Δευτέρα, 29 Νοέμβριος 2021 21:12

Αναστασόπουλος: Το φοβερό γκολ κόντρα στον Εργοτέλη και το μάζεμα των ελιών! (βίντεο)

Για το φοβερό γκολ πίσω από τη σέντρα με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο σαββατιάτικο ματς (2-0) της Καλαμάτας με τον Εργοτέλη στη Μεσσήνη, μίλησε σήμερα ο σκόρερ Νίκος Αναστασόπουλος στην εκπομπή "Κόσμος των Σπορ" της ΕΡΤ3.

Ο 28χρονος άσος της "Μαύρης Θύελλας" είπε πως είδε εκτός εστίας τον γκολκίπερ Τσέλιο στο 90' και είπε στον Μαρκόφσκι να του αφήσει την μπάλα...
"Το πίστεψα πως μπορεί να το βάλω, είχα αυτό το προαίσθημα, όμως βοήθησε και ο ευνοϊκός αέρας που είχαμε στο β' ημίχρονο", τόνισε ο Λάκωνας μέσος που πέτυχε το 7ο γκολ στην καριέρα του και πρώτο με χτύπημα φάουλ.
Ο Νίκος Αναστασόπουλος σε σχετική ερώτηση του δημοσιογράφου απάντησε πως εκμεταλλεύτηκε το διήμερο ρεπό που έδωσε ο κόουτς Αναστόπουλος για να πάει στην ιδιαίτερη πατρίδα του την Σπάρτη, όπου και ασχολήθηκε με αγροτικές εργασίες: "Οι δικοί μου έχουν χωράφια και αυτή την περίοδο έχουμε το ελαιομάζωμα, οπότε πήγα και τους βοήθησα όσο μπορούσα", τόνισε ο σκληροτράχηλος και σεμνός συνάμα ποδοσφαιριστής της Καλαμάτας.