Σάββατο, 09 Απρίλιος 2022 12:12

Β’ ΤΟΠΙΚΗ: Δράση σε 1ο και 2ο όμιλο

Γράφτηκε από τον
Β’ ΤΟΠΙΚΗ: Δράση σε 1ο και 2ο όμιλο

Δράση μόνο σε πρώτο και δεύτερο όμιλο θα έχουμε αυτό το Σαββατοκύριακο στη Β’ τοπική, καθώς η ΕΠΣΜ ανέβαλε την 20η αγωνιστική στον τρίτο όμιλο μέχρι να διεξαχθούν όλα τα εξ αναβολής παιχνίδια.

Για την ακρίβεια θα γίνει ένα εξ αναβολής ματς για την 15η αγωνιστική ανάμεσα στην Καλλιθέα και το Μεσσηνιακό.
Το ματς θα διεξαχθεί την Κυριακή στις 4 μ.μ. στην Καλλιθέα και θα το διαιτητεύσουν ο Ψηλοπαναγιώτης με βοηθούς τους Βανικιώτη και Χ. Μπουρίκα.
Οι γηπεδούχοι με 22 βαθμούς είναι στην 6η θέση και οι “πράσινοι” με 32 βαθμούς στην 5η θέση και θέλουν τη νίκη για να πλησιάσουν την πρώτη τριάδα (στο -8 από Βλαχόπουλο και Φοινικούντα).
Στον πρώτο όμιλο, στην κορυφή είναι οι Ερασιτέχνες Καλαμάτας με 51 βαθμούς και ακολουθούν ο Παναθηναϊκός Καλαμάτας με 43 βαθμούς, τα Λέικα με 40, ο Αρις με 39 βαθμούς και ο Κεραυνός με 37. Στον δεύτερο όμιλο ο Ολυμπιακός Διαβολιτσίου οδηγεί την κούρσα με 49 βαθμούς, ο Διαγόρας Κοπανακίου είναι δεύτερος με 39 βαθμούς και η Νίκη Πλάτης τρίτη με 37 βαθμούς. Στην 4η θέση είναι η Θύελλα Μερόπης με 36 βαθμούς και στην 5η ο Ατρόμητος Πλατύ με 35 βαθμούς.
Στην Α1 τοπική ανεβαίνουν οι τρεις πρώτες ομάδες της βαθμολογίας.
Το πρόγραμμα και οι διαιτητές στην 20η αγωνιστική σε 1ο και 2ο όμιλο έχουν ως εξής:

1ος όμιλος

Σάββατο

ΑΕΠΣ Αρις – ΠΑΟΚ
Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”, 4 μ.μ.
Κομπιλίρης, Ν. Σκόρδος, Πανόπουλος
Ερασιτέχνες Καλαμάτας – Κεραυνός
Γήπεδο Ασπροχώματος, 4μ.μ.
Κουρτέσης, Μαλαπάνη, Τσοπανάκης
Θύελλα Παραλίας – Παναθηναϊκός Καλαμάτας
Γήπεδο Δυτικής Παραλίας, 4 μ.μ.
Αράπης, Τοτάκης, Χαλκιαδάκη
Πράσινα Πουλιά – Ικαρος
Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”, 6.30 μ.μ.
Μπαρδής, Αποστολόπουλος, Νικολακάκη
Αίαντας – Δαναός αναβλήθηκε
ΑΟ Λαιίκων – Πατίστα 3-0 (α.α)

2ος όμιλος

Σάββατο

Διαγόρας Κοπανακίου – Θύελλα Μερόπης
Γήπεδο Κοπανακίου, 4 μ.μ.
Καυκάς, Σ. Τσαούση, Μπασιλάρης

Κυριακή

Κυπάρισσος – Αστέρας Βαλύρας
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 4 μ.μ.
Αντωνόπουλος, Φωτόπουλος, Αγγελόπουλος
Ολυμπιακός Διαβολιτσίου – Πανευαϊκός 3-0 (α.α)
Ασπρόχωμα – Ατρόμητος Πλατύ 0-3 (α.α)
Ερμής Καλαμάτας – Παπαφλέσσας Αμφειας 3-0 (α.α)
Ρεπό: Νίκη Πλάτης

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ