Τετάρτη, 30 Μάρτιος 2022 15:56

Στο... ρελαντί η "Μαύρη Θύελλα" 4-0 την Ιεράπετρα (βίντεο)

Χωρίς να συναντήσει αντίσταση η "Μαύρη Θύελλα" επέστρεψε σήμερα στις νίκες στο Δημοτικό Στάδιο Μεσσήνης...

Η μεσσηνιακή ομάδα νίκησε με 4-0 την Ιεράπετρα και γύρισε στα νικηφόρα αποτελέσματα, μετά τις δύο ισοπαλίες με Χανιά και Ζάκυνθο. Τα πάντα κρίθηκαν στο πρώτο ημίχρονο με τους ασπρόμαυρους να είναι καταιγιστικοί... Στο 19' ο Φελίπε άνοιξε το σκορ και πέντε λεπτά αργότερα ο Τάτος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στην Καλαμάτα.

Στη φάση του πέναλτι αποβλήθηκε ο Κοντοές της Κρητικής ομάδας και σε εκείνο το σημείο κρίθηκε και το παιχνίδι. Στο 28' ήταν η σειρά του Γρίβα να χριστεί σκόρερ, με το 3-0 να είναι σκορ ημιχρόνου.
Στο δεύτερο μέρος ο Λουκίνας, που μπήκε αλλαγή στην ανάπαυλα, έγραψε το 4-0 στο 50', ενώ είχε και δύο δοκάρια στο 54' και το 87'. Η ομάδα του Γιάννη Μπελά είχε κι άλλες μεγάλες ευκαιρίες στο δεύτερο ημίχρονο για μεγαλύτερο σκορ.

Αναλυτικό ρεπορτάζ στο αυριανό φύλλο της "Ελευθερίας"