Δευτέρα, 24 Οκτώβριος 2022 17:13

ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Το πρόγραμμα της πρεμιέρας σε Α’ και Α1 τοπική

Γράφτηκε από τον
ΤΟΠΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ: Το πρόγραμμα της πρεμιέρας σε Α’ και Α1 τοπική

 

Μετά από ενάμιση μήνα αναμονής τα πρωταθλήματα της Α’ και Α1 τοπικής κάνουν σέντρα το προσεχές σαββατοκύριακο.

Η ΕΠΣ Μεσσηνίας μετά την άρση της αναστολής των ερασιτεχνικών πρωταθλημάτων που πήρε η ΕΠΟ, προγραμμάτισε την έναρξη για το τελευταίο σαββατοκύριακο του Οκτωβρίου, από τη στιγμή που το σύνολο των ομάδων είτε έχουν ολοκληρώσει την εγγραφή τους στο Μητρώο της ΓΓΑ (η μειοψηφία), είτε έχουν καταθέσει αίτηση εγγραφής. Να θυμίσουμε πως το πρωτάθλημα της όμιΒ’ τοπικής αποφασίστηκε να ξεκινήσει μία εβδομάδα αργότερα, στις 5-6 Νοεμβρίου.
Τα δύο πρώτα πρωταθλήματα λοιπόν ετοιμάζονται για την πρεμιέρα σε λίγες ημέρες, μια πρεμιέρα που αρχικά είχε οριστεί για τις 17-18 Σεπτεμβρίου, δηλαδή ενάμιση μήνα νωρίτερα.
Για να καλυφθεί αυτό το κενό θα πραγματοποιηθούν αρκετές εμβόλιμες αγωνιστικές. Η πρώτη εμβόλιμη μάλιστα για την πρώτη κατηγορία είναι για την 2η αγωνιστική που ορίστηκε την παραπάνω Τετάρτη 2 Νοεμβρίου.

Το Σάββατο όλα τα ματς της Α' τοπικής

Οσον αφορά την πρεμιέρα όλα τα παιχνίδια θα διεξαχθούν το Σάββατο 29 Οκτωβρίου στις 3.30 το μεσημέρι.
Αναλυτικά το πρόγραμμα:
Α’ ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο 29/10
ΠΑΣ Ράχη – Κυπαρισσία
Γήπεδο “Π. Μπαχράμης”
Ομόνοια – Εράνη
Γήπεδο “Γ. Λουκαρέας”
Αστέρας Αρφαρών – Α.Ε. Αβίας
Γήπεδο Αρφαρών
Ολυμπιακός Ανάληψης – Πανθουριακός
Γήπεδο Αγίου Νικολάου Μεσσήνης
Εθνικός Μελιγαλά – Πάμισος
Γήπεδο Μελιγαλά
Α.Ε. Μάνης – Σπερχογεία
Γήπεδο Κάμπου
Ακρίτας Κορώνης – Απόλλωνας Καλαμάτας
Γήπεδο Κορώνης
Καλό Νερό – Μεθώνη
Γήπεδο Κυπαρισσίας
Τέλλος Αγρας – Ηρακλής Καλαμάτας
Γήπεδο Γαργαλιάνων
*Ολα τα παιχνίδια θα ξεκινήσουν στις 3.30 μ.μ.

Την Κυριακή όλα τα ματς της Α1 τοπικής

Οσον αφορά την Α1 κατηγορία που τη φετινή σεζόν θα διεξαχθεί με 17 ομάδες, όλες οι αναμετρήσεις της πρώτης αγωνιστικής ορίστηκαν για την Κυριακή 30 Οκτωβρίου.
Αναλυτικά το πρόγραμμα:
Α1 ΤΟΠΙΚΗ

Κυριακή 30/10
Ηρακλής Κυπαρισσίας – Ολυμπιακός Καλαμάτας
Γήπεδο Κυπαρισσίας
Θύελλα Μερόπης – Βλαχόπουλο
Γήπεδο Μελιγαλά
Δώριο – Ατρόμητος Πλατύ
Γήπεδο Δωρίου
Α.Ε. Λογγάς – Παναθηναϊκός Καλαμάτας
Γήπεδο Λογγάς
Θύελλα Χαρακοπιού – Φοινικούντα
Γήπεδο Κορώνης
Νέος Αρις – Αναγέννηση Παραλίας
Γήπεδο Αριος
Μιλτιάδης – Α.Ο. Λαϊίκων
Γήπεδο Γαργαλιάνων
Ερασιτέχνες Καλαμάτας – Ολυμπιακός Διαβολιτσίου
Γήπεδο Ασπροχώματος
Ρεπό: Πανιώνιος Καλαμάτας
*Ολα τα παιχνίδια θα ξεκινήσουν στις 3.30 μ.μ.

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ