Τετάρτη, 11 Μάιος 2022 18:06

ΜΠΑΡΑΖ ΑΝΟΔΟΥ: Πέταξε βαθμούς ο Πανθουριακός, 1-1 με Παλληξουριακό στο Στάδιο

Με το... αριστερό μπήκε στα μπαράζ ανόδου ο Πανθουριακός που παραχώρησε ισοπαλία 1-1 με τον Παλληξουριακό σήμερα στο Δημοτικό Στάδιο Καλαμάτας.

Οι πρωταθλητές Μεσσηνίας πραγματοποίησαν μέτρια εμφάνιση και σε συνδυασμό με τις απουσίες που είχαν (Σαραντόπουλος, Γεωργιόπουλος, Σταματελόπουλος) άφησαν δύο βαθμούς στην προσπάθεια που κάνουν για άνοδο στη Γ' εθνική. Η ομάδα του Τάκη Σακελλαρόπουλου προηγήθηκε στο 16' με κεφαλιά του Τσουλάκου, με τον σκόρερ να αποχωρεί λίγο πριν το ημίχρονο. Ο Πανθουριακός είχε δοκάρι στο 63' σε σουτ του Καλογερόπουλου, όμως στο επόμενο λεπτό η αξιόμαχη ομάδα της Κεφαλλονιάς έφερε το ματς στα ίσια με κεφαλιά του Γάσπαρη (1-1), αποτέλεσμα που έμεινε μέχρι το τέλος μιας και το επιθετικό πρόβλημα των γηπεδούχων ήταν εμφανές.
Στο άλλο ματς του 5ου ομίλου στο Γύθειο ο Πανγυθεατικός αναδείχθηκε ισόπαλος δίχως τέρματα (0-0) με τον Πανηλειακό. Το Πάτραι πήρε στα χαρτιά τους τρεις βαθμούς με το Τσιλιβή, ενώ ρεπό είχε ο Πανθυρεατικός.
Αναλυτικό ρεπορτάζ στο αυριανό φύλλο της "Ελευθερίας"