Τετάρτη, 06 Μάρτιος 2013 19:04

Κοντά στο στόχο μας, λέει ο Παναγόπουλος στην Κυπαρισσία

Εκτός έδρας η Κυπαρισσία είναι η καλύτερη ομάδα στην Α' τοπική και αυτό το επιβεβαίωσε και στο τελευταίο ματς με την Σπερχογεία. Ο ΑΟΚ κατάφερε να πάρει τη νίκη με σκορ 2-1 πετυχαίνοντας δύο γκολ στα τελευταία λεπτά με τον Σίλβιο Μοροσάνου και να κάνει την ανατροπή. Πάντως η Κυπαρισσία άξιζε πέρα ως πέρα το τρίποντο αφού ήταν με διαφορά καλύτερη από τη Σπερχογεία σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και έχασε πολλές και σημαντικές ευκαιρίες όταν δεν υπήρχε σκορ στο ματς. Μετά από αυτό το διπλό ο ΑΟΚ αύξησε τη διαφορά από την τρίτη θέση στους έξι βαθμούς και είναι στο χέρι του να τερματίσει πίσω από τον Μεσσηνιακό στις επτά αγωνιστικές που απομένουν.
Και παράλληλα έδειξε πως μακριά από την έδρα του παίζει καλύτερα, βρίσκοντας περισσότερους κενούς χώρους με τους παίκτες να μην έχουν το άγχος που έχουν όταν αγωνίζονται ενώπιον των φιλάθλων τους.

"Θα ήταν άδικο να χάσουμε"

"Δείξαμε πως το θέλαμε περισσότερο και θα ήταν άδικο να χάσουμε μιας και ήμασταν καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα.
Ηταν μία από τις καλύτερες φετινές μας εμφανίσεις κόντρα σε μία ποιοτική ομάδα που παίζει ανοιχτό ποδόσφαιρο και δίκαια βρίσκεται ψηλά στη βαθμολογία. Κι εμείς όμως έχουμε πολύ καλή ομάδα και αξίζουν συγχαρητήρια στα παιδιά που είχαν σωστή τακτική και σωστές επιλογές. Το γκολ που δεχθήκαμε μας πείσμωσε και καταφέραμε να κάνουμε την ανατροπή στο τέλος. Μένουν ακόμη 7 ματς και θα κοιτάξουμε να συνεχίσουμε στους ίδιους ρυθμούς παίζοντας καλό ποδόσφαιρο και παράλληλα θα δώσουμε ευκαιρίες σε νεαρά παιδιά. Αλλωστε κατά 80% έχουμε πετύχει τον στόχο μας τη φετινή περίοδο", δήλωσε ο τεχνικός των "κυανολεύκων" Παναγιώτης Παναγόπουλος.