Κυριακή, 14 Σεπτέμβριος 2014 22:07

Προβάδισμα ο Τσικλητήρας Πύλου, 1-0 τον Πάμισο

Σπουδαία νίκη ένα λεπτό πριν την εκπνοή πήρε ο Τσικλητήρας Πύλου που κέρδισε εντός έδρας τον Πάμισο με 1-0.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση σημείωσε στο 89' ο Διακουμής όταν από μπαλιά του Ν. Εμμανουήλ μπήκε στην αντίπαλη περιοχή και μόνος απέναντι στον Καλλιντέρη πέτυχε με πλασέ το 1-0.
Από εκεί και πέρα έγινε καλό παιχνίδι με τις δύο ομάδες να δημιουργούν ευκαιρίες και να προσπαθούν να τις αξιοποιήσουν, όμως χωρίς επιτυχία, πλην της φάσης του 89ου λεπτού. Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι Μπλάνας, Σερεμέτης, Κυριακόπουλος.
ΤΣΙΚΛΗΤΗΡΑΣ: Μίντζηρας, Παπαγεωργίου, Κουτίβας, Αντωνόπουλος, Μαρής, Σεφεράσι (90' Λυμπερόπουλος), Οθ. Εμμανουήλ, Διακουμής, Ν. Εμμανουήλ, Μπουντάς (46' Δούνιας), Κάνιστρας.
ΠΑΜΙΣΟΣ: Καλλιντέρης, Μανιάτης, Φιλόπουλος, Ι. Καλογερόπουλος (80' Πατσιώτης), Τριανταφυλλάκης, Μωράκης, Αργυρόπουλος, Χρ. Τρίψας, Ηλιόπουλος (60' Τσιπλάκης), Αντ. Καλογερόπουλος (46' λ.τρ. Σεϊτάι), Βλαχόπουλος.