Δευτέρα, 01 Σεπτέμβριος 2014 14:06

Εγινε η κλήρωση του Κυπέλλου Λακωνίας - το πρόγραμμα των αγώνων

Γράφτηκε από τον

Στα γραφεία του Ενωσιακού Αθλητικού Κέντρου του Αγ. Ιωάννη πραγματοποιήθηκε πριν λίγες μέρες η κλήρωση του Κυπέλλου Λακωνίας από τον πρόεδρο επιτροπής κυπέλλου Σωτήρη Πουλικόγιαννη (δεξιά στη φωτό).


Στην κλήρωση συμμετείχαν 34 ομάδες (13 από Α' κατηγορία, 11 από Α1 κατηγορία, 10 από Β' κατηγορία.
Στη α' φάση συμμετείχαν οι ομάδας της Β' κατηγορίας οι οποίες θα αγωνιστούν σε μονές συναντήσεις.
Στη β' φάση θα συμμετάσχουν οι ομάδες που θα προκριθούν από την α' φάση και οι ομάδες της Α1 κατηγορίας σε μονές συναντήσεις, και το πλεονέκτημα έδρας θα έχουν οι ομάδες της κατώτερης κατηγορίας.
Στη γ΄ φάση θα αγωνιστούν οι ομάδες που θα προκριθούν από την β' φάση, και οι ομάδες της Α' κατηγορίας, σε μονές συναντήσεις, όπου και εδώ το πλεονέκτημα έδρας θα έχουν οι ομάδες της κατώτερης κατηγορίας ενώ μία ομάδα θα περάσει άνευ αγώνος.
Στη δ' φάση θα αγωνισθούν οι ομάδες που θα προκριθούν από την γ' φάση σε μονές συναντήσεις, όπου και εδώ το πλεονέκτημα έδρας θα έχουν οι ομάδες της κατώτερης κατηγορίας, ενώ πέντε ομάδες θα περάσουν άνευ αγώνος κατόπιν κλήρωσης που έχουν περάσει από την γ' φάση.
Στην ε' φάση θα αγωνισθούν οι ομάδες που προκρίθηκαν από την δ' φάση σε μονές συναντήσεις, όπου και εδώ ισχύει το πλεονέκτημα έδρας ομάδας κατώτερης κατηγορίας.
Στη στ' φάση (ημιτελική φάση) οι αγώνες θα είναι διπλοί.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ
Α' φάση (13-14/9/2014) νοκ άουτ
1. Υάκινθος - Ταΰγετος Παλαιοπαναγιάς
2. Α.Ε. Λογκανίκου - Α.Ο. Μυρτιάς
3. Α.Ο. Δαφνίου - Τρινασιακός
4. Δόξα Ανωγείων - Πανκλαδιατικός
5. Α.Ο. Αγ. Βασιλείου Γυθείου - Σελλασιακός

Β' φάση (20-21/9/2014) νοκ άουτ
6. Νικητής αγώνα 3 - Κρόνος Αγ. Δημητρίου
7. Ηφαιστος Βρονταμά - Βοίας Νεάπολης
8. Νικητής αγώνα 2 - Αμυκλιακός
9. Νικητής αγώνα 5 - Νικητής αγώνα 4
10. Α.Ο. Κροκεών - Α.Ο. Αγγελώνας
11. Νικητής αγώνα 1 - Κάστρο Γερακίου
12. Αμιλλα Αγ. Ιωάννου - Εθνικός Βατίκων
13. Α.Ε. Περιστερίου Φιλ. - Ταξιάρχες Νιάτων

Γ' φάση (27-28/9/2014) νοκ άουτ
14. Α.Ε. Σπάρτη - Α.Ο. Λογγάστρας
15. Νικητής αγώνα 8 - Λεωνίδας Γλυκόβρυσης
16. Νικητής αγώνα 13 - Αστέρας Βλαχιώτη
17. Απόλλων Ξηρ. - Πανγυθεατικός Γ.Σ.
18. Νικητής αγώνα 10 - Νικητής αγώνα 9
19. Α.Ε. Πελλάνας Καστορείου - Ατρόμητος Συκιάς
20. Νικητής αγώνα 11 - Μολαϊκός
21. Νικητής αγώνα 6 - Νικητής αγώνα 7
22. Νικητής αγώνα 12 - Ολυμπιακός Γυθείου
23. Ευρώτας Ελους - Λεωνίδας Σπάρτης
Ανευ αγώνος πέρασε το Κάστρο Μονεμβασιάς.

Δ' φάση (4-5/10/14) νοκ άουτ
24. Νικητής αγώνα 16 - Νικητής αγώνα 19
25. Νικητής αγώνα 20 - Κάστρο Μονεμβασιάς
26. Νικητής αγώνα 22 - Νικητής αγώνα 14
Ανευ αγώνος πέρασαν:
Νικητής αγώνα 23
Νικητής αγώνα 17
Νικητής αγώνα 18
Νικητής αγώνα 15
Νικητής αγώνα 21

Ε' φάση (22/10/14) νοκ άουτ
27. Νικητής αγώνα 23 - Νικητής αγώνα 24
28. Νικητής αγώνα 18 - Νικητής αγώνα 21
29. Νικητής αγώνα 25 - Νικητής αγώνα 17
30. Νικητής αγώνα 26 - Νικητής αγώνα 15

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ