Πέμπτη, 11 Αύγουστος 2022 15:38

CONFERENCE LEAGUE: Για την ανατροπή σήμερα Παναθηναϊκός και Αρης

Γράφτηκε από τον
CONFERENCE LEAGUE: Για την ανατροπή σήμερα Παναθηναϊκός και Αρης

Παναθηναϊκός και Άρης καλούνται σήμερα (20:30 και 21:00, αντίστοιχα), μπροστά στους φιλάθλους τους, να ανατρέψουν τις εις βάρος τους ήττες με το ίδιο σκορ (2 - 0), που γνώρισαν την περασμένη Πέμπτη σε Πράγα - απέναντι στη Σλάβια οι «πράσινοι» - και Τελ Αβίβ - με Μακάμπι οι «κιτρινόμαυροι» - , αντίστοιχα, προκειμένου να εξασφαλίσουν την πρόκριση στα playoffs του Europa Conference League.

Το σημερινό πρόγραμμα των αγώνων ρεβάνς για τον 3ο προκριματικό γύρο του Europa Conference League (σε περένθεση τα αποτελέσματα των πρώτων αγώνων) έχει ως εξής:
Πέμπτη 11 Αυγούστου
Κίζιλζαρ (Καζακστάν) - ΑΠΟΕΛ (Κύπρος) (0 - 1)
Τόμπολ (Καζακστάν) - Ζρίνσκι (Βοσνία) (0 - 1)
Ράκοβ (Πολωνία) - Σπάρτακ (Σλοβακία) (2 - 0)
Κλουζ (Ρουμανία) - Σαχτιόρ (Λευκορωσία) (0 - 0)
Βασιλεία (Ελβετία) - Μπρόντμπι (Δανία) (0 - 1)
Χαποέλ Μπερ Σεβά (Ισραήλ) - Λουγκάνο (Ελβετία) (2 - 0)
Κόνιασπορ (Τουρκία) - Βαντούζ (Λίχτενσταϊν) (1 - 1)
Τβέντε (Ολλανδία) - Τσουκαρίτσκι (Σερβία) (3 - 1)
Τζουργκάρντεν (Σουηδία) - Σέπσι (Ρουμανία) (3 - 1)
Πέτροκουμπ (Μολδαβία) - Φέχερβαρ (Ουγγαρία) (0 - 5)
Άντβερπ (Βέλγιο) - Λίλεστρομ (Νορβηγία) (3 - 1)
Παναθηναϊκός - Σλάβια Πράγας (Τσεχία) (0 - 2)
Στεάουα (Ρουμανία) - Ντουνάισκα (Σλοβακία) (1 - 0)
Ουνιβερσιτάτεα Κραϊόβα (Ρουμανία) - Ζόρια (Ουκρανία) (0 - 1)
Μπασακσεχίρ (Τουρκία) - Μπρέινταμπλικ (Ισλανδία) (3 - 1)
Χιμπέρνιανς (Μάλτα) - Ρίγκας (Λετονία) (1 - 1)
Κλάκσβικ (Νησιά Φερόε) - Μπαλκάνι (Κόσοβο) (2 - 3)
Σκεντίγια (Βόρεια Μακεδονία) - ΑΙΚ (Σουηδία) (1 - 1)
Σλίγκο Ρόβερς (Ιρλανδία) - Βίκινγκ (Νορβηγία) (1 - 5)
Άντερλεχτ (Βέλγιο) - Πάιντε (Εσθονία) (2 - 0)
ΑΡΗΣ (Ελλάδα) - Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ) (0 - 2)
Λέφσκι (Βουλγαρία) - Χάμρουν Σπάρτανς (Μάλτα) (1 - 0)
Λεχ Πόζναν (Πολωνία) - Βίκινγκουρ (Ισλανδία) (0 - 1)
Ραπίντ (Αυστρία) - Νέφτσι (Αζερμπαϊτζάν) (1 - 2)
Σεντ Πάτρικς (Ιρλανδία) - ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία) (1 - 0)
Γιουνγκ Μπόις (Ελβετία) - Κουόπιο (Φινλανδία) (2 - 0)
Άλκμααρ (Ολλανδία) - Νταντί Γιουνάιτεντ (Σκωτία) (0 - 1)
Κισβάρντα (Ουγγαρία) - Μόλντε (Νορβηγία) (0 - 3)
Ρίγα (Λετονία) - Ζιλ Βισέντε (Πορτογαλία) (1 - 1)

Τα ζευγάρια των playoffs στο Europa Conference League

(Μονοπάτι πρωταθλητών)

Ηττημένος του Μάριμπορ (Σλοβενία)/Ελσίνκι (Φινλανδία) - Σαχτιόρ Σολιγκόρσκ (Λευκορωσία) ή Κλουζ (Ρουμανία)
RFS (Λετονία) ή Χιμπέρνιανς (Μάλτα) - Ηττημένος του Λίνφιλντ (Βόρεια Ιρλανδία)/Ζυρίχη (Ελβετία)
Βίκινγκουρ Ρέικιαβικ (Ισλανδία) ή Λεχ Πόζναν (Πολωνία) - Ηττημένος του Μάλμε (Σουηδία)/Ντουντελάνζ (Λουξεμβούργο)
Ηττημένος του Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία)/Σκούπι (Βόρεια Μακεδονία) - Μπαλκάνι (Κόσοβο) ή Κλάκσβικ (Νησιά Φαρόε)
Ζρίνσκι (Βοσνία/Ερζεγοβίνη) ή Τόμπολ Κοστανάι (Καζακστάν) - Ηττημένος του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)/Σλόβαν Μπρατισλάβας (Σλοβακία)

(Βασικό μονοπάτι)

ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία) ή Σεντ Πάτρικς Αθλέτικ (Ιρλανδία) - Μπρόντμπι (Δανία) ή Βασιλεία (Ελβετία)
Βαντούζ (Λιχτενστάιν) ή Κόνιασπορ (Τουρκία) - Νέφτσι Μπακού (Αζερμπαϊτζάν) ή Ραπίντ Βιέννης (Αυστρία)
Σπαρτάκ Τρνάβα (Σλοβακία) ή Ρακόβ Τσεστόχοβα (Πολωνία) - Σλάβια Πράγας (Τσεχία) ή ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (ΕΛΛΑΔΑ)
ΑΠΟΕΛ (Κύπρος) ή Κιζιλχάρ Πετροπαβλόφσκ (Καζακστάν) - Σέπσι Σφάντου Γκεόργκε (Ρουμανία) ή Τζουργκάρντεν (Σουηδία)
Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ) ή ΑΡΗΣ (ΕΛΛΑΔΑ) - Νις (Γαλλία)
Ζόρια Λουχάνσκ (Ουκρανία) ή Ουνιβεριτατέα Κραϊόβα (Ρουμανία) - Λουγκάνο (Ελβετία) ή Χάποελ Μπέερ Σεβά (Ισραήλ)
Μπρέινταμπλικ (Ισλανδία) ή Μπασακσεχίρ (Τουρκία) - Λίλεστρομ (Νορβηγία) ή Αντβέρπ (Βέλγιο)
Ντουναΐσκα Στρέντα (Σλοβακία) ή Στεάουα Βουκουρεστίου (Ρουμανία) - Βίκινγκ (Νορβηγία) ή Σλίγκο Ρόβερς (Ιρλανδία)
Ηττημένος του ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος)/Παρτιζάν (Σερβία) - Λέφσκι Σόφιας (Βουλγαρία) ή Χάμρουν Σπάρτανς (Μάλτα)
Φιορεντίνα (Ιταλία) - Τβέντε (Ολλανδία) ή Τσουκαρίτσκι (Σερβία)
Βιγιαρεάλ (Ισπανία) - Χάιντουκ Σπλιτ (Κροατία) ή Γκιμαράες (Πορτογαλία)
Κολωνία (Γερμανία) - Φεχέρβαρ (Ουγγαρία) ή Πετροκούμπ Χιντσέστι (Μολδαβία)
Γουέστ Χαμ (Αγγλία) - Βίμποργκ (Δανία) ή B36 Τόρσαβν (Νησιά Φαρόε)
Κουόπιο (Φινλανδία) ή Γιουνγκ Μπόις (Ελβετία) - Πάιντε Λιναμέεσκοντ (Εσθονία) ή Άντερλεχτ (Βέλγιο)
Ηττημένος του Φενερμπαχτσέ (Τουρκία)/Σλοβάτσκο (Τσεχία) - ΑΪΚ Στοκχόλμης (Σουηδία) ή Σκεντίγια (Βόρεια Μακεδονία)
Μόλντε (Νορβηγία) ή Κισβάρντα (Ουγγαρία) - Βολφσμπέργκερ (Αυστρία) ή Γκζίρα Γιουνάιτεντ (Μάλτα)
Νταντί Γιουνάιτεντ (Σκωτία) ή Αλκμάαρ (Ολλανδία) - Ρίγα (Λετονία) ή Ζιλ Βισέντε (Πορτογαλία)
- Οι νικητές των play off προκρίνονται στους ομίλους του Conference League, στους οποίους θα λάβουν μέρος και δέκα ομάδες που θα αποκλειστούν στα playoff του Europa League.

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ