Κυριακή, 10 Μάρτιος 2013 14:46

Κακή η Καλαμάτα έχασε (0-1) και από την Προοδευτική

Νέα κακή εμφάνιση και τρίτη φετινή εντός έδρας ήττα για την Καλαμάτα που παραμένει στην τελευταία θέση της βαθμολογίας του νοτίου ομίλου. Το ματς κρίθηκε από το γκολ του Πλαγίγκου στο 61'.

Το φιλμ του αγώνα

94' τελικό 0-1.

92' Δεν μέτρησε γκολ του Βασίλεφ, αφού ο βοηθός σήκωσε την σημαία. Ο Χρησταράς έκανε μια σέντρα και μετά από αδράνεια στην άμυνα σκόραρε ο Βασίλεφ, όμως υποδείχθηκε οφσάιτ.

91 Κίτρινες στον Μπαντίκο και Κορκοντζέλο.

90' Μπήκαμε στις καθυστερήσεις που θα είναι 4 λεπτά.

78' Ο Βασίλεφ από καλή θέση σούταρε άουτ.

72' Φάουλ του Καλαϊτζίδη ελάχιστα άουτ.

71' Κίτρινη στον Σαραντόπουλο

66' Ο Βασίλεφ στη θέση του Νουχάνοβιτς

61' Εκτελέστηκε ένα φάουλ στην περιοχή της Καλαμάτας, ο Καντούτσης δεν βρήκε τη μπάλα που έφτασε στον Πλατίγκο ο οποίος με κοντινό σουτ πέτυχε το 0-1.

61' 0-1 η Προοδευτική με τον Πλατίγκο.

60' Πολύ καλή ευκαιρία, ο Τρίψας με ωραία σέντρα βρήκε τον Σαραντόπουλο που αμαρκάριστος έπιασε την κεφαλιά αλλά έστειλε τη μπάλα άουτ.

54' Σε αλλα ματς, Επισκοπή - Μαγούλα 1-0, Φωστήρας - Κόρινθος 1-0

49' Ο Γεωργιόπουλος γύρισε ωραία στον Σαραντόπουλο, ο οποίος όμως έκανε απογοητευτικό σουτ, μέσα από την περιοχή και έστειλε τη μπάλα πολύ άουτ.

46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο, χωρίς αλλαγές οι ομάδες.

45' Οσο αφορά τις Μεσσηνιακές ομάδες της Δ' εθνικής, στο ημίχρονο έχουμε

Εθνικός Μελιγαλά - Παναρκαδικός 2-0

Πάμισος - Αχαϊκή 0-3

Ατρόμητος Λάππα - Εράνη 2-0

Βραχνέικα - Μανωλάδα 0-0

Σαγέικα - Πανόπουλο 1-0

45' Τα αποτελέσματα του ημιχρόνου στο νότιο όμιλο είναι τα εξής

Καλαμάτα - Προοδευτική 0-0

Πανηλειακός - Αχαρναϊκός 0-0

Ρούβας - Γλυφάδα 2-0

Επισκοπή - Αστέρας Μαγούλας 0-0

Φωστήρας - Κόρινθος 0-0

45' Τελείωσε το πρώτο ημίχρονο, Καλαμάτα και Προοδευτική στο 0-0.

44' Σουτ Βούζα, ο Σαραντόπουλος κόντραρε σωτήρια.

41' Σε άλλα ματς Ρούβας - Γλυφάδα 2-0, Παναιγιάλειος - Χανιά 1-0.

39' Κίτρινη στον Τεγούση.

38' Βαθιά μπαλιά στον Σαραντόπουλο, ο Παζούρας τον έκοψε τελευταία στιγμή.

37' Τίποτα ιδιαίτερο στα τελευταία λεπτά, πάντα στο 0-0.

28' Κίτρινη στον Καλαϊτζίδη για σκληρό φάουλ στον Σαραντόπουλο.

25' Μεγάλη ευκαιρία η Προοδευτική. Μετά από αδράνεια στην άμυνα ο Αργυρίου έκανε το σουτ από το ύψος της περιοχής, απόκρουσε με τις γροθιές ο Κυριακόπουλος και ο Πλατίγκος με νέο σουτ έστειλε τη μπάλα ελάχιστα άουτ.

24' Σε άλλο ματς του ομίλου Ρούβας - Γλυφάδα 1-0

23 Πρώτο σουτ για την Προοδευτική από τον Αργυρίου, εύκολα μπλόκαρε ο Κυριακόπουλος.

21' Ο Γκαλίν έπεσε στην περιοχή, όμως δέχτηκε κίτρινη για θέατρο.

20' Ανώτερη στο ξεκίνημα του αγώνα η Καλαμάτα ενώ η Προοδευτική παίζει πίσω και δεν έχει δείξει τίποτα μέχρι τώρα.

14' Ενταση μεταξύ παικτών και 4 κίτρινες κάρτες, δύο σε κάθε ομάδα. Σκαρλάτος και Τριανταφυλλάκης από Καλαμάτα και Αργυρίου και Κουσουρής από την Προοδευτική.

10' Καλή στιγμή για την Καλαμάτα. Ο Σαραντόπουλος έκανε ωραία προσπάθεια και μπήκε στην περιοχή, όμως το σουτ που έκανε κόντραρε σωτήρια σε κόρνερ ο Παπανικόλας.

7' Φάουλ του Τριανταφυλλάκη, κεφαλιά του Καντούτση, η μπάλα άουτ χωρίς να ανησυχήσει ιδιαίτερα ο γκολκίπερ της Προοδευτικής.

6' Να σημειωθεί ότι υπήρξε ένταση στο γήπεδο στις 1.20 μ.μ. περίπου, όταν δηλαδή έφτασε η αποστολή της Προοδευτικής στο γήπεδο. Υπήρξαν λογομαχίες των ανθρώπων της Προοδευτικής με κάποιους φιλάθλους που ήταν ήδη στο γήπεδο. Παραλίγο να πιαστούν στα χέρια, όμως υπήρχε από νωρίς ισχυρή αστυνομική δύναμη στο γήπεδο και αποφεύχθηκαν τα χειρότερα.

4' Με αρκετές απουσίες η Καλαμάτα σήμερα αφού το τεχνικό τιμ δεν έχει στην διάθεση του, για δοαφόρους λόγους, εφτά ποδοσφαιριστές. Είναι χαρακτηριστικό ότιο για να συμπληρωθεί 18άδα, στον πάγκο βρίσκονται δύο τερματοφύλακες, οι Κολοβούρης και Κωνσταντακόπουλος!

2' Περίπου 700 θεατές αυτή τη στιγμή στο γήπεδο.

1' Ξεκίνησε το ματς στο Δημοτικό Στάδιο.

Καλησπέρα από το Δημοτικό Στάδιο της Καλαμάτας όπου σε λίγα λεπτά (στις 3 μ.μ.) θα ξεκινήσει το παιχνίδι της Καλαμάτας με την Προοδευτική για την 16η αγωνιστική του νοτίου ομίλου της Γ' εθνικής.