Παρασκευή, 24 Δεκέμβριος 2021 10:58

SUPER LEAGUE 2: Τηλεοπτικά τρία ματς της Καλαμάτας

Γράφτηκε από τον

Τις τηλεοπτικές μεταδόσεις του Ιανουαρίου για το πρωτάθλημα της Super League 2 ανακοίνωσε η ΕΡΤ.

Η δημόσια τηλεόραση θα δείξει ζωντανά 26 συνολικά αναμετρήσεις, μεταξύ των οποίων και τρεις της Καλαμάτας.

Συγκεκριμένα, θα μεταδοθεί το ντέρμπι Αιγάλεω – Καλαμάτα την Κυριακή 9 Ιανουαρίου για την 12η αγωνιστική, το Λεβαδειακός – Καλαμάτα στις 16 Ιανουαρίου για την 14η αγωνιστική, αλλά και η εντός έδρας αναμέτρηση της Καλαμάτας με τη Ρόδο, στις 23 Ιανουαρίου, στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής.
Και τα τρία παιχνίδια της “Μαύρης Θύελλας” θα ξεκινήσουν στις 2,45 μ.μ. και θα μεταδοθούν από την ΕΡΤ 3.
Οι ομάδες της SL2 πάντως δεν έχουν ολοκληρώσει τις υποχρεώσεις τους για το 2021, καθώς την προσεχή Τετάρτη θα διεξαχθεί η 10η αγωνιστική. Η Καλαμάτα θα ταξιδέψει στην Κρήτη για να να αντιμετωπίσει την Ιεράπετρα, με στόχο να πετύχει την έκτη σερί νίκη της. Ετσι οι παίκτες της μεσσηνιακής ομάδας θα επιστρέψουν την Κυριακή στις προπονήσεις ενόψει του τελευταίου αγώνα της χρονιάς.
Το τηλεοπτικό πρόγραμμα του Ιανουαρίου έχει ως εξής:

11η αγωνιστική
(Τετάρτη 5 Ιανουαρίου)

1ος όμιλος
Νίκη Βόλου – Ολυμπιακός Βόλου, 3 μ.μ. (ERTFLIX)

2oς όμιλος
ΑΕΚ Β’ - Αιγάλεω, 3 μ.μ. (ΕΡΤ 3)

12η αγωνιστική
(Σάββατο 8 Ιανουαρίου)

1ος όμιλος
ΠΑΟΚ Β’ - Νίκη Βόλου, 2.45 μ.μ. (ERTFLIX)
Ολυμπιακός Β’ - Ξάνθη, 2.45 μ.μ. (ΕΡΤ 3)

2ος όμιλος
Καλλιθέα – Παναθηναϊκός Β’, 5 μ.μ.. (ΕΡΤ 3)

Κυριακή 9 Ιανουαρίου

1ος όμιλος
Ηρακλής – Αναγέννηση Καρδίτσας, 2.45 μ.μ. (ERTFLIX)

2ος όμιλος
Αιγάλεω – Καλαμάτα, 2.45 μ.μ. (ΕΡΤ 3)
Λεβαδειακός – Κηφισιά, 5 μ.μ. (ERTFLIX)

13η αγωνιστική
(Τετάρτη 12 Ιανουαρίου)

1ος όμιλος
Αναγέννηση Καρδίτσα – Βέροια, 3 μ.μ. (ERTFLIX)

2ος όμιλος
ΑΕΚ Β’ - Λεβαδειακός, 3 μ.μ. (ΕΡΤ 3)

14η αγωνιστική
(Σάββατο 15 Ιανουαρίου)

1ος όμιλος
Ηρακλής – Ξάνθη, 5 μ.μ. (ΕΡΤ3)

2ος όμιλος
Ρόδος – ΑΕΚ Β’, 2.45 μ.μ. (ΕΡΤ 3)

Κυριακή 16 Ιανουαρίου

1ος όμιλος
Λάρισα – Νίκη Βόλου, 5 μ.μ. (ERTFLIX)

2ος όμιλος
Λεβαδειακός – Καλαμάτα, 2. 45 μ.μ. (ΕΡΤ3)
Αιγάλεω – Καραϊσκάκης, 2.45 μ.μ. (ERTFLIX)

15η αγωνιστική
(Σάββατο 22 Ιανουαρίου)

1ος όμιλος
ΠΑΟΚ Β’ - Τρίκαλα, 2.45 μ.μ. (ERTFLIX)
Ξάνθη – Βέροια, 5 μ.μ. (ΕΡΤ 3)

2ος όμιλος
ΑΕΚ Β’ - Επισκοπή, 2.45 μ.μ. (ΕΡΤ 3)

Κυριακή 23 Ιανουαρίου

2ος όμιλος
Καλαμάτα – Ρόδος, 2.45 μ.μ. (ΕΡΤ 3)
Παναθηναϊκός Β’ - Λεβαδειακός (ERTFLIX)

16η αγωνιστική
(Σάββατο 29 Ιανουαρίου)

1ος όμιλος
Λάρισα – ΠΑΟΚ Β’, 5 μ.μ. (ΕΡΤ 3)
Ολυμπιακός Β’ - Νίκη Βόλου, 2.45 μ..μ (ERTFLIX)

2ος όμιλος
Κηφισιά – ΑΕΚ Β’ 2.45 μ.μ (ΕΡΤ 3)

Κυριακή 30 Ιανουαρίου

1ος όμιλος
Βέροια – Θεσπρωτός, 2.45 μ.μ. (ΕΡΤ 3)
Απόλλων Πόντου – Ξάνθη, 2.45 μ.μ. (ΕRTFLIX)

2ος όμιλος
Καλλιθέα – Διαγόρας Ρόδου, 5 μ.μ. (ERTFLIX)

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ