Κυριακή, 17 Μάρτιος 2013 14:51

Ο Αστέρας Τρίπολης 2-0 τον Ατρόμητο στο Περιστέρι

Μεγάλη νίκη με 2-0 πέτυχε στο Περιστέρι ο Αστέρας Τρίπολης επί του Ατρόμητου με γκολ του Ουσέρο στο 36' και του Ράγιος στο 67'. Ετσι ο Αστέρας παρέμεινε στην 2η θέση της βαθμολογίας.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

73' κλασική ευκαιρία χαμένη με τον Ντε Μπλάσις να σουτάρει άουτ από 3-4 μέτρα!

67' 0-2 ο Αστέρας με πέναλτι του Ράγιος. Το πέναλτι κέρδισε ο Λέντσε από τον Ράντμαν.

63' Φάουλ του Νάβάρο λίγο άουτ.

50' Εχει μπει δυνατά στο β' μέρος ο Ατρόμητος.

46' Φοβερή ευκαιρια ο Ατρόμητος με διαδοχικά σουτ των Ουντότζι, Σουμπίνιο και Ναπολεόνι να αποκρούονται.

45' Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο, 0-1 ο Αστέρας με το γκολ του Ουσέρο στο 36'.

42' Παραμένει το 0-1, ελέγχει το ματς ο Αστέρας.

36' Ο Ράγιος στον Ουσέρο και αυτός με ωραίο πλασέ το 0-1 για τους φιλοξενούμενους.

26΄ Σουτ του Λέντσε ο Ράντμαν μπλόκαρε την μπάλα

21΄ Εκτέλεση φάουλ απο τον Ράγιος με ένα συρτό σουτ και με τον Ράντμαν να μπολοκάρει

15' Εκτέλεση κόρνερ από τον Μπρίτο η μπάλα έφτασε στον Μάνζιο που σούταρε και ο Μπάντης μπλόκαρε

10' Πιέζει ο Ατρόμητος στα πρώτα λεπτά

1' Ξεκίνησε στο Περιστέρι το ενδιαφέρον παιχνίδι του Ατρόμητου με τον Αστέρα Τρίπολης για την 25η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκα.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ Ράντμαν, Σκόνδρας, Φυτανίδης, Γιαννούλης, Ταυλαρίδης, Μπρίτο, Ιγκλέσιας, Ναπολεόνι, Ουντόζι, Μάντζιος, Δημούτσος.

ΑΣΤΕΡΑΣ Μπάντης, Σανκαρέ, Πιπίνης, Μπαρτολίνι, Ουσέρο, Ντε Μπλάσις, Λεάντρο, Ράγιος, Ναβάρο, Λέντσε, Τσαμπούρης