Παρασκευή, 21 Ιανουάριος 2022 10:27

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Επιστροφή στη δράση μετά από ένα μήνα

Γράφτηκε από τον

Η ώρα για την επανεκκίνηση των πρωταθλημάτων πλησιάζει, καθώς αυτό το Σαββατοκύριακο θα κυλήσει και πάλι η μπάλα στα γήπεδα της Μεσσηνίας.

Η Α’, η Α1 και η Β’ τοπική είχαν διακοπεί λόγω των γιορτών, αλλά και της πανδημίας και οι ομάδες επιστρέφουν στη δράση μετά από ένα μήνα.
Στη μεγάλη κατηγορία της ΕΠΣΜ, το πρωτάθλημα θα συνεχιστεί από εκεί που σταμάτησε, με τη διεξαγωγή δηλαδή της 12ης αγωνιστικής. Η 13η αγωνιστική ορίστηκε για την Τετάρτη 2 Φεβρουαρίου. Η Α1 τοπική αρχίζει με την 14η αγωνιστική, ενώ η 12η αγωνιστεί θα διεξαχθεί την προσεχή Τετάρτη και η 13η αγωνιστική ορίστηκε για τις 5 Μαρτίου.
Στη Β’ τοπική θα γίνει η 9η αγωνιστική και στους τρεις ομίλους.
Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων ανά κατηγορία έχει ως εξής:

Α’ ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

Σάββατο

Ολυμπιακός Ανάληψης – Εθνικός Μελιγαλά
Γήπεδο Μεσσήνης
Ομόνοια – Απόλλωνας Καλαμάτας
Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”

Κυριακή

Α.Ε. Μάνης – Α.Ε. Αβίας
Γήπεδο Κάμπου
Σπερχογεία – Πάμισος
Γήπεδο Σπερχογείας
Ρεπό: Πανθουριακός

2ος όμιλος

Σάββατο

Τέλλος Αγρας – Απόλλωνας Πεταλιδίου
Γήπεδο Γαργαλιάνων

Κυριακή

Καλό Νερό – Κυπαρισσία
Γήπεδο Κυπαρισσίας
Ακρίτας Κορώνης – Μεθώνη
Γήπεδο Κορώνης
Χώρα – Τσικλητήρας Πύλου 0-3 (α.α)
Ρεπό: Εράνη
* Ολα τα ματς θα ξεκινήσουν στις 3 το μεσημέρι

Α1 ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο

Α.Ε. Λογγάς – ΠΑΣ Ράχη
Γήπεδο Λογγάς
Θύελλα Χαρακοπιού – Δώριο
Γήπεδο Κορώνης

Κυριακή

Ηρακλής Κυπαρισσίας – Αστέρας Αρφαρών
Γήπεδο Κυπαρισσίας
Ολυμπιακός Καλαμάτας – Νέος Αρις
Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”
Αναγέννηση Παραλίας – ΑΕΚ Καλαμάτας
Γήπεδο Δυτικής Παραλίας
Ηρακλής Καλαμάτας – Πανιώνιος
Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”
* Ολα τα ματς θα ξεκινήσουν στις 3 μ.μ. εκτός από το Ηρακλής Καλαμάτας – Πανιώνιος (6 μ.μ.)

Β’ ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

Σάββατο

Κεραυνός - Ερασιτέχνες Καλαμάτας
Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 3 μ.μ.

Κυριακή

ΠΑΟΚ – ΑΕΠΣ Αρις
Γήπεδο Ασπροχώματος, 11 π.μ.
Δαναός – Αίαντας
Γήπεδο Λεϊκων “Ι., Κάρτσωνας”, 11 π.μ.
Παναθηναϊκός Καλαμάτας - Θύελλα Παραλίας
Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 11 π.μ.
Ικαρος – Πράσινα Πουλιά
Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 11 π,μ.
Πατίστα - ΑΟ Λαιίκων 0-3 (α.α)

2ος όμιλος

Σάββατο

Θύελλα Μερόπης – Διαγόρας Κοπανακίου
Γήπεδο Μελιγαλά, 3 μ.μ.

Κυριακή

Αστέρας Βαλύρας – Κυπάρισσος
Γήπεδο Βαλύρας, 3 μ.μ.
Πανευαϊκός – Ολυμπιακός Διαβολιτσίου 0-3 (α.α)
Ατρόμητος Πλατύ – Ασπρόχωμα 3-0 (α.α)
Παπαφλέσσας Αμφειας – Ερμής 0-3 (α.α)
Ρεπό: Νίκη Πλάτης

3ος όμιλος

Σάββατο

Μεσσηνιακός – Μιλτιάδης
Γήπεδο Δυτικής Παραλίας
Βλαχόπουλο – Στενωσιά
Γήπεδο Βλαχόπουλου
Ακαδημία Πάμισος – Νέστωρ Πύλου
Γήπεδο Ασπροχώματος
Δόξα Καλαμάτας – Καλλιθέα
Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”

Κυριακή

Α.Ε. Γαργαλιάνων – Νέδουσα Αλαγονίας
Γήπεδο Γαργαλιάνων
Ρεπό: Φοινικούντα
* Ολα τα ματς θα ξεκινήσουν στις 3 μ.μ. εκτός από το Δόξα Καλαμάτας – Καλλιθέα (6 μ.μ.)

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ