Δευτέρα, 11 Μάρτιος 2013 21:05

Διπλό ανόδου για την Ανδρούσα, 2-0 το Μάνεση

Με σκόρερ τους Κάλλα και Θεοδοσόπουλο η Ανδρούσα νίκησε σήμερα στο Μάνεση με 2-0 την ομώνυμη ομάδα και είναι πλέον αγκαλιά με την άνοδο στην Α' τοπική.  Οι φιλοξενούμενοι "χτύπησαν" στις αρχές των ημιχρόνων, στο 3' με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κάλλα και στο 48' με το κοντινό πλασέ του Θεοδοσόπουλου.
Με αυτή τη νίκη αποσπάστηκαν τρεις βαθμούς από τον δεύτερο Πανθουριακό, με τον οποίο υπερτερούν στην ισοβαθμία. Ως εκ τούτου η Ανδρούσα θέλει έξι βαθμούς στις τελευταίες τρεις αγωνιστικές για να κατακτήσει και μαθηματικά το πρωτάθλημα και να επιστρέψει μετά από 21 χρόνια στην μεγάλη τοπική κατηγορία!
Οσον αφορά το Μάνεση, παρέμεινε στην 6η θέση του 1ου ομίλου της Β' τοπικής.

Ακυρώθηκαν δύο γκολ!

Το Μάνεση παρότι ο αγώνας ξεκίνησε με τον χειρότερο τρόπο γι' αυτό πάλεψε για το θετικό αποτέλεσμα και δεν τα παράτησε ούτε όταν έγινε το 0-2. Μάλιστα στα τελευταία λεπτά πέτυχε δύο γκολ με το Γαλανόπουλο, τα οποία όμως ακυρώθηκαν λανθασμένα σύμφωνα με την πλευρά των γηπεδούχων. Στο 75' ο σκόρερ υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ, ενώ στο 77' ο ρέφερι καταλόγισε επιθετικό φάουλ. Ακόμα το Μάνεση υποστηρίζει ότι στο 80' υπήρχε πέναλτι σε ανατροπή του Βαλτασάρου από τον Γκούνη.
Το ματς διαιτήτευσε ο Μπλάνας με βοηθούς τους Γκούμα, Σταυρόπουλο.
ΜΑΝΕΣΗ: Αγγελάκος, Γιαννακόπουλος (75' Λαμπρόπουλος), Χασάπης, Κακαλέτρης (46' Γιακουμής), Τσίχλης, Σαμπαζιώτης, Βασιλόπουλος (50' Γαλανόπουλος),  Γεωργακίλας, Βαλτασάρος, Δαβέρος,  Αθανασόπουλος.
ΑΝΔΡΟΥΣΑ: Νίκας, Κακογιάννης, Γκούνης, Κολυβάρης, Θεοδοσόπουλος, Οικονόμου (75' Δέδες), Μαραγκούλιας, Κοντόπουλος, Βλαχόπουλος, Κάλλας, Καντζιλιέρης.