Σάββατο, 12 Νοεμβρίου 2022 15:50

Πέρασε από το Ρέντη με Πασά η Καλαμάτα 2-0 τον Ολυμπιακό Β' (βίντεο)

Με δύο γκολ του Γιάννη Πασά στο δεύτερο ημίχρονο η Καλαμάτα νίκησε πριν από λίγο με 2-0 τον Ολυμπιακό Β', στο ματς με το οποίο άνοιξε η "αυλαία" της 2ης αγωνιστικής στον νότιο όμιλο της Super League 2.

Ο έμπειρος επιθετικός σκόραρε στο 50' με πλασέ σε ανυπεράσπιστη εστία έπειτα από λάθος διώξιμο του γκολκίπερ Νίκα στη σέντρα του Ματέους και με πέναλτι στο 85', που κέρδισε ο Αρναρέλλης. Ετσι η Καλαμάτα έκανε το δύο στα δύο στο πρωτάθλημα, κερδίζοντας με το ίδιο σκορ που είχε νικήσει και στην πρεμιέρα τον Ηρόδοτο.

ΔΕΙΤΕ ΤΑ ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ

Η "Μαύρη Θύελλα" ήταν κυνική και αποτελεσματική στις ευκαιρίες που της παρουσιάστηκαν κόντρα σε έναν νεανικό αντίπαλο, που είχε την περισσότερη ώρα την μπάλα στην κατοχή του, αλλά ήταν φλύαρος.  Η Καλαμάτα αφότου βρήκε το γκολ στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, διαχειρίστηκε το προβάδισμα και στο 85' "κλείδωσε" τους τρεις βαθμούς.

Το 0-1 με Πασά στο 50'

Το 0-2 με Πασά από τα 11 βήματα στο 85'

Επόμενος αντίπαλος η Παναχαϊκή, που αύριο θα υποδεχτεί την Επισκοπή, έχοντας νικήσει στην πρώτη αγωνιστική εκτός έδρας τα Χανιά.