Κυριακή, 17 Μάρτιος 2013 14:55

Η Καλαμάτα έχασε 1-0 στην Κόρινθο

Μια ακόμη ήττα γνώρισε η Καλαμάτα, αηυτή τη φορά στην Κόρινθο με 1-0. Το μάτς ήταν μέτριο και κρίθηκε από το γκολ του Γκάτση στο 21. Η Καλαμάτα ήταν και πάλι μέχτρια και απείλησε κάπως στο β΄μέρος με τους Σαραντόπουλο και Ρήγα. Η Μεσσηνιακή ομάδα γνώρισε την 8η ήττα της στο πρωτάθλημα, όλες με 1-0 και παρέμεινε στην τελευταία θέση της βαθμολογίας.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

95' Τελικό 1-0.

90' Μπήκαμε στις καθυστερήσεις που θα είναι 5 λεπτά.

80' Τα αποτελέσματα του ομίλου στο 80' είναι..

80' Φάουλ του Φίλη λίγο άουτ.

77' Σουτ ο Γκάτσης απόκρουσε ο Κυριακόπουλος

76' Σουτ ο Ρήγας άουτ.

70' Σε άλλο ματς Γλυφάδα - Πανηλειακός 1-0.

69' Κρατά το 1-0 η Κόρινθος.

67' Σουτ του Γκάτση απόκρουσε ο Κυριακόπουλος.

66' Ο Βασίλεφ στη θέση του Τσόπελα που τραυματίστηκε.

54' Εκτελέστηκε το κόρνερ, φάση διαρκείας στην περιοχή και διαδοχικά σουτ των φιλοξενούμενων (το τελευταίο ο Γκαλίν) χωρίς αποτέλεσμα.

53' Φοβερό σουτ του Σαραντόπουλου (μπήκε αλλαγή στη θέση του Νουχάνοβιτς στο 46') μεγάλη απόκρουσε του Αρχοντάκη σε κόρνερ.

46' Ξεκίνησε το Β' μέρος.

45' Τα αποτελέσματα του ημιχρόνου είναι..

Φωστήρας - Παναιγιάλειος 0-0

Γλυφάδα - Πανηλειακός 0-0

Αχαρναίκός - Μαγούλα 1-1

Προοδευτική - Ρούβας 0-0

45' Τελείωσε το πρώτο μέρος, 1-0 η Κόρινθος με το γκολ του Γκάτση στο 21'.

42' Σουτ του Ρήγα άουτ.

35' Πολύ κακό παιχνίδι με τις ομάδες να πλησιάζουν ελάχιστες φορές τις αντίπαλες εστίες. Λίγα πράγματα και πάλι επιθετικά η Καλαμάτα.

31' Σουτ του Γκάτση άουτ.

25' Σε άλλο ματς Αχαρναικός - Μαγούλα 0-1

21' Εγινε μια βαθιά μπαλιά στην περιοχή της Καλαμάτας, άστοχη έξοδος από τον Κυριακόπουλο και ο Γκάτσης με κεφαλιά πέτυχε το 1-0.

21' 1-0 η Κόρινθος...

12' Η Καλαμάτα έχασε την πρώτη πολύ καλη ευκαιρία όταν μετά από πάσα του γεωργιόπουλο, ο Ρήγας έκανε το σουτ αλλά απόκρουσε ο Αρχοντάκης.

11' Το πρόγραμμα στο νότιο όμιλο είναι..

Κόρινθος - Καλαμάτα 0-0

Αχαρναίκός - Μαγούλα 0-0

10' Παιχνίδι κέντρου στο ξεκίνημα

8' Λίγος ο κόσμος στο γήπεδο καθώς οι θεατές δεν ξεπερνούν τους 300.

1' Εγινε η σέντρα του αγώνα Κόρινθος - Καλαμάτα για την 17η αγωνιστική της Γ' εθνικής...

ΚΟΡΙΝΘΟΣ Αρχοντάκης, Κατσίκης (63' Παπαευθυμίου), Φίλης, Σπυρόπουλος, Παπάς, Λουμπαρδέας, Αράπογλου (79' Τσουβαλτσίδης), Λούβρης, Γκάτσης, Λώττας (63' Νικολόπουλος), Πεχλιβανίδης.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ Κυριακόπουλος, Τριανταφυλλάκης, Τσόπελας (66' λ.τ. Βασίλεφ), Καντούτσης, Ψυχογιόπουλος, Νουχάνοβιτς (46' Σαραντόπουλος), Ρήγας, Πούτσης, Γκαλίν, Γεωργιόπουλος.