Δευτέρα, 06 Δεκέμβριος 2021 19:01

Α.Ε. ΑΒΙΑΣ - ΠΑΜΙΣΟΣ 0-1: Εμεινε στην κορυφή με Κουλόπουλο

Με τους τρεις βαθμούς έφυγε χθες από τον Κάμπο ο Πάμισος, λυγίζοντας με σκορ 1-0 την αντίσταση της Α.Ε. Αβίας.

Η ομάδα της Μεσσήνης χρειάστηκε 78 λεπτά για να διασπάσει την άμυνα των μαχητικών γηπεδούχων. Ο Κουλόπουλος σε αυτό το λεπτό έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και με αυτό το γκολ ο Πάμισος πήρε το τρίτο φετινό διπλό και έκτο τρίποντο στη σεζόν. Μια νίκη που τον κρατά στην κορυφή της βαθμολογίας στον 1ο όμιλο της Α' τοπικής, μαζί με τον Πανθουριακό και την ΑΕΜ που επίσης κέρδισαν στο φινάλε του πρώτου γύρου και έχουν από 19 βαθμούς.

Στον αντίποδα, η Α.Ε. Αβίας ισοβαθμεί με τον Εθνικό Μελιγαλά στην προτελευταία θέση, έχοντας 4 βαθμούς σε οχτώ παιχνίδια και θα δώσει μάχη για την παραμονή.
Το ματς διαιτήτευσε ο Πλακογιάννης με βοηθούς τον Γ. Μιχαλόπουλο και την Σ. Τσαούση.
Α.Ε. ΑΒΙΑΣ: Χριστόπουλος, Μπουζαλάς, Λυκουρέζος, Καρδάσης, Ε. Τσουλάκος, Κ. Κορμπής, Αποστολίδης, Δ. Τσουλάκος, Δ. Κορμπής, Καρδάσης, Παπανικολόπουλος (63' Μητσέας).
ΠΑΜΙΣΟΣ: Λίβας, Κατσιβαρδέας, Υμεράσι, Φιλόπουλος, Χαραλαμπόπουλος, Μωράκης (75' Μπορχάν), Παπαδόπουλος, Δεμπεγιώτης (86' Σεντεμέντες), Στ. Τσουλάκος, Δήμος (46' Κανανάι) Κουλόπουλος (86' Λυμπερόπουλος).