Δευτέρα, 12 Σεπτεμβρίου 2022 17:15

ΘΥΕΛΛΑ ΧΑΡΑΚΟΠΙΟΥ – ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ 1-3: Πέρασε από την Κορώνη

Με δύο γκολ στο α’ ημίχρονο και άλλο ένα στην επανάληψη ο Μιλτιάδης κέρδισε προχθές στο γήπεδο της Κορώνης τη Θύελλα Χαρακοπιού με 3-1 και πήρε την πρόκριση για τον επόμενο γύρο του κυπέλλου Μεσσηνίας.

Στο 9’ ο Μπολούν με ωραίο σουτ και στο 21’ ο Τάρλεβ έβαλαν μπροστά στο σκορ τους φιλοξενούμενους με 2-0.
Στο 25’ ο Καπόγλης με απευθείας φάουλ έξω από την περιοχή μείωσε προσωρινά σε 1-2. Το τελικό 1-3 σημείωσε στο 74’ ο Χρονόπουλος.
Το ματς διαιτήτευσε ο Παπακωνσταντίνου με βοηθούς τους Γ. Μιχαλόπουλο και Πανόπουλο.
ΘΥΕΛΛΑ ΧΑΡΑΚΟΠΙΟΥ: Κ. Κακαλέτρης, Αρβανίτης, Σκούρα (51’ Χελάς), Καπόγλης, Μαρκάκης, Κουτσολίας, Σκόθος, Αντωνίου, Παλιάς, Σαμπάνι, Αθ. Κακαλέτρης (59’ Δαρειωτάκης).
ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ: Τζερκέζης, Πανταζής (82’ Κανελλόπουλος), Αλεβίζος, Σταθόπουλος, Γαλάνης, Τάρλεβ (88’ Κυριακόπουλος), Μπολούν, Γεωργιόπουλος (92’ Αλεξόπουλος), Ταγκαλάκης (46’ Χρονόπουλος), Αθανασόπουλος, Κάππος.