Τετάρτη, 24 Νοέμβριος 2021 17:17

SUPER LEAGUE 2: Μεγάλη νίκη για Καλαμάτα στην Αρτα

Την παρθενική της νίκη στο νότιο όμιλο της Super League 2 πέτυχε σήμερα η Καλαμάτα που επικράτησε με 1-0 του Καραϊσκάκη στην Αρτα.

Η "Μαύρη Θύελλα" βρήκε το νικητήριο γκολ με σουτ του Μπακαγιόκο στο 63', ενώ έπαιζε με 10 παίκτες από το 77’ καθώς αποβλήθηκε ο Τάτος, ωστόσο φάνηκε ότι δεν επηρέασε αυτό την ομάδα του Νίκου Αναστόπουλου.
Από εκεί και πέρα η Κηφισιά νίκησε τον Αστέρα Βλαχιώτη στη Σπάρτη με πέναλτι του Ντορίβα στο 60’ παίρνοντας την τρίτη της νίκη σε τέσσερα ματς φέτος και συνεχίζει να βρίσκεται στα υψηλά στρώματα της βαθμολογίας.
Επίσης απόλυτη συνεχίζει η Καλλιθέα (φωτό) η οποία επικράτησε 1-0 του Αιγάλεω με γκολ του Δούμτση μόλις στο 2ο λεπτό. Κάπως έτσι, οι γηπεδούχοι πήραν το τοπικό ντέρμπι, έκαναν το 2/2 στο πρωτάθλημα, δείχνοντας πως διαθέτουν το ρόστερ για να πρωταγωνιστήσουν τη φετινή σεζόν.

Στα άλλα ματς Χανιά και Ρόδος έμειναν στο 2-2, με την κρητική ομάδα να προηγείται μέχρι το 80’, αλλά τους φιλοξενούμενους να κάνουν στο τέλος την ανατροπή και να φέρνουν στα ίσα το ματς. Στο 26’ ο Μπαΐροβιτς άνοιξε το σκορ για τα Χανιά, ο Σταματελόπουλος στο 42’ ισοφάρισε, ο Τριανταφυλλάκος στο 45+1’ έδωσε ξανά προβάδισμα στους Κρητικούς, με τον Μαρκόφσκι στο 80’ να διαμορφώνει το τελικό 2-2.
Ο Διαγόρας στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού επικράτησε 1-0 της Επισκοπής με γκολ του Σινγκ στο 88’, με τους φιλοξενούμενους να συνεχίζουν στα αρνητικά αποτελέσματα και στις ήττες.
Στο 1-1 κόλλησε ο ΟΦ Ιεράπετρας με τον Ηρόδοτο, με τον Χατζησάββα να ανοίγει το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο 51’ και τον Αντερέγκεν τρία λεπτά αργότερα να ισοφαρίζει και να διαμορφώνει το τελικό σκορ.

Σάββατο (5 μ.μ. ΕΡΤ3) με Εργοτέλη στη Μεσσήνη

Το επόμενο ματς της Καλαμάτας για την 5η αγωνιστική της Super League 2 είναι το προσεχές Σάββατο στη Μεσσήνη απέναντι στον Εργοτέλη.
Μάλιστα το ματς αυτό θα μεταδοθεί ζωντανά από την ΕΡΤ3 και θα ξεκινήσει στις 5 το απόγευμα!