλής (Ηλεία), Καλαμπόκης (Αιτωλοακαρνανιας)
4ος: Σιντόρης (Θεσπρωτίας)
Εργοτέλης- ΑΕΚ Β
Βουρνέλης (Μακεδονίας), Φραγκιαδάκης, Πάγκαλος (Λασιθίου)
4ος: Νικολάου (Αθηνών)
Αστέρας Βλαχιώτη- Κηφισιά
Μπαϊλης, Φραγκούλης (Πρέβεζας-Λευκάδας), Μάνος (Λάρισας)
4ος: Ρηγόπουλος (Ηλείας)
Διαγόρας-Επισκοπή
Μπαϊρακτάρης, Τσολακίδης (Αθηνών), Κωνστάντιος (Ευβοίας)
4ος: Τσουκαλάς (Αθηνών)
Χανιά-Ρόδος
Μπακογιάννης (Αθηνών), Δέτση (Αθηνών), Δημόπουλος (Δυτ. Αττική)
4ος: Τσαμούρης (Πειραιώς)
Ζάκυνθος-Λεβαδειακός αναβλήθηκε
ΟΦ Ιεράπετρας-Ηρόδοτος
Τσαγκαράκης (Ηρακλείου), Αναστασάκης (Χανίων), Καλλής (Δυτικής Αττικής)
4ος: Κουκουράκης (Χανιών)
Καλλιθέα-Αιγάλεω
Μπούμπας (Ηπείρου), Αρμακόλας (Κυκλάδων), Φαλτάκας (Γρεβενών)
4ος: Δραγάτης (Αν. Αττικής)
Ρεπό: Παναθηναϊκός Β’

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(σε 3 αγωνιστικές)
1. ΑΕΚ Β’ 5-1 9
2. Αιγάλεω 4-1 7
-. Ρόδος 4-0 7
4. Εργοτέλης 3-2 6
-. Κηφισιά 5-2 6
6. Λεβαδειακός 4-3 5
7. Διαγόρας Ρόδου 3-5 4
-. Αστέρας Βλαχιώτη 2-2 4
-. Ηρόδοτος 3-2 4
10. Καλλιθέα 2-1 3
-. Καραϊσκάκης 2-4 3
-. Χανιά 2-2 3
. Παναθηναϊκός Β’ 2-5 3
14. Καλαμάτα 1-3 0
-. ΟΦ Ιεράπετρας 1-4 0
-. Ζάκυνθος 0-3 0
-. Επισκοπή 0-3 0

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ