Δευτέρα, 12 Σεπτεμβρίου 2022 17:39

ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΛΙΓΑΛΑ 0-4: Πρόκριση χωρίς δυσκολίες (φωτό)

Χωρίς να συναντήσει ιδιαίτερες δυσκολίες ο Εθνικός Μελιγαλά κέρδισε χθες στο “Πέτρος Γεωργανάς” τη Σπερχογεία με 4-0 και προκρίθηκε στη Γ’ φάση του κυπέλλου Μεσσηνίας.

Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να προηγηθούν στο σκορ λίγο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο μέρος. Συγκεκριμένα στο 43’ ο Τσίκας με σουτ “έγραψε” το 0-1. Στο δεύτερο 45λεπτο χρειάστηκαν 8 λεπτά για να εδραιώσουν την επικράτηση τους σημειώνοντας ακόμη τρία γκολ. Στο 59’ ο Σπυρόπουλος με σουτ σημείωσε το 0-2.
Στο 62’ ο Σπυρόπουλος με απευθείας φάουλ και αφού ο Αργυρόπουλος δεν κατάφερε να μπλοκάρει την μπάλα που πέρασε μέσα από τα χέρια και κατέληξε στα δίχτυα πέτυχε το 0-3.

Ο ίδιος παίκτης χρίστηκε ξανά σκόρερ μετά από 5 λεπτά, όταν με σουτ μέσα από την περιοχή διαμόρφωσε το τελικό 0-4.

Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Ψηλοπαναγιώτης με βοηθούς διαιτητές τους Λιανό, Βοσνάκη.
ΣΠΕΡΧΟΓΕΙΑ: Αργυρόπουλος, Τζεφερεμιναίος, Καπινιάρης (46’ Μαρίνος), Σεφεράσι, Λένα, Παπαγεωργίου, Γιακουμής (70’ Η. Δημητρίου), Σπύρου, Χ. Δημητρίου (75’ Τσιμπούρης), Καραχάλιος, Λυμπερόπουλος.
ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΛΙΓΑΛΑ: Παπανικολός, Μπέκος, Αναστασίου, Σπυρόπουλος, Σπανός, Ράπτης, Παπαθεοδώρου, Μιχαλέας, Σπυρόπουλος, Λάγιος, Τσίκας (80’ Βλαχόπουλος).